20°C bezchmurnie

Wyjątkowo kulturalna sobota

Imprezy, Wyjątkowo kulturalna sobota - zdjęcie, fotografia

Sobota, 19 maja 2018, była wyjątkowa. Noc Muzeów w Warszawie, dodatkowo z powodu 100 rocznicy wyzwolenia Polski, przyciągnęła tłumy zainteresowanych POLSKĄ KULTURĄ. Takich ludzi jest w naszym kraju wielu. Dużo ciekawych imprez w różnych miastach zorganizowały również inne placówki kultury. Ja wzięłam udział w dwóch, choć apetyt miałam na więcej. Jedna miała miejsce w Otwocku, a druga w Warszawie. To, co je połączyło, to fakt, że do organizacji jednej jak i drugiej, przyczynili się mieszkańcy Otwocka.

Publiczna Biblioteka Powiatowa w Otwocku swoim lokalnym bywalcom i pracownikom zaoferowała oryginalną inicjatywę. Była to wycieczka rowerowa do Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie. Dyrektor biblioteki, Anna Bielicka, pomyślała, by zintegrować pasjonatów rowerów, książek i bibliotek, oferując wszystkim fajną i ciekawą przygodę na świeżym powietrzu. Pracownicy biblioteki zorganizowali ją bezbłędnie i z nieustającym uśmiechem na twarzy - ku radości jej uczestników. Wszyscy bardzo docenili tę nową inicjatywę, która odbyła się po raz pierwszy. To, że PBP wyszła z murów swojej siedziby z ludźmi i do ludzi, z sympatycznym hasłem „Odjazdowy Bibliotekarz“, w mojej opinii jako jej stałej czytelniczki, jest świetnym pomysłem i wartą pochwały innowacją.

Z kolei  pokaz multimedialny w Łazienkach, który odbył się w ramach warszawskiej Nocy Muzeów, organizowała para mieszkańców Otwocka. To rodzice dwóch synów, którzy często i z wielką radością oraz pożytkiem, odwiedzają Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie z lokalnym przedszkolem, do którego uczęszczają. Pan Marcin Rychcik był producentem filmu “ Królewski sen“ w ramach 9 edycji Muzeum Utraconego, a zaprezentowanego tej szczególnej nocy w Łazienkach króla Stanisława Augusta. Opowiadał o utraconych dziełach, jakie w nich gromadził dla Polski nasz ostatni król. Pani Anna Pucko-Rychcik, z ramienia IDFX, organizowała to wydarzenie, które w całokształcie okazało się dużym sukcesem. Oboje stworzyli niezapomniany wieczór dla warszawskich gości, jak i tych, którzy przybyli tam między innymi z Józefowa i Otwocka.

Jako mieszkanka Świdra serdecznie gratuluję i dziękuję naszym sąsiadom za dostarczenie zainteresowanym dziennych i wieczornych atrakcji.

Majka Schabenbeck -
artystka, z wykształcenia kostiumolog
Świder, 25 maja 2018


 

Wyjątkowo kulturalna sobota komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się