PILNE

Co z dostępnością „Orlika 2012” w Otwocku-Świerku dla amatorów?

Interwencja, dostępnością „Orlika 2012” Otwocku Świerku amatorów - zdjęcie, fotografia

Amatorska grupa piłkarska, która od około 6 lat regularnie w piątki wieczorem grała na „Orliku” w Otwocku - Świerku, obok SP nr 9, ma problem z dostępnością do wymienionego boiska. Trwa on od początku tego roku, a dokładnie od momentu zamontowania hali pneumatycznej na tymże orliku. Mieszkańcy ci są sfrustrowani i oburzeni, bo publiczny obiekt, który do niedawna przeważnie stał pusty, nagle jest kompletnie zajęty, a oni zostali pominięci w harmonogramie i mimo kolejnych rozmów zarówno z obecnymi zarządcami kompleksu sportowego, jak i urzędnikami miejskimi nie są w stanie uzyskać akceptowalnego terminu na swoje treningi. Swój problem zgłosili przewodniczącej rady miasta Monice Kwiek, radnemu Przemysławowi Boguszowi, oraz prezydentowi Miasta Otwocka, ale nie otrzymali odpowiedzi.

Przedstawiciele grupy piłkarskiej z Otwocka- Świerka zgłosili się do redakcji z prośbą o opisanie ich problemu. - Nie chcemy walczyć z żadnymi organizacjami, czy szkółkami piłkarskimi - wręcz przeciwnie, uważamy że zorganizowanie treningów to chwalebny czyn poprzez samo oderwanie dzieciaków od komputerów - zastrzegają. - Ale chcielibyśmy, aby uwzględniono nas jako tak samo pełnoprawnych użytkowników „Orlika” jak dzieci trenujące w klubie - mówi przedstawiciel grupy.

Balon z nowym rokiem

Jak się dowiedzieliśmy o halę pneumatyczną, potocznie zwaną balonem, zabiegali rodzice dzieci Szkoły Podstawowej nr 9, ponieważ nie ma ona sali gimnastycznej i uczniowie musieli ćwiczyć na korytarzu. Instalację hali rozpoczęto w listopadzie 2018 i trwała ona ok. dwa miesiące. W tym czasie nie było już możliwości korzystania z „Orlika” w celach rekreacyjno-sportowych. Na początku stycznia balon zaczął funkcjonować, w godzinach lekcyjnych zajęty jest przez dzieci szkolne. Ale jak się szybko okazało, po lekcjach każdego dnia aż do późnego wieczora (do ok. 21.00), także jest zajęty na treningi piłkarskie organizowane przez Klub Piłkarski Champion Otwock.

17 stycznia br. dorośli amatorzy piłki nożnej ze Świerka dowiedzieli się w Wydziale Kultury i Sportu UM, że obecnie zarząd nad „Orlikiem” sprawuje dyrektor SP Nr 9, Dorota Dworak. Jak opowiadają skontaktowali się z nią telefonicznie pytając, czy mogą przyjść na boisko w zwykłym terminie (piątek godz. 18.00), aby pograć w piłkę. W trakcie rozmowy dowiedzieli się, że pani dyrektor scedowała zarząd boiskiem na Łukasza Cichego z Champion Otwock. Ponieważ nie otrzymali bezpośredniego nr telefonu do tego pana, a z jego strony też nie doczekali się na kontakt stawili się jak kiedyś na boisku. - Wtedy "uzyskaliśmy informację, że: nie możemy grać ponieważ: teraz boisko jest dla grup treningowych, koszt wynajmu boiska to 200 zł za każdą godzinę, grać można po 23 godzinie, dotychczasowe rezerwacje straciły ważność. Odesłano nas do Pana Prezydenta Jarosława Margielskiego, aby potwierdził TE NOWE ZASADY" - tak opowiadają nam i tak dokładnie napisali w liście (21.01.2018) do prezydenta Otwocka z prośbą o wyjaśnienie zasad korzystania z owego boiska.

