21°C słabe, przelotne opady deszczu

"Klasyka na leżakach" w Otwocku Wielkim

Kiedy: 2017-08-13 , godzina: 16:00 | Gdzie: Otwock Wielki, dziedziniec pałacu Bielińskich

Koncerty - muzyka,


Trwa cykl koncertów promenadowych w Otwocku Wielkim zatytułowany "Klasyka na leżakach".

W niedzielę 30 lipca odbył się kolejny koncert na dziedzińcu pałacu Bielińskich w Otwocku Wielkim. Wystąpili: koncertmistrzyni orkiestry Filharmonii Narodowej Maria Machowska (skrzypce) oraz Grzegorz Mańkowski (gitara). Upał nie odstraszył melomanów, którzy na dziedzińcu późnobarokowej budowli, w cieniu drzew przypałacowego ogrodu, oddawali się klasycznej uczcie muzycznej.  Organizatorem spotkań jest Fundacja Promocji Kultury "OtwArte".

Jak mówi dyrektor artystyczny Kama Grott-Tomaszek: „projekt ma na celu przybliżenie kultury wysokiej. Cykl "Klasyka na leżakach", adresowany do wszystkich grup wiekowych, jest okazją do posłuchania muzyki poważnej w mniej formalnej atmosferze.” Tak więc nie trzeba wbijać się w smoking, czy wieczorową suknię i gnać do filharmonii, aby wysłuchać koncertu profesjonalnych muzyków. Można skorzystać z ogrodowej ławki lub usiąść na własnym kocyku i słuchać muzyki poważnej, operetkowej, czy filmowej.

Patronat honorowy nad projektem objął starosta powiatu otwockiego Mirosław Pszonka. Pozostały jeszcze dwa niedzielne koncerty: 6 sierpnia wystąpi Kama Grott – Tomaszek (obój) i Mariusz Rutkowski (fortepian), zaś w koncercie finałowym 13 sierpnia usłyszymy wokalistkę zespołu Mikromusic - Natalię Grosiak. Początek koncertów o godz. 16.00. Wstęp wolny. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Sławomir Wąsowski.

 

 

"Klasyka na leżakach" w Otwocku Wielkim komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się