13°C słabe opady deszczu

Wielka akcja poszukiwawcza w lesie między Otwockiem a Karczewem

Otwocka policja poinformowała o wielkiej akcji poszukiwawczej w lesie między Otwockiem i Karczewem z udziałem ponad 100 funkcjonariuszy oraz kilkudziesięciu strażaków i ratowników z Mazowieckiej Grupy Poszukiwawczej wspomaganych dodatkowo przez policyjny śmigłowiec. Powód? 25-letni mężczyzna zadzwonił po pomoc na numer 112.

Jak poinformował oficer prasowy KPP Otwock nadkom. Daniel Niezdropa, dyżurny z otwockiej komendy został powiadomiony przez Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego o telefonicznej prośbie o pomoc od mężczyzny znajdującego się w lesie. - Istniało duże prawdopodobieństwo, że coś mu się stało i był w stanie zagrożenia zdrowia lub życia - enigmatycznie wyjaśnił rzecznik. Wiązało się to z sytuacją osobistą mężczyzny i ze względu na jego dobro więcej szczegółów podać nie mógł.

Według ustaleń przyjmującego zgłoszenie, mężczyzna znajdował się gdzieś w lesie pomiędzy Otwockiem i Karczewem. Do akcji poszukiwawczej zmobilizowano szybko policjantów zarówno z komendy powiatowej, jak i podległych jednostek. Wspólnie ze strażakami, ratownikami z MGP  przeczesywali las. W rejonie poszukiwań działało kilkanaście radiowozów, wozy straży pożarnej, helikopter policyjny z kamerą termowizyjną.

Mimo tak dużych zaangażowanych sił, poszukiwania trwały kilka godzin. Mężczyznę - 25-letniego mieszkańca powiatu otwockiego - znaleźli policjanci z wydziału kryminalnego.  Udzielono mu pomocy medycznej, po czym wrócił on do domu.

ZetKa

Zdjęcia: kppotwock.policja.waw.pl

Wielka akcja poszukiwawcza w lesie między Otwockiem a Karczewem komentarze opinie

  • gość 2018-04-21 23:42:06

    W zeszłym roku jakis portal informacyjny o warszawie pisal ze w tym lesie straszy. Ja bym sie tam bala pujsc w nocy calkiem sama. Moze ten pan zabladzik i napadlo go cos nie z tego swiata, a policjanci i inni poszukiwacze przygod wiedzo ze tam w lesie straszy i dlatego az tylu ludzi zostalo wezwanych bo sami sie bali pojsc i wiedzieli ze cos im sie moze stac. Ja bym sie bala i za zadne skarby bym tam nie poszla. Widzialam zdjecie zjawy nie z tego swiata na drodze i nawet przed komputerem strasznie bardzo sie balam!

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iOtwock.info