20°C bezchmurnie

Wójt gminy Wiązowna z absolutorium za 2017 r.

Finanse, Wójt gminy Wiązowna absolutorium - zdjęcie, fotografia

Najważniejszą sprawą omawianą podczas 56. sesji Rady Gminy Wiązowna, która odbyła się 29 maja 2018 r., było udzielenie wójtowi Januszowi Budnemu absolutorium za wykonanie budżetu za 2017 rok.   

Radni, którzy na sesję absolutoryjną stawili się w komplecie, najpierw wysłuchali sprawozdania wójta z wykonania budżetu 2017 r. Na koniec tego roku dochody gminy wyniosły 79 103 181 zł (przyjęty plan przewidywał 78 307 895,22 zł), natomiast zrealizowane wydatki wyniosły 77 962 756 zł (przy planowanych w wysokości 82 631 237,80 zł). Rok 2017 zakończył się nadwyżką. W finansach gminy w tym roku wyróżniły się wielkością wydatki majątkowe, które wyniosły łącznie 16 648 785 zł, a w ponad 65% przeznaczone zostały na inwestycje oraz ochronę środowiska i gospodarkę komunalną. 

Przedstawione dane oraz pozytywne opinie Komisji Rewizyjnej i Regionalnej Izby Obrachunkowej w sprawie absolutorium mogły dać tylko jeden rezultat - jednogłośną aprobatę dla działań wójta wszystkich radnych wyrażoną poprzez przyjętą uchwałę.

W dyskusji podsumowującej sprawozdanie przewodnicząca Renata Falińska podkreśliła, że choć widoczny w bilansie rozwój wymusza na wszystkich ( łącznie z radnymi) znacznie więcej pracy niż kiedyś,  to satysfakcja z wyników jest wielka. Jej zdaniem sukces rozwojowy w gminie Wiązowna jest rezultatem tego, że  "rada, wójt, urzędnicy idą w jednym kierunku" , wspierając swoje wysiłki. Dwie radne: Anna Lech i Bogusława Majewska z kolei zwracały uwagę na ich zdaniem ważną cechę polityki budżetowej prowadzonej przez wójta , czyli umożliwienie zrównoważonego rozwoju wszystkich części gminy.

Sam wójt Janusz Budny, dziękując za okazaną przez uchwałę aprobatę, podkreślił, że sukces jest dziełem zespołowym : ,,Jesteśmy jedną wielką drużyną, która gra do wspólnej bramki, którą jest gmina Wiązowna” - powiedział.

Dla dociekliwych - całe sprawozdanie wójta z wykonania budżetu 2017 r., a także sprawozdanie finansowe są dostępne na stronie tuwiazowna.
Kazimiera Zalewska

Wójt gminy Wiązowna z absolutorium za 2017 r. komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się