27°C bezchmurnie

Warszawice podziękowały za plony

Rolnicy, sadownicy i plantatorzy wraz z rodzinami 2 września przynieśli swoje plony do kościoła w Warszawicach, by proboszcz ks. Krzysztof Wałek podczas mszy dziękczynnej je poświęcił.

Korowód dożynkowy przeszedł spod świątyni na plac za plebanią, gdzie księża odprawili mszę i święcili wieńce, owoce, warzywa i chleb, którym wszyscy się podzielili, życząc sobie, by nigdy im go nie zabrakło, a ziemia rodziła obficie.

W dalszej części uroczystości dożynek parafialnych nadszedł czas na bogaty program artystyczny. Rozpoczęli go uczniowie szkoły w Warszawicach, prezentując patriotyczną inscenizację, za którą zebrali wielce zasłużone brawa. Następnie licznie zgromadzoną publiczność bawił kabaret „Słoneczne pomarańcze”, po którym zaczęły się najbardziej zaskakujące turnieje i konkursy, jak na przykład: dostawa wody do wioski, rzut wałkiem do męża, bieg na skrzynkach, bieg kelnerów…Było przy tym wiele śmiechu, dopingu i owacji.

Nastrój zmienił nieco zespół „Sołtysi”, śpiewając ludowe - i nie tylko -pieśni i piosenki, które co bardziej znane podchwytywali zebrani, wtórując mu..

Na rozległym placu znajdowało się wiele stoisk z lokalnymi potrawami i słodkościami, a ponadto loteria, lody, kiełbaski z grilla, a dla dzieci dmuchane zjeżdżalnie i stragany z zabawkami.
Dożynkową zabawę zakończyła potańcówka pod chmurką przy muzyce zespołu Va Bank.

AnKa
 

Warszawice podziękowały za plony komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się