20°C bezchmurnie

Uciekał z narkotykami w skarpecie

Kronika kryminalna, Uciekał narkotykami skarpecie - zdjęcie, fotografia

Tuż po północy w centrum Otwocka rozegrała się akcja policyjna, która może posłużyć jako inspiracja dla scenarzystów filmowych. W wyniku pościgu zatrzymano przestępcę, 35-letniego mieszkańca gminy Wiązowna, który w skarpecie chował m.in. amfetaminę!

W połowie maja (14.05) funkcjonariusze policji prewencyjnej patrolowali centrum Otwocka. Na ich widok nerwowo zareagował kierowca osobowego citroena na obcych numerach rejestracyjnych, nagle przyspieszając. Policja ruszyła za nim, próbując zatrzymać go do kontroli przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych radiowozu. Kiedy sygnały zostały zignorowane, funkcjonariusze podali informację do dyżurnego i rozpoczął się pościg. Przestępca uciekał ul. Wawerską w stronę Świdra. Następnie wpadł na drogę wojewódzką 801, kierując się do Józefowa. Tam, na skrzyżowaniu z ul. Wyszyńskiego, czekała już policyjna blokada. W chwili, kiedy kierowca citroena ją dostrzegł, zawrócił i skierował auto w przeciwną stronę - do Karczewa.

Wtedy uruchomiono kolejną ekipę służb, tym razem z karczewskiego posterunku, która zablokowała wylot drogi w kierunku Puław. Policjanci przez cały czas mieli citroena w zasięgu wzroku. Kiedy pościg dotarł do Otwocka Małego, auto nagle zatrzymało się i wyskoczył z niego mężczyzna, rzucając się do ucieczki. Po kilkudziesięciu metrach pieszego pościgu został jednak ujęty, obezwładniony i założono mu kajdanki. W trakcie przeszukania zabezpieczono 4 gramy niedozwolonych substancji psychoaktywnych - po 2 gramy mefedronu i amfetaminy. Przestępca ukrył narkotyki w skarpecie.

Należy pamiętać, że posiadanie nawet najmniejszej ilości substancji psychoaktywnych, jest w Polsce przestępstwem. W toku prowadzonego śledztwa policja ustaliła, że mężczyzna jest dealerem, a więc prawdopodobnie odpowie nie tylko za posiadanie, ale i handel narkotykami. Do tego dochodzi jeszcze zarzut karny: niezastosowanie się do sygnałów związanych z obowiązkiem zatrzymania się do kontroli. Tak więc uciekinierowi postawiono 3 zarzuty, na które teraz odpowie przed sądem. Sprawą zajmuje się jeszcze prokurator i „dochodzeniówka”. Nocny uciekinier oczekuje w policyjnym areszcie. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W akcji zatrzymania przestępcy brały udział 4 radiowozy (ośmiu funkcjonariuszy). Rzecznik otwockiej policji - nadkom. Daniel Niezdropa podkreśla, że działania pościgowe wymagają od policjantów szczególnych predyspozycji i umiejętności: nie tylko sprawności fizycznej, ale nade wszystko przewidywania i adekwatnego reagowania. W wyniku opisanego zdarzenia nikt nie doznał obrażeń i żaden z pojazdów nie został uszkodzony. Funkcjonariuszom gratulujemy udanej akcji pościgowej.

Sławomir Wąsowski

Uciekał z narkotykami w skarpecie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się