14°C bezchmurnie

Czy te osoby zniszczyły figurę Jezusa w Otwocku-Jabłonnie?

Kronika kryminalna, osoby zniszczyły figurę Jezusa Otwocku Jabłonnie - zdjęcie, fotografia

Otwocka policja prosi o pomoc w zidentyfikowaniu dwóch mężczyzn widocznych na załączonym zdjęciu z monitoringu. Według wstępnych ustaleń są to osoby, które mogą mieć związek z szokującym i niezrozumiałym aktem wandalizmu. Chodzi o zniszczenie figury Jezusa z kapliczki stojącej obok remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Otwocku -Jabłonnie.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (25 na 26 .02. 2018 r) ok godziny czwartej, ktoś wybił szybę w wymienionej kapliczce, wyciągnął z niej niewielką figurkę Jezusa i rzucił nią o bramę garażową strażnicy. Posążek rozpadł się na kawałki. Co prawda nie był on cenny pod względem wartości materialnej, ale był ważny dla wielu okolicznych mieszkańców i strażaków. To właśnie oni zgłosili sprawę na policję, która rozpoczęła dochodzenie.

Otwoccy funkcjonariusze po dokładnym przejrzeniu filmu z monitoringu remizy wytypowali dwóch mężczyzn, którzy mogą być sprawcami lub coś wiedzieć na temat tego bezmyślnego i bezdusznego wandalizmu. Jeden z nich miał charakterystyczną dwukolorową kurtkę, białą lub w innym jasnym kolorze w górnej jej części. Co prawda zdjęcie jest bardzo niewyraźne, ale może komuś zaznaczone osoby wydadzą się znane.

[W tej kapliczce stała zniszczona figurka Jezusa. Fot. KPP Otwock]

KPP Otwock opublikowało apel o pomoc w identyfikacji zarejestrowanych postaci mężczyzn. Ponadto prosi o wszelkie informacje i sugestie związane ze sprawą. Policjanci obiecują sprawdzić każdy sygnał.

Ktokolwiek rozpoznaje osoby na zdjęciu lub ma inne informacje dotyczące zdarzenia proszony jest o kontakt bezpośrednio z prowadzącym postępowanie mł. asp. Przemysławem Kabalą nr tel. 22 60 41 227 lub całodobowo z oficerem dyżurnym na nr tel. 22 60 41 213. Można też napisać wiadomość na adres: [email protected]


Fot. KPP Otwock

Czy te osoby zniszczyły figurę Jezusa w Otwocku-Jabłonnie? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się