9°C bezchmurnie

Sylwestrowe i noworoczne masowe imprezy 2017/2018 w powiecie otwockim

Imprezy, Sylwestrowe noworoczne masowe imprezy 2017/2018 powiecie otwockim - zdjęcie, fotografia

Na Sylwestra! No tak, ale dokąd? Jedni świętują pożegnanie Starego i powitanie Nowego Roku kameralnie: w swoich domach z rodziną, czy znajomymi, drudzy z pilotem w ręku, wpatrzeni w szklany ekran. Inni szykują się na bal sylwestrowy z rezerwacją „talerzyków”. Jeśli takie perspektywy nie dla ciebie – jest alternatywa.

Zaczynamy kulturalnie: Prezydent Otwocka, Zbigniew Szczepaniak zaprasza do Teatru Miejskiego im. S. Jaracza na spektakl "Emigranci" wg S. Mrożka w reż. Tadeusza Hankiewicza; wstęp z zaproszeniami, początek godz. 22.00. Po spektaklu, o 23.50, prezydent złoży wszystkim przybyłym noworoczne życzenia, zaś równo o północy rozpocznie się pokaz sztucznych ogni. Dzień wcześniej (30.12), w tymże teatrze, można będzie wysłuchać koncertu kolęd Otwockiej Orkiestry Dętej OCK; godz.18.00 – wstęp wolny.

Jeśli komuś bliżej do Karczewa, to właśnie tam, na Rynku Zygmunta Starego, Burmistrz Władysław Dariusz Łokietek, Rada Miejska i M-OKG pragną powitać Nowy Rok wspólnie z mieszkańcami i gośćmi w rytmie największych przebojów minionych lat, proponowanych przez DJ-a. Początek imprezy o godz. 22.30, planowane zakończenie: 01.30.

Już w Nowym Roku możemy się spotkać w Celestynowie. Tam na 01.01 zaprasza Wójt Gminy, Witold Kwiatkowski z Przewodniczącym Rady, pracownikami GOKiS oraz Kapłanami Parafii WNMP. Całość rozpoczyna się mszą św. w kościele parafialnym o godz. 17.00, następnie wszyscy są mogą udać się pod budynek Urzędu Gminy, gdzie o 18.10 odbędzie się pokaz sztucznych ogni.  W godz. 18.20-20.00 zaplanowano zabawę taneczną w rytm zespołu „Fernando”.

Również Burmistrz Józefowa, Stanisław Kruszewski, zaprasza „do siebie” na Skwer im. św. Jana Pawła II. Pierwszego stycznia o godz. 20.00, odbędzie się tam uroczyste i huczne powitanie Nowego Roku ze wspólnym świętowaniem oraz 10 min. pokazem sztucznych ogni. Ma być „bombowo.”

Gdziekolwiek będziemy się bawić w sylwestrową noc, nie zapominajmy o zachowaniu zdrowego rozsądku i szczególnej ostrożności przy używaniu dwóch materiałów: fajerwerków i alkoholu.

Sławomir Wąsowski

Fot. Kaja Wąsowska

Sylwestrowe i noworoczne masowe imprezy 2017/2018 w powiecie otwockim komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się