9°C bezchmurnie

Wiązowna umawia się z Sulejówkiem

Komunikacja - drogi , Wiązowna umawia Sulejówkiem - zdjęcie, fotografia

Trwają rozmowy w sprawie uruchomienia nowej linii autobusowej w Sulejówku dojeżdżającej do stacji PKP, która obsługiwałaby także część gminy Wiązowna. Wójt Janusz Budny podpisał porozumienie z burmistrzem Sulejówka Arkadiuszem Śliwą w sprawie opracowania przebiegu tej linii autobusowej.

Linia L73 miałaby połączyć północną część gminy Wiązowna, a dokładnie Michałówek, Izabelę i Zakręt ze stacją PKP Sulejówek Miłosna. Operatorem linii ma być ZTM. Takie połączenie autobusowe z pewnością byłoby dużym udogodnieniem dla mieszkańców wymienionych miejscowości, szczególnie w obliczu zaplanowanych wkrótce budów dróg S17 i A2. Z Sulejówka-Miłosny kursują do Warszawy pociągi (SKM i KM), które umożliwiają szybki dojazd do stolicy.

Włodarzom Wiązowny tak zależy na usprawnieniu transportu w tej części gminy, że są chętni płacić połowę kosztów utrzymania nowej linii autobusowej, choć większa część trasy będzie przebiegała na terenie Sulejówka. Zdecydowanie też wspierają burmistrza Śliwę, który chciałby uruchomić tę linię (plus drugą w północnej części gminy Sulejówek) już we wrześniu 2018 r. Rada Gminy Wiązowna już w sierpniu br. przyjęła uchwałę "w sprawie utworzenia linii komunikacji publicznej łączącej gminę Wiązowna z miastem Sulejówek". W październiku wójt Budny uczestniczył w sesji sulejóweckiej rady miejskiej, w czasie której zachęcał radnych do poparcia pomysłu burmistrza. Bo niestety radni Sulejówka są mocno podzieleni w kwestii uruchomienia w przyszłym roku linii autobusowych. Na razie zgodzili się tylko na porozumienie z Wiązowną w sprawie opracowywania przebiegu linii L73. Dopiero jednak na grudniowej sesji budżetowej podejmą decyzję, czy przekażą środki na uruchomienie nowego transportu publicznego w 2018 r. Jeśli się nie zgodzą - sprawa się przesunie na następne lata.

Tymczasem w UG Wiązowna działają: po zakończeniu wspólnego opracowywania trasy nowej linii, samorządy będą pozyskiwać niezbędne zgody. Później zawrzemy trójstronne porozumienie z ZTM - planują.

ZetKa

Na zdj. Wójt Wiązowny Janusz Budny podpisał porozumienie z burmistrzem Sulejówka Arkadiuszem Śliwą w sprawie opracowywania nowej linii autobusowej. Fot. tuwiazowna.pl

 

Wiązowna umawia się z Sulejówkiem komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się