20°C bezchmurnie

Wigilia dla mieszkańców Otwocka

Wigilia Miejska oraz Jarmark Bożonarodzeniowy na stałe wrosły już w otwocki kalendarz. W niedzielne popołudnie 17 grudnia br. mieszkańcy Otwocka zebrali się na skwerze Szarych Szeregów przy Teatrze im. Stefana Jaracza, aby świętować Wigilię Bożego Narodzenia.

Organizatorzy imprezy, Otwockie Centrum Kultury oraz władze Otwocka, zadbali o to, aby tego dnia nie zabrakło atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Wspólne świętowanie rozpoczęło się już o godzinie 11-tej, bożonarodzeniowym kiermaszem oraz przeglądem kolęd i pastorałek, prezentowanym na scenie teatru. 

A tuż po pierwszej gwiazdce, około godziny 16:00, rozpoczęła się wigilia dla mieszkańców Otwocka. Po życzeniach i symbolicznym podzieleniu się opłatkiem wszyscy zostali zaproszeni do wspólnej wieczerzy wigilijnej. Można było spróbować tradycyjnych, wigilijnych potraw: bigosu, pierogów oraz barszczyku. O muzyczny, świąteczny klimat zadbał występujący na scenie zespół wokalny „Andromeda”  działający przy Szkole Podstawowej nr 6 w Otwocku pod kierunkiem Anny Ćwiklińskiej. Przy dźwięku kolęd i świątecznych piosenek licznie przybyli otwocczanie mogli poczuć przedsmak tych jedynych w roku świąt, które są wyjątkowym czasem radości, miłości i przebaczania.

Andrzej Idziak

 

Wigilia dla mieszkańców Otwocka komentarze opinie

  • NN - niezalogowany 2017-12-18 11:08:58

    Panie Redaktorze, a od kiedy to piszemy "11-tej"... Litości, nie upowszechniajmy tych i tak powszechnych błędów.

  • gość 2017-12-18 16:33:26

    Szanowni Państwo, mea culpa, że przeoczyłam błąd. Dziękuję za zwrócenie uwagi. Pozdrawiam. Jolanta Wakulińska

Dodajesz jako: Zaloguj się