6°C bezchmurnie

Zakręt: szkoła pod żurawiem

Inwestycje, Zakręt szkoła żurawiem - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 5
  • Fotka nr 1 z 5
  • Fotka nr 2 z 5
  • Tak jeszcze niedawno wyglądała szkoła podstawowa w Zakręcie
    Tak jeszcze niedawno w...
  • A tak ma wyglądać po przebudowie - fot. tuwiazowna.pl (Autor projektu OPEN Architekci)
    A tak ma wyglądać po p...

Od września zaczął się nowy rok szkolny, a w Zakręcie, gm. Wiązowna, niemal w tym samym czasie zaczęła się budowa nowego skrzydła szkoły podstawowej. Teraz łatwo z daleka ją rozpoznać - góruje nad nią wysoki żuraw budowlany. Dzięki nowo powstającemu budynkowi placówka edukacyjna w Zakręcie prawie dwa razy powiększy swoją powierzchnię.

Koszt inwestycji jest niemały - jak informuje UG Wiązowna -  to prawie 12 mln zł. Ale w gminie przewiduje się dalszy wzrost liczby mieszkańców, więc to dobra inwestycja na przyszłość.

Obecnie w Szkole Podstawowej im. C. K. Norwida w Zakręcie, w 12 oddziałach uczy się 211 dzieci. Po rozbudowie będzie miejsce do nauki dla ok. 490 dzieci więcej.

W nowoczesnym skrzydle ma być:

• 19 sal lekcyjnych – każda zapewniająca możliwość nauki dla 26 uczniów, w tym 6 sal przeznaczonych dla najmłodszych dzieci, pracownie przedmiotowe i sala komputerowa. Każda sala dydaktyczna posiadać będzie własne zaplecze.

• profesjonalna kuchnia, w której będzie można przygotowywać posiłki dla 400 osób, wraz z wygodną stołówką.

Budynek będzie trzypiętrowy. Na parterze zaplanowana została strefa wejściowa wraz z portiernią, sala komputerowa, 2 sale języków obcych, pokój nauczycielski wraz z zapleczem socjalnym, pokój pielęgniarki, pokój kierownika administracji, węzeł sanitarny, stołówka oraz zaplecze kuchenne.

Na pierwszym piętrze powstanie 6 sal edukacji wczesnoszkolnej, pracownia nauk plastycznych, pracownia fizyczno-chemiczna wraz z węzłem sanitarnym. Drugie piętro to  jeszcze osiem sal lekcyjnych.

W ramach inwestycji przeprowadzona będzie także termomodernizacja starego budynku szkoły. Zmieniona też będzie elewacja, tak aby obydwie części tworzyły jedną spójną i ładną całość.

W tej chwili plac budowy jest wydzielony płotami i najpewniej nie jest to zbyt komfortowa sytuacja dla korzystających ze szkoły, placów zabaw, czy boiska. Ale tempo realizacji tej dużej inwestycji jest ustalone też duże - całość ma być gotowa za rok - do września 2018 r. Co dość niezwykłe, to sposób finansowania. Większość pieniędzy na budowę wykłada wykonawca - Warbud - gmina Wiązowna będzie przez najbliższe kilkanaście lat spłacać pożyczkę. Budowa w Zakręcie, to część znacznie większego planu rozbudowy i modernizacji placówek oświatowych w gminie Wiązowna za prawie 70 mln zł.

ZetKa

Zakręt: szkoła pod żurawiem komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się