Kolejne spotkania z panią dyrektor, maile do Urzędu Miasta nie przyniosły pozytywnego rozwiązania problemu. - Pani dyrektor powiedziała nam, że jej przykro, bo nie wiedziała, że my tam trenowaliśmy - relacjonują... - Ale my tam byliśmy stale przez 6 lat, pan Nowak, który wcześniej przez lata opiekował się orlikiem, miał spisany grafik i nigdy nie było problemu - mówią. Trudno im uwierzyć, że nikt o ich grupie, na którą składają się dwie drużyny, nie wiedział. Jak też nadmieniają, przed rozstawieniem balona nie było żadnych informacji o zmianie zarządcy, czy zasad korzystania z boiska, żeby można było wpisać się w nowy harmonogram. Od prezydenta Otwocka odpowiedzieli wciąż nie otrzymali.

Dostęp nie utrudniony... w sobotę od 20.00

O swoim problemie z dostępem do orlika mieszkańcy Świerka poinformowali w końcu ministerstwo sportu i turystyki. Odpowiedziała im następnego dnia Ewa Bigalke z Wydziału Inwestycji Regionalnych, Departamentu Infrastruktury Sportowej Ministerstwa Sportu i Turystyki. "W dniu 20 lutego br. na adres poczty elektronicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Otwocku, Prezydenta Miasta Otwock oraz Urzędu Miasta został skierowany e-mail z prośbą o wyjaśnienie na jakich zasadach udostępniany jest obiekt mieszkańcom. Ponadto w wiadomości wskazano, że wynajęcie obiektu podmiotowi zewnętrznemu możliwe jest jedynie pod warunkiem takiego zapewnienia przez miasto zasad udostępniania boiska, aby zagwarantować możliwie szeroki dostęp dla wszystkich zainteresowanych (wynajmujący nie może być tu podmiotem użytkującym obiekt na wyłączność), jak również zapewnienia transparentności w zakresie ponoszonych kosztów i prowadzonej polityki cenowej.

W dniu 20 lutego br. Pani Dorota Dworak - Dyrektor Szkoły udzieliła informacji, że kompleks boisk ORLIK 2012 przy Szkole Podstawowej nr 9 w Otwocku udostępniany jest na ogólnie przyjętych zasadach. Obiekt jest dostępny mieszkańcom po wcześniejszym uzgodnieniu z sekretariatem szkoły (nr 22 779 35 33) i wpisaniu chętnych do harmonogramu. Ponadto poinformowała, że jako zarządca - Szkoła nigdy nie pobierała ani nie pobiera żadnych opłat za korzystanie z boisk, a błędna umowa najmu obiektu zawarta w dniu 6 listopada 2018 r. z podmiotem zewnętrznym została anulowana w trybie natychmiastowym w dniu 7 listopada 2018 r.

Z powyższych wyjaśnień wynika, że dostęp do obiektu nie powinien być utrudniony" - czytamy w mailu z ministerstwa.

I rzeczywiście - zaproponowano grupie amatorskiej możliwość bezpłatnego korzystania z boiska pod balonem, ale... w sobotę o godz. 20.00 lub w środę o godz. 21.00. Jak mówią, dla nich dorosłych, pracujących ludzi są to terminy nieakceptowalne.

Przed wyborami obecny prezydent obiecywał lepszą, łatwiejszą dostępność do obiektów sportowych w mieście. Jak to się ma do rzeczywistości?

Kazimiera Zalewska


 Radny Ireneusz Paśniczek komentuje:

Mieszkańcy Otwocka zgłosili się do mnie w sprawie braku dostępności „Orlika” usytuowanego na terenie SP nr 9. Postanowiłem zbadać sprawę.

