10°C słabe opady deszczu

Zmiany w PCZ w trosce o pacjenta

Zdrowie - szpital , Zmiany trosce pacjenta - zdjęcie, fotografia

Ostatnio informowaliśmy, iż Powiatowe Centrum Zdrowia w Otwocku dostało 13,5 mln. zł na poprawę komfortu diagnostyki, leczenia i rehabilitacji pacjentów w przychodniach i szpitalu. Poniżej wypowiedź prezes PCZ Ewy Wojciechowskiej.

- Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Otwocku, ul. Batorego 44, wystąpiło w tym roku z trzema wnioskami o dofinansowanie projektu realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020.

Celem projektów jest wyjście naprzeciw problemom mieszkańców powiatu otwockiego, by umożliwić im kompleksowość diagnozowania i leczenia od podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) do ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (AOS), aby w rezultacie uniknąć wydłużonych hospitalizacji, a następnie, w jak największym stopniu umożliwić rehabilitację po procesie leczenia. W ramach projektu przewiduje się m. in. doposażenie poradni onkologicznej i kardiologicznej w tomograf komputerowy, który jest obecnie podstawową metodą wykorzystywaną współcześnie w diagnostyce większości rodzajów zmian nowotworowych. Podobnie jest w diagnostyce kardiologicznej, gdzie tomografię komputerową wykonuje się u pacjentów z umiarkowanym i małym prawdopodobieństwem rozpoznania choroby wieńcowej. Planuje się także zakup aparatu mammograficznego, który jest obecnie bezpieczną i efektywną metodą wykrywania raka piersi u kobiet, oceny mikrozwapnień czy drobnych zmian.

W trosce o dobro pacjentów z niepełnosprawnościami zaplanowano zakup aparatu RTG z mobilną przestawką umożliwiającą wykonywanie badań w różnych pozycjach, np. pacjentom na wózkach inwalidzkich, a także założono usunięcie barier architektonicznych poprzez wymianę windy oraz modernizację podjazdów i chodników.

Przewiduje się również modernizację gabinetów POZ i AOS, a także doposażenie ich w aparaturę i sprzęt medyczny umożliwiający szybszą diagnozę problemów zdrowotnych
w bezpośredniej odległości od swojego miejsca zamieszkania na poziomie opieki ambulatoryjnej – podkreśla prezes Wojciechowska.

Warto przypomnieć, że w roku ubiegłym Fundacja Polsat wyremontowała i wyposażyła oddział dziecięcy w szpitalu przy ul. Batorego. Kilka lat wcześniej pewien dość zamożny pacjent zlecił kapitalny remont oddziału wewnętrznego w podzięce za troskliwą opiekę szpitalną. Tak więc może warto, by gminy otwockiego powiatu - po konsultacji z zarządem PCZ - również dołożyły cegiełkę do naszego wspólnego szpitala?

AnKa
 

Zmiany w PCZ w trosce o pacjenta komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-08-13 06:48:40

    Wszystko super tylko trzeba jeszcze wymienić personel pracuący za karę, lekarzy załatwiających prywate. ZRESTRUKTURYZOWAĆ SOR bo ludzie odbijaja sie od drzwi, lepiej jechać do Warszawy do cywilizacji, na Batorego ci nie pomogą. Lepiej nie chorować. Zdrowia życzę.

Dodajesz jako: Zaloguj się