5°C bezchmurnie

Ukraińska para zatrzymana za "sprzątanie" kosztowności

Otwocka policja informuje o zatrzymaniu za kradzież i paserstwo pary Ukraińców. Kobieta zatrudniała się w domach powiatu otwockiego do porządków - i sprzątała, ale kosztowności. Następnie jej mąż sprzedawał uzyskany przez nią "towar". Cztery rodziny straciły przez nich majątek ruchomy za około 100 tys. złotych. W otwockiej komendzie są rzeczy znalezione u podejrzanych, których właściciele są na razie nieznani.

Na przełomie 2017 i 2018 roku otwoccy policjanci dostali kilka zgłoszeń dotyczących kradzieży biżuterii, sprzętu domowego oraz pieniędzy. Po analizie okazało się, że wszystkie mają wspólny element - w każdym z domów pracowała jako sprzątaczka 37-letnia kobieta pochodząca z Ukrainy. Podczas pracy najpewniej robiła przegląd zasobów domostw, by je potem okraść.

Policja ustaliła miejsce pobytu kobiety i w jej mieszkaniu odnalazła kosztowności oraz przedmioty, które mogły pochodzić z kradzieży. Zatrzymano 37-latkę oraz jej 40-letniego męża, który zajmował się sprzedażą skradzionych przedmiotów prawdopodobnie w lombardach, ale także przemytem papierosów.

Kobieta, której postawiono zarzut kradzieży i paserstwa, została przekazana do Straży Granicznej, w celu wdrożenia procedury deportacyjnej. Natomiast jej mąż, któremu obecnie postawiono zarzut paserstwa, został przewieziony do więzienia, do odbycia kary za nieuiszczone grzywny otrzymane wcześniej za przemyt papierosów.

Jak informuje rzecznik KPP Otwock, policyjne dochodzenie nie jest jeszcze zakończone. W dalszym ciągu w komendzie pozostają zabezpieczone kosztowności, które do tej pory nie zostały rozpoznane.

Sprawę prowadzi asp. szt. Ryszard Przysowa tel. 22 60 41 228. Policja prosi o kontakt z prowadzącym - te osoby, które na zdjęciach rozpoznają swoją własność.

ZetKa

Fot. KPP Otwock


 

Ukraińska para zatrzymana za "sprzątanie" kosztowności komentarze opinie

  • poszkodowany - niezalogowany 2018-04-07 19:49:57

    Dukan Ukraińska okradła na tak dużą kwotę policja zatrzymuje,prokurator wypuszcza Nic TYLKO okradać.Teraz szukać wiatru w polu.Staruszka bierze batoniki i ma sprawę.Żenada,a nie prawo.

  • poszkodowany - niezalogowany 2018-04-07 19:50:40

    Suma Ukraińska okradła na tak dużą kwotę policja zatrzymuje,prokurator wypuszcza Nic TYLKO okradać.Teraz szukać wiatru w polu.Staruszka bierze batoniki i ma sprawę.Żenada,a nie prawo.

  • Dawid Bielak 2018-04-08 23:46:23

    Trzeba przetrzepać lombardy to się fanty zaraz znajdą.

Dodajesz jako: Zaloguj się