10°C słabe opady deszczu

Wiązowna szykuje się do dożynek

Imprezy, Wiązowna szykuje dożynek - zdjęcie, fotografia

Wiązowskie dożynki zaplanowane zostały w tym roku na niedzielę, 26 sierpnia. Święto Plonów organizowane w Gliniance będzie świętem całej diecezji warszawsko-praskiej. Już można zgłaszać delegacje dożynkowe oraz udział w „Konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy”. Czas na zgłoszenia jest do 14 sierpnia.

Organizatorem dożynek na terenie Gminy Wiązowna jest miejscowy Gminny Ośrodek Kultury. Tam należy zgłaszać swój udział w wydarzeniu, tel. 22 780 41 79.

W programie Święta Plonów w Gliniance (gmina Wiązowna, powiat otwocki) na błoniach przykościelnych Parafii pod wezwaniem Świętego Wawrzyńca są m.in.: msza święta,

korowód maszyn rolniczych, biesiada ludowa, tradycyjny obrzęd dożynkowy, przedstawienia i koncerty w wykonaniu warszawskiego teatru Komedia oraz „Disco Polo Show” z folkowym zespołem Redlin w roli gwiazdy, a na koniec zabawa taneczna pod chmurką.

Regulamin Konkursu: „Konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy”, formularz zgłoszeniowy oraz zaproszenie znajdują się w załącznikach.

 Wiązowna szykuje się do dożynek komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się