5°C bezchmurnie

Wypadki na Żeromskiego i na DK17

Nowy tydzień zaczął się dziś rano (16.04.2018) od wypadków, w których obrażenia odnieśli dwaj mężczyźni: 17-letni otwocczanin i 30-letni warszawiak. Wstępne ustalenia dotyczące uczestników i przebiegu zdarzeń przekazał nam rzecznik KPP Otwock, nadkom. Daniel Niezdropa.

Rano, w Otwocku w okolicy skrzyżowania ulic Żeromskiego i Konopnickiej, na przejściu dla pieszych, autobus rejsowy potrącił 17-letniego chłopaka. W wyniku zdarzenia poszkodowanego, z ogólnymi potłuczeniami ciała, zabrała do szpitala karetka pogotowia.

Wezwani policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy autobusu - nie stwierdzono u niego obecności alkoholu we krwi.

Drugi wypadek miał miejsce na drodze krajowej nr 17 w Majdanie. Na skrzyżowaniu z ulicą Kwitnącej Wiśni zderzyły się: samochód osobowy marki Chrysler kierowany przez 30-letniego mieszkańca Warszawy i średniej wielkości ciężarówka z 57-letnim mieszkańcem powiatu piaseczyńskiego za kierownicą. Drugi pojazd uderzył w bok osobowego chryslera od strony kierowcy i następnie w wyniku impaktu zjechał do rowu. W wypadku ucierpiał kierowca osobówki, który z ogólnymi obrażeniami ciała został zabrany do szpitala.

Jak poinformował nadkom. Niezdropa, prawdopodobną przyczyną wypadku było nieustąpienie pierwszeństwa lub wymuszenie pierwszeństwa przejazdu. Jednakże przyczyna bynajmniej nie jest jednoznaczna i jej ustaleniem (podobnie jak w pierwszym przypadku) zajmie się wydział dochodzeń.

Na razie wiadomo na pewno, że obaj kierowcy byli trzeźwi.

Wypadek zdarzył się na obszarze robót drogowych przy budowie S17. Na miejscu, przy usuwaniu skutków zdarzenia, działały dwie jednostki straży pożarnej (JRG PSP Otwock i OSP Malcanów) oraz policja. DK17 została zablokowana na prawie dwie godziny. Pół godziny przed południem korek ciągnął się prawie od Zakrętu, jadąc od Warszawy, a z przeciwnej strony był ciut krótszy.

Poniedziałek na drogach zaczął się kiepsko, a jedną z przyczyn mogą być zmiany pogodowe. W imieniu otwockiej policji nadkomisarz Niezdropa zaapelował o rozwagę.

ZetKa

 

(Zdjęcia z wypadku na DK17)

Wypadki na Żeromskiego i na DK17 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się