10°C słabe opady deszczu

Czy nowy most zostanie zamknięty niedługo po otwarciu?

Komunikacja - drogi , zostanie zamknięty niedługo otwarciu - zdjęcie, fotografia

Kilka dni temu do redakcji iOtwock.info wpłynęła niepotwierdzona informacja, jakoby nowy most na Świdrze, niedługo po otwarciu, miał być wyłączony z ruchu. Powodem miałyby być opóźnienia w pracach ze strony PKP. Spróbowaliśmy dotrzeć do prawdy.

Jak pisaliśmy w nr 3 iOtwock.info, prace prowadzone przez konsorcjum firm MOSTY i TOWEMO przebiegają zgodnie z planem. Sytuację taką zawdzięczamy sprawności konsorcjum, które dotrzymuje terminów oraz temu, że przetarg nie został oprotestowany. Prace toczą się przy wsparciu naszego ZDP Otwock (z/s w Karczewie). Jako datę ukończenia robót podaje się 15 września b.r. Informację uściślił z-ca dyr ZDP Marek Dąbrowski:

- Do 15.09 powinna powstać nie tylko przeprawa, ale i przebudowa całego układu komunikacyjnego wykonana przez PKP, zaś oddanie mostu do użytkowania zaplanowano najpóźniej 27.09. W kwestii samego mostu termin nie jest zagrożony, natomiast wygląda na to, że zaprojektowany cały układ komunikacyjny nie będzie gotowy na czas. Dotyczy to głównie tunelu w Otwocku-Świdrze, budowy rond oraz włączenia ciągu ulic: Jana Pawła II i Warszawskiej. Umowa z PKP zawiera jednak klauzulę, która umożliwia poślizg w pracach do końca września.

Na szczęście, jak zapewnia dyr Dąbrowski, nie ma niebezpieczeństwa, że ruch na nowo otwartej przeprawie miałby zostać wstrzymany ze względu na opóźnienie ze strony PKP. Jeśli nie będzie możliwości uruchomienia nowych rond oraz dojazdów ul.: Jana Pawła II i Warszawską, wtedy ruch zostanie skierowany w ul. Majową. Nawet jeśli taka sytuacja zaistnieje, nie powinna potrwać zbyt długo. Prace będą toczyły się niezależnie po obu stronach rzeki. Przypominamy, że pierwotny termin oddania mostu, podawany w ubiegłym roku, to połowa grudnia 2018 r. Tak więc nie możemy mieć pretensji, jeśli niedogodności w ruchu potrwają jeszcze kilka tygodni po otwarciu nowej przeprawy.

Sławomir Wąsowski

Most przez Świder (zdjęcie z grudnia 2017)

Czy nowy most zostanie zamknięty niedługo po otwarciu? komentarze opinie

  • gość 2018-08-07 15:45:31

    Po miesiącach ,,nic nie robienia" i ,,nic nie dziania się" od tygodnia coś zaczyna się dziać - układana jest kostka, przyjeżdżają wywrotki z tłuczniem, etc. Ale prace przy tunelu na Majowej ,,ruszyły z miejsca" gdzieś od ok 2 tygodni. Optymistycznie koniec tej gehenny to może być grudzień, pesymistycznie nawet wiosna przyszłego roku.

  • Gośćmalyksiaze - niezalogowany 2018-10-14 09:44:39

    nie jest ...zle......tylko trzeba zrobic tez Nadwislanska....i tunel lub wiadukt......za zJozefowem......trzeba przejechac na lewa strone torow

Dodajesz jako: Zaloguj się