27°C bezchmurnie

Zderzenie z tirem na DK 17

Wypadki drogowe , Zderzenie tirem - zdjęcie, fotografia

Do groźnego wypadku doszło w sobotę (08.09) na krajowej “17”. Przed godz. 17.00 zderzyła się tam ciężarówka renault z osobową skodą. Na miejsce przybyły 3 patrole policji, 3 zastępy straży (14 ratowników) oraz 3 ekipy pogotowia ratunkowego, w tym jedna helikopterem. 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący skodą zjechał na lewy pas i uderzył czołowo w tira. W wyniku zderzenia ucierpiał kierujący osobówką, 22-letni mieszkaniec powiatu łukowskiego oraz pasażerka. Byli uwięzieni w aucie. Po uwolnieniu przez strażaków oboje trafili do szpitala. 

Pomocy medycznej wymagał również kierowca ciężarówki, mieszkaniec Mińska Maz. On także został przewieziony do szpitala. Wiadomo, że obaj prowadzący pojazdy byli trzeźwi. 
Wypadek miał miejsce na przebudowywanym odcinku DK 17 pod Lubicami. Funkcjonariusze policji przez kilka godzin prowadzili czynności dochodzeniowe. W tym czasie odcinek drogi zabezpieczali strażacy z OSP Gadka.

Prawie w każdym tygodniu opisujemy jakieś zdarzenie z krajowej ,,17”: kolizja, wypadek, ranni, zabici. Ile osób jeszcze musi ucierpieć, zanim pojedziemy nową S17? Apelujemy o rozwagę.
SW

Fot. Paweł Kowalczyk

Zderzenie z tirem na DK 17 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się