10°C pochmurno z przejaśnieniami

Wieczór pieśni polskiej w LO im. Gałczyńskiego

Koncerty - muzyka, Wieczór pieśni polskiej Gałczyńskiego - zdjęcie, fotografia

W czwartek, 24 maja w auli Liceum Ogólnokształcącego im. K. I. Gałczyńskiego w Otwocku, odbędzie się koncert "Raduj się Matko Polsko!" z cyklu "Mazowsze w Koronie. Muzyczne wieczory w zabytkach architektury mazowieckiej". Zapraszamy - wstęp wolny.

Trzeci koncert tegorocznej edycji 15. cyklu Mazowsze w Koronie zabrzmi w auli Liceum Ogólnokształcącego im. K. I. Gałczyńskiego w Otwocku. 24 maja o godz. 19:00 Warszawski Chór Międzyuczelniany pod batutą Borysa Somerschafa wykona sakralne i świeckie pieśni polskich kompozytorów. Muzyczna podróż przez osiem wieków polskiej muzyki rozpocznie się w średniowieczu, a zakończy w czasach współczesnych. Usłyszymy mi.in. Bogurodzicę, Gaude Mater Polonia, kompozycje Stanisława Moniuszki, Feliksa Nowowiejskiego czy Henryka Mikołaja Góreckiego.

Patriotyczne akcenty obecne były w festiwalu Mazowsze w Koronie od początku jego istnienia. 
Pierwsza edycja projektu upamiętniała 475. rocznicę inkorporacji Księstwa Mazowieckiego do Korony Królestwa Polskiego. Nie mogło ich zabraknąć w jubileuszowym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na wszystkich koncertach rozbrzmiewać będzie polska muzyka, w dużej mierze autorstwa kompozytorów tworzących w okresie 1918–2018.

Tradycją festiwalu jest współpraca głównego organizatora – Mazowieckiego Instytutu Kultury – z lokalnymi partnerami z terenu województwa mazowieckiego. Współorganizatorami koncertu w Otwocku są powiat otwocki oraz Liceum Ogólnokształcące im. K. I. Gałczyńskiego w Otwocku.
Wstęp na koncerty w ramach cyklu jest wolny. Szczegóły na facebook.com/mazowszewkoronie i stronie internetowej www.mazowszewkoronie.pl.

Raduj się Matko Polsko!

Mazowsze w Koronie. Muzyczne wieczory w zabytkach architektury mazowieckiej

24 maja, czwartek, godz. 19:00,

aula LO im. K. I. Gałczyńskiego w Otwocku, ul. gen. J. Filipowicza 9

 

Warszawski Chór Międzyuczelniany (Fot: Anita Kot)

Wieczór pieśni polskiej w LO im. Gałczyńskiego komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się