5°C bezchmurnie

Koncert charytatywny – „Nauczyciele – Dzieciom”

25.03.2018 (niedziela) w godz. 15.00 - 19.00 w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku, ul. Poniatowskiego 10 odbył się V jubileuszowy koncert charytatywny na rzecz uczniów niepełnosprawnych intelektualnie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Otwocku.

Rewelacyjny, nieziemski, wspaniały… Żadne ze słów nie jest w stanie opisać tej imprezy.

Gwiazdy oczywiście były ( m.in. Majka Jeżowska ), bo uświetniają każde tego typu wydarzenie, ale nie one zasługują tym razem na słowa ogromnego uznania. Dzieci i nauczyciele to były prawdziwe perły koncertu, prezentujące radość, spontaniczność, ale i perfekcję. Warto było tej niedzieli być razem z nimi w PMDK-u, aby poczuć na przykład klimat lat 20/30 XX wieku.

Nie zawiedli też nasi kochani samorządowcy powiatowi, którzy wystąpili na scenie z repertuarem szantowym, dostarczając obecnym niezapomnianych wrażeń słuchowych i wizualnych. 

Koncert, a właściwie to show muzyczno-taneczny, skupił również imprezy towarzyszące, które nie tylko promowały SOSW, ale i pomagały zasilić finansowo jego konto. Przy wejściu do sali widowiskowej usytuowane były stoiska Jarmarku Wielkanocnego z wyrobami, które mogły zadowolić gusta nawet najbardziej wybrednych. Pisanki, stroiki, obrazy… Czegóż tam nie było... Gdy już nasyciliśmy oczy, można było zadbać o ciało, czemu służyły słodkie wypieki oraz  kawa, herbata i inne napoje. Cóż więcej trzeba ? A to jeszcze nie był koniec atrakcji. W czasie trwania koncertu odbyły się bowiem licytacje m.in. biletów do teatru, karnetów na siłownię, voucherów do salonów piękności.

Dla uświetnieni całej imprezy zostały zaproszone gwiazdy estrady :

  • Majka Jeżowska
  • D.I.X.I. aka Charakterny Zbój
  • zespół Black Bile
  • Grupa taneczna ze Studia Tańca 4R ACTIVE STUDIO
  • zespół taneczny „Hit” z SOSW
  • Emil Zwoliński
  • Marek Tarnowski
  • Przemysław Skoczek
  • Ewelina Izdebska – pool dance

W rolę prowadzącego wcielił się rodowity otwocczanin, który zawsze chętnie wspiera lokalne wydarzenia -  Maciej Rock.

 

Organizatorem tego ciekawego wydarzenia był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 w Otwocku oraz Komitet Społeczny Nauczyciele Dzieciom z siedzibą przy OSW Nr 1 w Otwocku.  Kwota, którą udało się uzyskać z przedsięwzięcia, to 16.000 zł. Całość zebranych pieniędzy zostanie przeznaczona na cele rewalidacyjne, profilaktyczne, edukacyjne  dla  uczniów z SOSW Nr 1  pochodzących z biednych, wielodzietnych, niewydolnych wychowawczo rodzin.

 

Wydarzenie uświetnili swoją obecnością również zaproszeni goście:

- Powiatowe władze samorządowe, prezydent Otwocka, przedstawiciele gmin powiatu otwockiego, przedstawiciele miast i gmin innych powiatów,

- media: prasa lokalna, radio, telewizja internetowa, WOT

- przedstawiciele władz oświatowych

- zaprzyjaźnione służby: policja, straż pożarna,

- artyści sztuki, estrady

- nauczyciele zrzeszeni w ZNP i innych zaprzyjaźnionych organizacjach

- sponsorzy i wszyscy przyjaciele oraz sympatycy Ośrodka

Stanisława Wadowska

 

Koncert charytatywny – „Nauczyciele – Dzieciom” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się