15°C bezchmurnie

Zbigniew Zamachowski przyjeżdża do Otwocka czytać dzieciom baśnie

Kiedy: 2017-12-04 , godzina: 17:30 | Gdzie: Baja Book, Otwock, Warszawska 32

Rodzina, Zbigniew Zamachowski przyjeżdża Otwocka czytać dzieciom baśnie - zdjęcie, fotografia

W poniedziałek, 4 grudnia znany aktor Zbigniew Zamachowski przyjedzie do Otwocka, aby w Księgarni Baja Book czytać dzieciom „Klechdy sezamowe” Bolesława Leśmiana.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Księgarnia Marzeń Fundacji Legalna Kultura, która podróżując po Polsce wspiera czytelnictwo i niesieciowe księgarnie.

Aktor spotka się z otwockimi czytelnikami dwukrotnie - 4 i 20 grudnia,
by przeczytać fragmenty „Klechd sezamowych”, orientalnych baśni, które napisał Bolesław Leśmian, jeden z najwybitniejszych polskich poetów.

Zbigniew Zamachowski, aktor Teatru Narodowego, współpracował z najwybitniejszymi polskimi reżyserami, między innymi: Krzysztofem Kieślowskim, Andrzejem Wajdą, Kazimierzem Kutzem Jerzym Grzegorzewskim i Filipem Bajonem. Znany również dzieciom i młodzieży z dubbingu w filmach o „Shreku”.

Księgarnia Baja Book zaprasza 4 grudnia o godz. 17.30 dzieci od 7 lat i rodziców. Wstęp wolny, prosimy o potwierdzenie obecności na adres: [email protected]

[Bolsław Leśmian]

Księgarnia Marzeń – czytamy razem to projekt promujący czytelnictwo oraz wspierający niewielkie księgarnie. Jak wynika z danych Ogólnopolskiej Bazy Księgarń, każdego roku z mapy Polski znika od kilkunastu do kilkudziesięciu księgarń. Spotkania w mobilnej księgarni Fundacji Legalna Kultura mają zwrócić uwagę lokalnej społeczności na te miejsca oraz zachęcić czytelników do ich regularnego odwiedzania. Projekt promuje księgarnie, które nie tylko zajmują się sprzedażą, ale mają również ambicje stać się miejscem spotkań ludzi, dla których książki są ważną częścią życia i inspiracją do rozwoju. W projekt zaangażowali się Danuta Stenka, Krystyna Czubówna, Zbigniew Zamachowski i Marcin Kwaśny, a Księgarnia Marzeń odwiedziła w ciągu miesiąca Włocławek, Płock i Warszawę.

W każdym mieście biorącym udział w projekcie odbywają się dwa spotkania. Na pierwszym aktorka lub aktor czytają fragmenty książki. Przez kilka tygodni czytelnicy indywidualnie kontynuują lekturę, która kończy się na drugim spotkaniu połączonym z rozmową o książce.

Projekt jest realizowany przez Fundację Legalna Kultura w ramach programu Partnerstwo dla książki finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Zbigniew Zamachowski przyjeżdża do Otwocka czytać dzieciom baśnie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się