9°C bezchmurnie

Zrobią centrum Otwocka na kredyt?

W ostatnich tygodniach ku radości większości mieszkańców zostało odsłonięte pół „dziury”. Niestety jak na razie wszystko wskazuje na to, że druga połowa zostanie z nami co najmniej kilka lat.

Prezydent w projekcie budżetu miasta na 2018 rok zabezpieczył środki w wysokości 250 tys. ma zagospodarowanie odsłoniętego terenu. Radni podczas sesji ustalającej budżet na chwilę przed głosowaniem zgłosili kilkadziesiąt poprawek w tym wykreślenie tych środków. Pieniędzy na ten cel na razie więc w budżecie brak.

Na komisji 4 stycznia 2018 r. radni zastanawiali się skąd wziąć fundusze i w jaki sposób zagospodarować odsłonięty teren. Przewodniczący Jarosław Margielski uzasadnił wykreślenie środków zabezpieczonych przez prezydenta w listopadzie  ubr. tym, że w grudniu na stronie urzędu miasta pojawiła się koncepcja zagospodarowania terenu, w której wskazano, że tymczasowe parkingi będą zlokalizowane od strony ul. Andriollego, gdzie znajduje się starodrzew. Prezydent wyjaśnił, że było to jedną z koncepcji, równie dobrze można powiększyć istniejący parking, połączyć dwie ścieżki rowerowe lub zlokalizować tam wypożyczalnię rowerów, którą mamy w budżecie. Prosił, by nie sugerować się koncepcją ze strony internetowej, bo było to tylko zasygnalizowanie, że po uporządkowaniu tego terenu będzie można tam pewne elementy stworzyć.

Koncepcja to tylko koncepcja, podkreślił radny Dariusz Piętka, fajnie jakbyśmy mieli projekt zagospodarowania tego terenu podpisany przez architekta. Natomiast jeżeli chodzi o miejsca postojowe, to wszyscy wiemy, że można je w różny sposób kształtować, jest to kwestia nazewnictwa.

Radny Kosiński stwierdził, że w tym momencie powinniśmy prowadzić działania ku temu by powiększyć parkingi od ul. Staszica, wykonać nasadzenia i ciągi piesze i te działania są najpilniejsze.

Przewodniczący Jarosław Margielski zaproponował przegłosowanie wniosku komisji budżetu i inwestycji do prezydenta, aby ten złożył propozycje zmian budżetowych na 2018 r. na ewentualne jeszcze koncepcje oraz zagospodarowanie terenu. Zaproponował, żeby była to kwota rzędu 300 000 zł. pochodząca ze zwiększenia deficytu (przyp. red. - wzięcia kredytu), a gdy wejdą wolne środki to będzie on pokryty z tych pieniędzy.

Obecny na komisji prezydent nie potwierdził, czy wyrazi zgodę na zaciągnięcie kredytu na ten cel. Zaznaczył jedynie, że 250 tys. złotych zabezpieczone przez niego wcześniej na ten cel w budżecie dałoby możliwość wykonywania robót już w tej chwili.

ZetKa

 

Zrobią centrum Otwocka na kredyt? komentarze opinie

  • gość 2018-01-08 12:04:03

    Ot piękna Kadencja 2014-2018 nawet w kwestii wolnej przestrzeni by ją uporządkować każdy ma inne zdanie, a pomysł najprostszy z architektem zostaje wyśmiany...może do Wojewody wystąpić niech ten powie...co? Panowie?

  • gość 2018-01-08 12:05:46

    Ta kadencja dla Otwocka jest okropna, ten zbiór ludzi to totalny kwas.

Dodajesz jako: Zaloguj się