15°C bezchmurnie

Zawodnicy UKS Wilki Otwock z rekordami życiowymi na Rzeszów Slalom Battle

W dniach 18 – 19 listopada w Rzeszowie odbyła się kolejna edycja zawodów jazdy na rolkach z cyklu World Slalom Series - „Rzeszów Slalom Battle 2017”. Podczas dwóch dni imprezy uczestnicy zmierzyli się w następujących kategoriach – Battle, Speed, Classic, High Jump oraz Limbo Skating.

Niemal wszyscy zawodnicy z Otwocka pobili swoje rekordy życiowe w Speed Slalomie. Najlepsze czasy wśród Wilków uzyskali: Rafał Tokarzewski (5,670 s. zajmując 5 miejsce wśród juniorów) i Katarzyna Gzyl (5,873 s. zajmując 6 miejsce wśród juniorek). Na szczególną uwagę zasługuje Kasia Gzyl, której niedużo brakowało do podium. W ćwierćfinale uległa zwyciężczyni - Mai Kozłowskiej z Kętrzyna - przegrywając 1 do 2.

W konkurencji Classic było trochę pechowo. Wszystkie nasze zawodniczki zaliczyły upadki, co mocno wpłynęło na końcowe wyniki, pomimo świetnie przygotowanych przejazdów.

Bardzo dobrze zaprezentowały się także dziewczyny w bardzo widowiskowej i lubianej zarówno przez zawodników, jak i kibiców dyscyplinie, Limbo Skating, czyli przejeździe pod tyczką. Olga Mazur zajęła 3, a Wiktoria Kostrzewa 4 miejsce.

Na podium stanęła także Halina Labriga, która zajęła 3 miejsce w High Jump seniorek. Skoki nad tyczką są wyjątkową dyscypliną, która przyciąga mnóstwo widzów. Najlepsi mężczyźni
w tej dyscyplinie mogą się poszczycić wynikami powyżej 150 cm. To naprawdę robi wrażenie a od zawodników wymaga ogromnych umiejętności, odwagi i samodyscypliny. Tym bardziej cieszy nas, że osiągamy tu sukcesy niemal na każdych zawodach.

Wyjazd do Rzeszowa był ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w Kętrzynie. W dniach 7-9 grudnia reprezentacja zawodników UKS Wilki Otwock wyjedzie na Warmię i Mazury walczyć o jak najlepsze wyniki, reprezentując Otwock i promując jazdę na rolkach. Trzymamy kciuki i liczymy na świetne starty.

Zawody Rzeszów Battle Slalom to oficjalne zawody World Slalom Series o randze 2 kubków. Organizatorem zawodów była Szkółka Rolkowa Wodzu.

 

Zawodnicy UKS Wilki Otwock z rekordami życiowymi na Rzeszów Slalom Battle komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się