10°C pochmurno z przejaśnieniami

Wybieramy pralkę na lata

Tekst sponsorowany, Wybieramy pralkę - zdjęcie, fotografia

Wybierając pralkę na lata warto przez chwilę się dobrze zastanowić, ponieważ ceny pralek dostępnych na rynku wahają się dosyć mocno, natomiast nie są one jedynym wskaźnikiem jakości produktu, który powinien nas cieszyć przez długie lata.

Sklep Neopunkt RTV AGD Dora zlokalizowany w Warszawie Falenica oraz posiadający własny sklep internetowy neopunkt.pl doradził nam z wyborem dobrej pralki w dobrej cenie.

Tak jak wspomniałem, ceny pralek na rynku wahają się w granicach od 800 zł do 4500 zł. Jest to zdecydowanie duża różnica, natomiast najlepsze okazje jak zawsze znajdują się w tym złotym środku. RTV AGD Dora przygotowało porównanie trzech najlepszych opcji z ich własnej oferty stale dostępnych na ich stronie internetowej. Są to pralki w cenie około 1500 zł - przedziale cenowym, gdzie znajdziemy najlepszy stosunek jakości do ceny.

Pierwszą z nich jest BOSCH WLK24241PL - pralka, która w swoich parametrach przypomina nam sprzęt nie mniej znanego producenta - Samsung. Jej głębokość wynosi 44,6 cm, szerokość 59,8 cm a wysokość - 84,8 cm, prędkość obrotów na minutę wynosi 1200. Parametry te są dość standardowe w tej klasie cenowej. Znajdziemy w niej również elektroniczny panel sterowania, zabezpieczenie przeciwwypływowe oraz zabezpieczenia drzwiczek i panelu sterowania na czas prania. Ten model natomiast cechuje dość dużą wagą w porównaniu do swoich rówieśników cenowych - prawie 70 kg, ale ten fakt w żaden sposób nie wpłynie na jej sprawność a nawet zabezpieczy od nadmiernego wahania na boki w czasie suszenia. Wyraźnym minusem tej pralki w stosunku do kolegów jest, niestety, jej pojemność - do bębna wsadzimy tylko 6 kg ubrań.

Następną dobrą okazją od RTV AGD Dora jest ELECTROLUX EWF1076GDW. Pralka, która odróżnia się od poprzedniczki pojemnością wsadowa. Tu wynosi ona już 7 kg. Z własnego doświadczenia pewnie wiecie, że pojemność pralki, zwłaszcza w dużej rodzinie czasami może odgrywać kluczową rolę ;) Minusem Electrolux-a jest natomiast mała prędkość obrotów - 1000 obr/min. Firma ta ma to do siebie, że to właśnie m.in. jej sprzęty sięgają czasem ceną aż 4500 zł, a więc może dlatego w tej klasie średniej pralek nie wykazała się dużą mocą. Małymi plusami jest natomiast ciut mniejsze zużycie wody w ciągu roku, ale przez większe zużycie prądu. Posiada dość wysoki czas opóźnionego startu, który sięga aż 20h. Ale na tym plusy się kończą a ilość programów prania wynosi 10.

Ostatnią, ale najbardziej odpowiednią ofertą jest pralka LG FH2G6TDN2. Wygląda dość niepozornie, ale jej parametry naprawdę zaskakują w tej klasie cenowej. LG nie odpuściła sobie wysokiej prędkości obrotów wynoszącej tu 1200 obr/min, jak również i pojemności bębna - wsadzimy tu aż 8 kg ubrań - jest to już duża różnica, porównując z pralką Bosch-a. Opóźniony start tu sięga 19h a roczne zużycie prądu Was pozytywnie zaskoczy - jest to tylko 137 kWh. Zużycie wody na dość standardowym poziomie. LG posiada dotykowy display oraz wyróżnia się na tle poprzednich dwóch pralek znacznie lepszą klasą odwirowywania. Jest to klasa B - Electrolux i Bosch posiadają natomiast klasę C. Wisienką na torcie jest również specjalny program “Bez zagnieceń” dostępny w LG FH2G6TDN2, który znacznie ułatwi a czasem wręcz zrobi niepotrzebnym prasowanie. Zachęcamy do zapoznania się ofertą sklepu Dora oraz szczególnie polecamy LG FH2G6TDN2, gdyż jest pralką, która spełni Wasze oczekiwania!

Bystrzycka 55
04-921 Falenica

22 815 32 84

Neopunkt.pl

Wybieramy pralkę na lata komentarze opinie

  • gość 2018-03-30 19:40:10

    czy wygrał ktoś kiedyś w ankiecie Media experta? zarejestrowałem tam już chyba z 10 paragonów i nic

  • Mariusz Kowol 2018-04-03 15:15:57

    Pralki na lata to były produkowane dekadę temu, dzisiejsze raczej nie wytrzymują już tyle.

  • gość 2018-05-01 11:39:17

    Mariusz Kowol, to zależy na jakie lata liczymy. Moim zdaniem da się znaleźć dobrą pralkę i w naszych czasach.

Dodajesz jako: Zaloguj się