Dnia 05.02.2019 wystosowałem zapytania do prezydenta Miasta Otwocka o udostępnienie umów z podmiotem wynajmującym teren „Orlika” oraz o udostępnienie umów między ministerstwem a Otwockiem w sprawie budowy „Orlików”. 14 lutego otrzymałem odpowiedź, że zarząd nad kompleksem boisk sportowych został powierzony Szkole Podstawowej nr 9 w Otwocku decyzją Prezydenta Otwocka nr 63/2018.

Powołując się w szkole na Art. 24 ust 2 u.s.g i zostały mi przekazane kserokopie dokumentów: umowa z biorącym w użytkowanie i decyzja Prezydenta nr 63/2018, na drugim spotkaniu otrzymałem ksero dwóch umów z ministerstwem i UM Otwocka.

*

Rodzice przychodzili do radnych i do poprzedniego prezydenta wnioskując o postawienie hali pneumatycznej, która zastąpiłaby salę sportową do lekcji w-f z racji tego, że ich dzieci ćwiczą od lat na korytarzu. Rada poprzedniej kadencji zabezpieczyła na ten cel 50 tys. złotych.

7 listopada została podpisana umowa na mocy porozumienia z dnia 27 listopada ( nie wierzę własnym oczom) dotycząca współpracy z podmiotem który zainstalował balon. W umowie nie ma mowy o zajęciu orlika, nie ma mowy o jakimkolwiek terenie, nie ma mowy o przywróceniu do stanu pierwotnego orlika po deinstalacji balonu, nie ma w niej mowy o kwotach. Pomimo braku zapisów w umowie o rozliczeniu gotówkowym podmiot otrzymał zapłatę w wysokości 50 tys. zł. W umowie są zapisy mówiące o możliwości korzystania z sal wykładowych, internetu, tablic multimedialnych, sanitariatów, szatni i parkingu szkolnego, dając w zamian obowiązek (taki zapis w umowie) korzystania z balonu dzieciom szkolnym w ramach lekcji WF.

Piec na ekogoszek obsługiwany jest przez pracownika szkoły. Dyrekcja wnioskowała o zwiększenie środków na placówkę na zakup paliwa do pieca oraz zapłatę zwiększonych rachunków za energię.

Właściciel hali pneumatycznej w ramach prowadzonej przez siebie działalności z tego co wiem dodatkowo pobierali opłaty od mieszkańców wysokości 200 zł za godzinę.

 

Kwota która została wydana na ten cel wg mnie jest dość wysoka: 50 tys. zł. Właściciele obiektu na spotkaniu twierdzili, że nie otrzymali żadnego wynagrodzenia. Na wolnym rynku można kupić balon używany za podobną cenę, co można bez problemu sprawdzić na różnego rodzaju aukcjach.

https://sprzedajemy.pl/temat/hala+pneumatyczna+cena)

Można też kupić nowy balon za cenę 600 do 800 tys zł. Zamykając sprawę na kilka lat, zachowując bezpieczeństwo i wysoki standard, pozwalając na pozyskiwanie dodatkowych środków z wynajmu obiektu.

Istotą sprawy jest bezpieczeństwo dzieci! Do umowy nie otrzymałem załącznika, który powinien być jej integralną częścią - mówiącym o atestach hali pneumatycznej wraz z odbiorami technicznymi i odbiorem strażaka gwarantującej bezpieczeństwo dzieci. Dyrektorka twierdzi, że straż zaaprobowała halę. Co do odbiorów technicznych to uzyskałem odpowiedź, że nie jest wymagana, jeśli balon jest instalowany na max 180 dni.

Wejście do balonu prowadzi przez ciężkie drzwi stalowe, trudne do otwarcia przez dorosłego człowieka, a co dopiero przez dziecko. Jedne z oderwaną blachą. Obok piec w pomieszczeniu typu garaż blaszany.

 

25 lutego na Komisji Kultury Sportu i Turystyki zgłosiłem problem w sprawach różnych z racji braku kworum nie mogłem złożyć wniosku o zbadanie sprawy z urzędu. Zwróciłem się do obecnego na komisji wiceprezydenta Pawła Walo o zajęcie się sprawą. Otrzymałem odpowiedź, że następnego dnia ma mieć objazd wszystkich orlików. Poprosiłem aby 1 marca na kolejnej komisji przekazał co udało mu się w tej sprawie ustalić.

