11°C rozproszone chmury

Zarejestruj się jako dawca szpiku - akcja w Otwocku

Kiedy: 2018-05-18 , godzina: 13:00 | Gdzie: Stacja PKP Otwock

Zdrowie - szpital , Zarejestruj dawca szpiku akcja Otwocku - zdjęcie, fotografia

W piątek, 18 maja na stacji kolejowej w odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku Fundacji DKMS.

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy.

Serdecznie zapraszamy Państwa do zarejestrowania się w bazie dawców szpiku, by pomóc osobom chorym na nowotwory krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie. Warto podzielić się cząstką siebie, to nic nie kosztuje. Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego dawcy dla pacjenta jest bardzo niskie. Im więcej potencjalnych dawców, tym więcej szans na życie dla chorych na nowotwory krwi.

By lepiej przygotować się do tego dnia zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej fundacji, gdzie można znaleźć wszystkie niezbędne informacje: www.dkms.pl

Podczas samego Dnia Dawcy nasi wolontariusze również chętnie pomogą.

Zapraszajcie znajomych i do zobaczenia na akcji!

18 maja godz. 13.00-20.00, stacja PKP Otwock

Marcin Floriańczyk

Zarejestruj się jako dawca szpiku - akcja w Otwocku komentarze opinie

  • gość 2018-05-10 14:40:22

    Trzeba dodać że koszt rejestracji to 180 zł

  • Marcin - niezalogowany 2018-05-10 17:14:53

    Zgadza się koszt badania materiału to 180zł jednak dla samego dawcy rejestracja jest bezpłatna. Koszty pokrywane są ze środków własnych fundacji Dkms. (źródło: https://www.dkms.pl/pl/faq/pytania ogólne)

  • Gość - niezalogowany 2018-05-10 21:25:49

    Co za bzdury ?! Nie ma kosztów rejestracji !!! Tak badania są kosztowne ale płacisz za nie tylko jak masz taką wole... Ale jak nie masz to i tak możesz zostać Dawcą ! Nie raz DKMS o tym pisał po to min. zbierają 1procent z PIT właśnie na badania... Rejestracaj nic nie kosztuje a możesz uratować czyjeś życie !

Dodajesz jako: Zaloguj się