20°C bezchmurnie

W lipcu nie dojedziesz pociągiem z Otwocka do Warszawy

Komunikacja - drogi , lipcu dojedziesz pociągiem Otwocka Warszawy - zdjęcie, fotografia

Kilka dni temu KM i PKP PLK ogłosiły doroczne zmiany w rozkładach jazdy pociągów, które będą obowiązywać od 10 czerwca br.  Dla podróżnych korzystających z transportu kolejowego na linii nr 7 ważne jest to, że przez cały lipiec pociągi w ogóle nie będą kursować od Otwocka do Świdra.

Powodem całkowitego zamknięcia obydwu torów pomiędzy stacją Otwock i przystankiem w Świdrze w okresie od 2 lipca do 3 sierpnia 2018 r. jest wg komunikatu Kolei Mazowieckich "kolejny etap budowy tunelu drogowego w Świdrze oraz konieczność włączenia nowego układu torowego części stacji Otwock". 

Pociągi od strony Pilawy  zakończą  bieg w Otwocku. Od przystanku Świder w kierunku Warszawy będą kursowały po obydwu torach. 

Między Otwockiem a Świdrem pojawi się komunikacja zastępcza, czyli autobusy. 

To nie koniec utrudnień tego lata. Zaraz bowiem po zakończeniu prac w Świdrze, kolejarze planują prace przy modernizacji wiaduktu kolejowego przed Warszawą Wschodnią i - jak informuje fanpage "Koleją przez Otwock" - zamknięte zostaną na cały sierpień oba tory między Gocławkiem a Wschodnią. "Ruch do 1 września odbywał się będzie po zdezelowanych torach łącznicy dalekobieżnej przez las, z pominięciem Olszynki Grochowskiej". Znając stan tych torów, autorzy kolejowego fanpage już dziś przewidują opóźnienia na trasie Otwock- Warszawa. 

Z dobrych wiadomości - od 30 czerwca br. będzie można dojechać znów koleją z Otwocka do Garwolina. Wtedy bowiem (z parotygodniowym opóźnieniem w stosunku do pierwotnego harmonogramu) ma zostać otwarty szlak  Pilawa – Garwolin.
ZetKa

W lipcu nie dojedziesz pociągiem z Otwocka do Warszawy komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-06-09 17:29:50

    To sa jacys idiocilbi hajs z Uni ciagnaZamiast te tory wyremontowac i zeby ruch byl plynny i dopiero ruch puscic oo tych tira chcący to tylko kase za bilety doja majac w dupie wszystkich pasazerow.Kraj zlodzieji.

Dodajesz jako: Zaloguj się