1 marca wchodząc na kolejną komisję KKSiT minąłem się z wiceprezydentem, który wychodził już z urzędu. Jak nietrudno domyślić się nie otrzymałem żadnych informacji. Na tej komisji w sprawach różnych złożyłem wniosek o sprawdzenie umiejscowienia hali pneumatycznej na orlik 2012 pod kontem bezpieczeństwa, dostępności, finansowania, obsługi i odpowiedzialności.

 

 

 

Reklama

Co z dostępnością „Orlika 2012” w Otwocku-Świerku dla amatorów? komentarze opinie

 • gość 2019-03-07 19:16:26

  Otwock Świerk pisze się bez myślnika. Do sprawdzenia w słowniku ortograficznym. Z myślnikiem tylko dwuczłonowe nazwy miejscowości , np. Bielsko-Biała , Konstancin-Jeziorna.Świerk jest dzielnicą miasta i słowo to nie występuje w nazwie miasta.

 • Igor Sudnik 2019-03-07 23:54:59

  Zacznę od cytatu P. Kazimiery Zalewskiej odnoszą się do artykułu z iOtwock :'Przed wyborami obecny prezydent obiecywał lepszą, łatwiejszą dostępność do obiektów sportowych w mieście. Jak to się ma do rzeczywistości?" Dokładnie pamiętam ten filmik z kompanii wyborczej jak P.Margielski przy orlikach mówił, że to wszystko się zmieni, i to dokładnie pamiętam, ponieważ obserwowałem kompanię prezydenta P. Margielskiego NON Stop.
  Wierzyłem, że faktycznie coś się zmieni. I co?
  W weekendy mam u siebie siostrzeńca mojej żony, chłopak ma obecnie 9 lat trenuje i gra w klubie FCB Escola Varsovia idziemy w niedzielę na boisko SP6 ( bo to nie daleko nas) zamknięte, SP1, SP 4 oraz kilka innych boisk, aż dotarliśmy na boisko przy Narutowicza zamknięte, jeździmy po otwocku w poszukiwaniach boiska i skończyło się na OKS. Do czego zmierzam? Dlaczego zamknięte? O co chodzi? Niby prosty temat, ale prowadzę klub KS Świder Otwock ( siatkówka) uczęszczają do mnie dzieciaki na zajęcia z piłki siatkowej oraz na zajęcia ogólnorozwojowe ( motoryka i koordynacja ruchowa) z klubu Champion. Temat wyszedł spontanicznie, opowiadam właśnie o zaistniałej sytuacji rodzicom, a rodzice do mnie mówią, że właśnie ten balon miał powstać nie daleko ul. Kraszewskiego ( nie daleko Z-Hotelu). Wiadomo, że dzieciaki wolą grać w piłkę nożną ale to nie zmienia faktu, że można żerować na rodzicach, obecnie klub dolicza za treningi pewną kwotę, rozumiem, że klub jest instytucją która nie może zarabiać ale wszystkie opłaty mają być jawne ( no chyba, że mają w statucie, że prowadzą działalność zarobkową). W zaistniałej sytuacji, skoro klub deklaruje postawienie 'balonu" to klub ponosi koszty. W zaistniałej sytuacji powstaje pytanie, kto na tym zarabia? Czy zgodnie ze wszystkimi umowami szkoła ponosi konsekwencje czy klub? Jeśli klub, to na jakich prawach? A jeśli szkoła, to dlaczego szkoła umywa ręce?
  Mieszkam w Otwocku trzeci rok i nie ukrywam, że tutaj dzieją się rzeczy daleki od normalnych, nie rozumiem skąd to się bierze, kto za całym tym bajzlem stoi? Tutaj nikt nic nie wie, każdy kryje każdego. Dziwna sytuacja.
  Ja od lipca chodzę i rozmawiam od drzwi do drzwi, widzę chore układy i "przyjazny urząd" gdzie przy wyjściu słyszę aby wszystkim rozpowiadać, że w urzędzie wszyscy są mili i da się "wszystko załatwić" z pewnością ludzie którzy tak mówią, to boją się o własne posady i z pewnością nie są zwolennikami obecnej władzy.
  Zwykła sprawa, niby nic, a jednak.

