9°C bezchmurnie

Wyścig po kasę na otwocki park – kto pierwszy i kto da więcej

Inwestycje, Wyścig kasę otwocki pierwszy więcej - zdjęcie, fotografia
 • Park miejski -prezentacja
  Park miejski -prezentacja
 • Skwer Lennestadt w Otwocku - prezentacja
  Skwer Lennestadt w Otw...
 • Skwer VII Pułku Łączności - projekt w prezentacji
  Skwer VII Pułku Łączn...
 • Fotka nr 3 z 4

Rada miasta ogłosiła, że dzięki staraniom poseł PiS Anity Czerwińskiej jeszcze w styczniu do budżetu krajowego zostanie wpisany milion złotych na rewitalizację otwockiego parku. Chwilę później prezydent ogłosił, że jeszcze w styczniu zapadnie ostateczna decyzja dotycząca przyznania miastu ponad 5 mln zł dotacji na rewitalizację parku i dwóch skwerów, o którą miasto ubiega się niezmiennie od 2016 r. Na obydwie dotacje czekamy z niecierpliwością!

W styczniu UM Otwock otrzymał informację z NFOŚiGW, że złożony już w 2016 r. projekt „Rewitalizacji Parku Miejskiego oraz Skweru VII Pułku Łączności i Skweru Lennestadt w Otwocku” opiewający na kwotę ponad 13 mln spełnił kryteria wyboru projektów (dotacja z UE to ponad 5 mln zł). Ostateczna decyzja o dofinansowaniu ma jednak zapaść 16 stycznia br.

Zgodnie z założeniem projektu w ciągu dwóch lat, z czego większość prac przypada na rok 2019, w parku miejskim powstałyby nowe nawierzchnie piesze, fontanna w postaci podziemnej betonowej niecki, tężnia solankowa, a istniejąca muszla koncertowa zostałaby zmodernizowana i zyskałaby nową widownię. Dodatkowo - powstałyby nowe altany i wiele elementów małej architektury. Natomiast dwa skwery tj. dawny skwer VII Pułku Łączności i skwer Lennnenstad zyskałyby rozplanowanie nowego układu kompozycji przestrzennej, nowe nawierzchnie z kostki, oświetlenie, elementy małej architektury oraz nasadzenia zieleni.

Projekt unijny to, niestety, nie tylko dotacja. Aby go zrealizować, miasto musi włożyć w realizację własne środki. W przypadku innego projektu o nazwie „Restaura”, na który miasto (UM) również pozyskało unijną dotacje, radni nie zgodzili się na zabezpieczenie wkładu własnego i projekt nie mógł być realizowany. Miejmy nadzieję, że tym razem sytuacja się nie powtórzy, bo i radni, i prezydent zgodnie zabiegają o rewitalizację parku oraz środki na ten cel. A to że u innych źródeł, to i słusznie, bo pieniędzy w kasie miasta nigdy za dużo.

Zetka

Na zdj. u góry: Tak może wyglądać fontanna w parku miejskim po rewitalizacji

Wyścig po kasę na otwocki park – kto pierwszy i kto da więcej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się