10°C słabe opady deszczu

Noc płonących aut w Otwocku

Tej samej nocy, w środę (8.08), doszło do dwóch pożarów samochodów na przyulicznych parkingach  w różnych częściach Otwocka. Pierwsze zdarzenie miało miejsce tuż po północy. Na ul. Kościelnej doszczętnie spłonęło nowe, perłowo-białe auto marki Mercedes C300. 

Kiedy strażacy przybyli na miejsce, samochód stał już cały w płomieniach. Dwie załogi strażackie, łącznie 11 ratowników, przez godzinę gasiło pożar. Dwie godziny później ok. godz. 2.30 na ul. Pułaskiego, vis a vis pizzerii, w płomieniach stanął nowy lexus serii IS.

Tu również interweniowała otwocka straż. Jak podaje rzecznik prasowy otwockiej straży, mł. kpt. Maciej Łodygowski, kiedy ratownicy przybyli na miejsce, zaczynał się już palić volkswagen golf zaparkowany bezpośrednio przy lexusie. Z drugiej strony stał opel corsa, na który ogień mógł przenieść się w każdej chwili. Zastęp straży (6 ratowników) podał prąd piany na lexusa oraz 2 prądy wody „w obronie” na zaparkowane auta po obu stronach. W wyniku pożaru lexus i volkswagen uległy całkowitemu zniszczeniu, zaś opel niewielkiemu uszkodzeniu na skutek wysokiej temperatury.

W związku z tymi zdarzeniami otwocka policja prowadzi czynności wyjaśniające z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. Dochodzenie ma ustalić, czy w tych sytuacjach doszło do podpalenia. To samo miasto, ta sama noc, dwa nowe, luksusowe auta. Przypadek?
Sławomir Wąsowski
 

Noc płonących aut w Otwocku komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-09-23 09:37:55

    Obok stal Opel Corsa na ktory rowniez mogl przenies sie ogien. obok stal tez VW Golf mojego kolegi. I ten golf splonal w 50%. Wypadaloby sie doinformowac.

Dodajesz jako: Zaloguj się