20°C bezchmurnie

Rolety zewnętrzne: czy warto się na nie zdecydować?

W Polsce nie cieszą się zbytnią popularnością. Prawdopodobnie jest tak dlatego, bo nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak wiele korzyści przynosi zainstalowanie rolet zewnętrznych. Co dają i jak się sprawują?

Ograniczenie dostępu światła

W niektórych pomieszczeniach, a także w pewnych momentach dnia, potrzebujemy absolutnej ciemności – np., kiedy chcemy się zdrzemnąć. Jeśli wewnętrzne osłony nie zapewniają nam wystarczającego zaciemnienia, zamontowanie rolet zewnętrznych będzie sprytnym i wygodnym rozwiązaniem.

Pomoc w regulowaniu temperatury wewnętrznej

Rolety zewnętrzne mogą zmniejszyć rachunki za ogrzewanie/prąd. Jak to możliwe? Bariera powietrza pomiędzy metalową roletą a oknem pozwala utrzymać określoną temperaturę w pomieszczeniu. Zimą pokoje szybciej się nagrzeją i dłużej będzie w nich ciepło, latem zaś nie będą się przegrzewać  nawet w największe upały. Dzięki temu zaoszczędzisz na ogrzewaniu i prądzie – nie będziesz musiał używać klimatyzacji, wentylatorów itp.

Bariera akustyczna

Jeśli mieszkasz w dość głośnej okolicy, blisko autostrady czy stacji kolejowej, albo po prostu w centrum miasta, z pewnością wiesz, jak hałas potrafi być uciążliwy. Rolety zewnętrzne stanowią świetną barierę akustyczną, dzięki czemu w każdej chwili będziesz mógł zażyć chwili spokoju, a nocą doświadczyć spokojnego, twardego snu.

Dodatkowa metoda ochrony domu

Porządna metalowa instalacja rolet zewnętrznych stanowi także dodatkowe zabezpieczenie domu przed włamywaczami. Badania wykazują, że to właśnie okna są najczęściej wybieraną drogą dostępu do mieszkań wybranych przez złodziei. Roleta stanowi barierę w zasadzie nie do pokonania, dlatego świetnie sprawdzi się nie tylko w domu, ale także w każdej firmie, biurze itp.

Rolety zewnętrzne czy wewnętrzne są może dość drogą inwestycją, ale jak widać na dłuższą metę może ona pomóc w oszczędzaniu, a nawet ocalić nasz dobytek. Co więcej, odpowiednia regulacja temperatury, hałasu i oświetlenia będzie miała pozytywny wpływ także na nasze zdrowie. Skoro to aż tyle zalet, może warto wziąć pod uwagę ich montaż?

Rolety zewnętrzne: czy warto się na nie zdecydować? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się