17°C bezchmurnie

Siła umysłu

Za nami kolejny emocjonujący weekend (10/11 września), który upłynął pod znakiem... szachownicy i paletki, a stało się tak za sprawą ekipy UKS MDK Otwock z Andrzejem Dobrowolskim na czele.

Przygotowali oni prawdziwą ucztę dla wielbicieli pojedynku na umysły: turniej szachowy (OPEN), turniej klasyfikacyjny oraz dwubój stołowy. I tym razem areną szachowych i szachowo – tenisowych zmagań była hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Karczewie, a zmagania swoim patronatem objął dyrektor MOSiR-u.

Umysł i paletka
Dwubój stołowy to rywalizacja wyjątkowa – każda z rund (rozegrano 7) składała się z bezkrwawej walki na szachownicy oraz pojedynku sprawnościowego przy stole do ping – ponga (2 sety do 11). Rumieńców rozgrywkom dodawał fakt, iż ten turniej miał charakter otwarty , a więc udział mógł wziąć każdy, bez względu na wiek. Jedni walczyli o jak najlepszy wynik, a inni po prostu świetnie się bawili.

Szachy do kwadratu
Rozegrany został również turniej klasyfikacyjny (na V i IV kategorię) oraz trwający dwa dni turniej „Open” – 7 rund z możliwością zdobycia III i II kategorii lub I kategorii kobiecej. Cieszy fakt, że większą część uczestników stanowiły dzieci, a jak wiadomo: czym skorupka nasiąknie za młodu... We wszystkich trzech turniejach najlepsi otrzymali atrakcyjne nagrody   pieniężne i rzeczowe, a puchar zmienił się - w bardziej adekwatną do rodzaju dziedziny sportowej -  statuetkę szachową. Laureatów nagrodził kierownik ds. sportu - Grzegorz Ankiewicz.

Kolejny bój
W imieniu organizatorów zapraszamy na „IX Otwocką Jesień Szachową” o Puchar Dyrektora PMDK w Otwocku. Jest to integracyjny turniej szachowy z udziałem osób niepełnosprawnych i rodzin szachowych z możliwością zdobycia V i IV kategorii szachowej. Oprócz turnieju klasyfikacyjnego odbędzie się również rywalizacja w szachach szybkich. Start – 10 października, godzina 10.00. Pod adresem www.szachyotwock.pl znajdziecie wszelkie niezbędne szczegóły.

WYNIKI
Turniej szachowy „open”
1. Pastuszko Katarzyna Czternastka Warszawa
2. Wangrat Jan (Hetman Warszawa)
3. Reszka Zofia (Legion Skierniewice)
4. Nowicki Filip (LogIN Skierniewice)
5. Adamala Jacek (LogIN Skierniewice)
6. Siekańska Zuzanna (Stilon Gorzów)

Turniej klasyfikacyjny
1. Wojciech Adamala (KS LogIN Skierniewice)
2. Mikołaj Szaniawski (KSSSN Warszawa Ursynów)
3. Maria Kotow (SP 8 Otwock)
4. Milena Kocięcka (SP 12 Otwock)
5. Mateusz Marszałek (MGOK Karczew  / Janów)
6. Wojciech Słoniewski (Uniwersytet Szachowy Warszawa)

Dwubój stołowy
1. Bronowicki Mateusz (Bałmatech Wisznia Mała)
2. Mróz Waldemar (Gambit Starachowice)
3. Skolimowski Andrzej (Otwock)
4. Zygulski Krzysztof (Warszawa)
5. Kowalski Janusz (Radom)
6. Malicka Maria (Polonia Warszawa)

Siła umysłu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się