 • gość 2019-03-08 09:13:54

  ..kiedyś nie było problemu z dostępnością.. można było przyjść zarezerwować termin i grać..Orliki powstały dla ludzi jak widać robi się na nich interesy...

 • Gość - niezalogowany 2019-03-08 16:51:29

  Witam,

  Pan CICHY TO KOLEGA MARGIELSKIEGO KTÓRY SWÓJ BALON POSTAWIŁ TAM W SZKOLE i DOSTAŁ a to 50.000zl.
  Jak to możliwe.

  To jest kryminał.

  Sprawa powinna trafić do prokuratora.

  Dodatkowo dlaczego szkoła nie ma technicznych ekspertyz.
  Czy jakby coś się stało dziecku, to Pani dyrektor powiedziałby że balon musi stać 180dni.

  Skandal.

  Ja bym się przyjrzał działalności Champion.
  Czy trenerzy wogole maja uprawnienia do prowadzenia zajęć,
  Czym Pani dyrektor się kierowała.
  Ja słyszałem opinie że Cichy nie szanuje rodziców i dzieci. Dużo dzieci odeszło do lokalnych klubów bo trener albo obrażal rodziców, plul albo czuć było alkohol od niego.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-10 16:30:26

  Ta szkółka to porażka.
  Byliśmy i jesteśmy w OKSie.
  Atmosfera lepsza liczy się tylko kasa i faktura.
  Pani na którą jest ta firma miła ale nie ma pojęcia, ściąga fv jak nas już tam nie ma 6 miesiecy.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-11 20:57:29

  Problem w tym, ze ta Szkolka odnosi sukcesy o jakich inne kluby mogły by pomarzyć.....

  Pan Pasniczek burze rozkręcił aby dokopać prezydentowi....

  Jak widać całe grono zwolenników lata po forach i robią gowno burze....

 • gość 2019-03-13 14:34:35

  Nie wiem skąd tyle egatywnych wpisów osób, które nawet nie znają szkółki. Powyżej gość cyt: "Ta szkółka to porażka. Byliśmy i jesteśmy w OKSie" - Jeśli gościu nie byłem tam to po co się odzywasz?

  Mój syn chodził do OKS, który się okazał totalną klapą, brak kompetencji trenerów, komunikacja z rodzicami tragiczna. Syn przeszedł do FC champion i dopiero tutaj rozwinął skrzydła. bardzo kompetentna kadra trenerska. Widać nawet na meczach jak podchodzi np kadra z OKS czy z Mazura do swoich wychowanków, a jak trenerzy FC champion. Tak jak OKS, Mazur jest ciśnienie, krzyki na piłkarzy... tak tutaj wszystko jest na luzie z podejściem na zabawę ale mocną merytorykę i motorykę co owocuje w meczach....... Dzieci nie czują presji tylko wsparcie ze strony trenerów.
  Ci co piszą negatywne opinie nigdy nie byli w tym klubie i nie powinni się odzywać. Znam raptem 2 rodziców, którzy zabrali dzieci do innych klubów, mnóstwo przenosi z OKSu do FC champion.....

