14°C bezchmurnie

III Otwocki Koncert Pieśni Pasyjnych

Kiedy: 2018-03-18 , godzina: 19:00

Koncerty - muzyka, Otwocki Koncert Pieśni Pasyjnych - zdjęcie, fotografia

Ksiądz Bogdan Sankowski, proboszcz Parafii Św. Wincentego a’Paulo w Otwocku wraz ze współorganizatorem: Urzędem Miasta Otwocka, reprezentowanym przez prezydenta Zbigniewa Szczepaniaka, zapraszają na III Otwocki Koncert Pieśni Pasyjnych, w wykonaniu chórów powiatu otwockiego.

Koncert odbędzie się 18.03.18r. (niedziela) o godz. 19.00 w kościele parafialnym przy ul. Kopernika 1. Już sama nazwa wskazuje na rodzaj repertuaru, jakiego będziemy mieli okazję wysłuchać - to pieśni podejmujące tematykę męki Chrystusa i Jego Matki (łac. passio – męka, cierpienie). Są one ściśle związane z okresem liturgicznym, który przeżywamy obecnie w Kościele, tj. Wielkim Postem. Tytuł koncertu: „U stóp Krzyża”.

W naszym powiecie działa kilkanaście amatorskich chórów kościelnych, miejskich i szkolnych. Wszystkie one zostały zaproszone do współtworzenia koncertu. Lecz czymże będą występy, nawet najlepszych wykonawców, jeśli odbiorcami będą tylko inni chórzyści? Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich, którzy cenią muzykę chóralną i szukają cennych doznań duchowych w dobrym przygotowaniu do największego święta chrześcijańskiego, jakim jest Wielkanoc.

Sławomir Wąsowski

 

III Otwocki Koncert Pieśni Pasyjnych komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się