5°C bezchmurnie

Zgoda na budowę S17 od Wiązowny do obwodnicy Kołbieli

Inwestycje, Zgoda budowę Wiązowny obwodnicy Kołbieli - zdjęcie, fotografia

Na koniec marca br. wojewoda mazowiecki wydał decyzję, która pozwala budować ok. 13,5-kilometrowy odcinek drogi S17 od okolic Wiązowny do obwodnicy Kołbieli. Teraz zostanie przeprowadzony proces wywłaszczania oraz obliczania i wypłacania odszkodowań dla tamtejszych mieszkańców. Wkrótce można się spodziewać, że trasa od Zakrętu aż po obwodnicę Garwolina będzie wielkim placem budowy - z dwoma wyjątkami.

Decyzję (ZRID), na podstawie której konsorcjum Strabag będzie mógł realizować budowę, wojewoda wydał 29 marca br. Dwa tygodnie wcześniej podobną decyzję uzyskał 2,5 km odcinek S17: węzeł Zakręt do węzła Lubelska, którego wykonawcą jest firma WARBUD [patrz Obwieszczenie Wojewody mazowieckiego z dn. 14.03.2018 ]. Obydwie decyzje mają rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że prace budowlane mogą być wykonywane, nawet gdyby np. jakieś osoby upoważnione do odszkodowań za nieruchomości złożyły odwołania.

Przypominamy, że osoby posiadające nieruchomość w obrębie terenu przewidzianego pod budowę drogi zostaną powiadomione listownie o decyzji przez inwestora, czyli GDDKiA. Obowiązująca zasada w sprawie odwołania od tejże decyzji jest taka, że: ,,Po 14 dniach od publicznego ogłoszenia informacji o wydaniu decyzji można będzie się od niej odwołać - tylko przez kolejnych 14 dni".

Fragment przyszłej drogi ekspresowej S17, na którą właśnie wydał decyzję ZRID wojewoda, znajduje się na terenie gmin: Wiązowna, Otwock i Celestynów. Połączenia z ruchem lokalnym zostały zaplanowane przez trzy węzły: Wiązowna, Otwock i Ostrów.

W tym momencie decyzji wojewody zezwalającej na budowę S17 od Zakrętu do początku obwodnicy Garwolina nie mają tylko dwa fragmenty: węzeł Lubelska, gdzie będą się przecinać S17 i S2, a przez nią A2 (wykonawcą jest firma PORR) oraz 8-kilometrowa obwodnica Kołbieli  (wykonawca - Strabag).

 

Fot. GDDKiA

Zgoda na budowę S17 od Wiązowny do obwodnicy Kołbieli komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się