  Łukasz jest założycielem, ma wizję i większość trenerów z konkurencji nawet nie dorównuje mu. Chłopak szkoli się, zdobywa wiedzę, testuje różne programy nauczania, a nie siedzi jak większość trenerów i czeka jak spadnie im w gratisie 1-2 lepszych piłkarzy z sąsiednich klubów.....aby średnią sobie odciągnąć... Tutaj klub tworzy piłkarzy.... AMEN

 • Vege - niezalogowany 2019-03-13 14:51:10

  co to za bzdury z tym wpisem, że w OKS fajniej. W ostatnich dwóch latach kluby grały ze sobą kilka razy i zawsze kończyło się jakimś strasznym łomotem, dzieci z OKS nie wiedziały co się dzieje. To są nie duże ale kolosalne różnice w szkoleniu na korzyść Championa. Robi się bardzo mocny klub w okolicy, który rzuca wyzwanie dużym warszawskim szkółkom. OKS nigdy nawet nie miał możliwości, żeby rywalizować na tym poziomie. A teraz pojawia się konkurencja, która go wymiecie, więc zaczyna się rywalizacja zakulisowa. Ekipa Paśniczka i grupka kilku osób skoncentrowanych wokół OKS chce to uwalić. Dlaczego? Bo to jest kasa. w Championie trenuje 140 osób, a to znaczy, że do kasy OKS wpada 14 tysięcy miesięcznie mniej. Zakładając, że wszyscy wybraliby OKS.
  Nikt rozsądny nie wybiera dziś OKS bo to klub porażka, każdy rodzic idzie do Championa.

 • gość 2019-03-15 13:14:30

  Krótko i na temat Cichy nawet nie ma uprawnień trenera tylko koordynatora ruchu!!!

  A cała afera rozchodzi się o dostępność do orlika, a nie o to która szkółka jest taka czy taka. Sama mam doświadczenia z Champion, mój syn tam chodził i nie wiele się nauczył, nie należał do pupilków Cichego na których tylko zwraca szanowny pan uwagę. Dopiero jak przeniosłam syna do innej szkółki rozwinął skrzydła i naprawdę jest super. I nie prawda jest również to że w innych szkółkach trenerzy krzyczą na dzieci, myślę że żaden rodzic by na to nie pozwolił. Puki co żyjemy w wolnym kraju i niech każdy wybierze to co mu pasuje. Skupmy się na tym że orlik który ma być ogólnodostępny niestety nie jest!!!!

 • gość 2019-03-15 17:26:35

  Jakoś tak dziwnie czuć żal , pretensje w wypowiedziach osób nieprzychylnie wypowiadających się o Championie. Ciekawe kłamstwa są tu zamieszczane brakuje jeszcze tylko informacji o próbie molestowania dzieci przez P. Cichego. Pan Cichy to świetny trener ale nie cudotwórca jak również pozostali trenerzy działający w Championie nie są cudotwórcami. Cyt .''Syn w innym klubie rozwinął skrzydła'' , zapewne w Championie były mu ucinane :))) Ludzie puknijcie się w czoła i pomyślcie co wy za bzdury tu wypisujecie. W dzisiejszych czasach najbardziej boli i żal dupę ściska Kłamcom , którzy próbują tu na siłę kity wciskać o Championie (wyniki mówią wszystko, system szkolenia, jakość sprzętu itd itd ), zawsze można przyjść na trening zobaczyć jak to jest na prawdę gdy tacy pasjonaci, twórcy i ludzie ,którzy mają w głowie plan , którego realizują pomimo wielu nieprzychylnych zdarzeń i sytuacji , a przede wszystkim ludzi. Orlik i jego dostępność nie ma tutaj nic do rzeczy , Pan Paśniczek próbuje wszelkimi możliwymi sposobami zaistnieć i uprawia swoją brudną politykę. Każdy kto ma odrobinę oleju w głowie doskonale wie , że dzieci są tu najważniejsze, a nie kilku Panów amatorów co sobie chcą pograć w piatek o 20 . To normalnie żenada. Tyle w temacie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez iotwock.info, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

"WBB" PAŚNICZEK IRENEUSZ JÓZEF z siedzibą w Otwock 05-400, WSPANIAŁA 35 B.,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"