22°C słabe, przelotne opady deszczu

Zaczyna się budowa S17 na odcinku Kołbiel - Garwolin

Inwestycje, Zaczyna budowa odcinku Kołbiel Garwolin - zdjęcie, fotografia

Wkrótce już należy się spodziewać sprzętu i robotników drogowych na ponad 13-kilometrowym odcinku S17 od końca obwodnicy Kołbieli do początku obwodnicy Garwolina. 3 sierpnia wojewoda mazowiecki wydał bowiem zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dotyczącej tego odcinka ekspresówki.

To nie znaczy, że ciężki sprzęt Budimexu pojawi się na tym odcinku w najbliższych dniach, jest to raczej kwestia kilku lub kilkunastu tygodni. Najpierw musi być załatwiona sprawa odszkodowań. Wydana decyzja oznacza, że w najbliższym czasie właściciele nieruchomości przeznaczonych pod budowę drogi z miejscowości takich jak Gadka, Antoninek, Wilczarz, Chrząszczówka powinni sprawdzać, np. portal gminy Kołbiel. Szybko bowiem należy się spodziewać oficjalnych obwieszczeń o tej decyzji w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim oraz w urzędach gmin. Właściciele i użytkownicy wieczyści nieruchomości otrzymają zawiadomienia na adres wskazany w ewidencji gruntów i budynków. Ważne jest to dlatego, że po 14 dniach od publicznego ogłoszenia informacji o wydaniu decyzji ZRID, można będzie się od niej odwołać, ale tylko przez kolejnych 14 dni.

Wydany ZRID oznacza, że zaczyna się proces przejmowania nieruchomości przez Skarb Państwa. Decyzję o wysokości odszkodowania ustala wojewoda w postępowaniu administracyjnym, a wypłacać je będzie inwestor, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. ,,Swoim zakresem decyzja ta obejmuje zarówno teren pod samą drogę, jak również skrzyżowania, rowy drogowe, skarpy, drogi gospodarcze, zbiorniki retencyjne oraz tzw. czasowe zajęcia pod przebudowę kolidujących instalacji".

Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności, co z kolei oznacza, że sprawy teraz już potoczą się szybko.

Przypominamy, że odcinek od obwodnicy Kołbieli do początku obw. Garwolina o długości ok. 13,015 km budować będzie firma Budimex. Przeznaczona kwota na realizację to blisko 290 mln zł.

Ekspresówka S17 będzie miała na tym odcinku dwie jezdnie dwupasmowe (plus pas awaryjny).

Trwa już przygotowanie tymczasowego objazdu linii kolejowej nr 12. Natomiast 24 lipca 2017 r. rozpoczęła się realizacja robót przygotowawczych okołotorowych oraz robót związanych z usunięciem kolizji kablowych. Prace mają potrwać do końca sierpnia br.

ZetKa

 

Postępy w budowie tego odcinka można śledzić na stronie s17-kolbiel-garwolin.pl

Fot. GDDKiA


 

Zaczyna się budowa S17 na odcinku Kołbiel - Garwolin komentarze opinie

  • Melchior - niezalogowany 2017-08-08 08:13:53

    O rany... co za analfabeta to pisał... niech autor jeszcze raz sobie to przeczyta... co za bełkot...

Dodajesz jako: Zaloguj się