27°C bezchmurnie

Dożynki gminne w Ostrówcu

Kiedy: 2018-08-26 , godzina: 12:00 | Gdzie: Ostrówiec

W niedzielę, 26 sierpnia, w podkarczewskim Ostrówcu odbyły się dożynki gminne. Chociaż przez cały poprzedni tydzień na niebie nie brakowało słońca, to w dzień imprezy przyszły chmury i opady. Jednakże nie przeszkodziło to organizatorom w uroczystości.

Pierwszym punktem programu była msza święta sprawowana w południe w kościele św. Wita w Karczewie. Kolejne wydarzenia odbywały się już we wsi. Przybyli m.in. burmistrz Władysław Dariusz Łokietek wraz z przedstawicielami gminy, a także sołtysi okolicznych miejscowości (m.in. Łukówca i Całowania) oraz- oczywiście- ostrówiecki gospodarz. Wszyscy zgromadzeni mieli okazję zobaczyć tradycyjny ceremoniał dożynkowy i przyjrzeć się starannie i twórczo przygotowanym wieńcom. Podczas dożynek nie zabrakło również innych nawiązań do ojczystych wartości. Pod sceną odtańczono poloneza w ludowych strojach do muzyki znanej z ekranizacji ,,Pana Tadeusza” w reżyserii Andrzeja Wajdy. Było coś dla oka, przyszła pora na coś dla ucha - zaśpiewano bowiem tradycyjne pieśni, w tych samych biało-czerwonych strojach. Na ludową nutę wykonywał również swoje utwory zespół Sołtysi.

Na fanów muzyki rozrywkowej, popularnej i disco również czekało wiele niespodzianek. Znane z kanałów muzycznych, najnowsze hity, ale także te z dawniejszych lat - zarówno polskich wykonawców, jak i zagranicznych - przypomniały zespoły: Carpii i Dimer. Wielu spośród zebranych podśpiewywało lub nawet próbowało zatańczyć w rytm słyszanej ze sceny muzyki. W podobnym, popowym tonie zagrał również lokalny zespół Fanaberia. Największą widownię zgromadził natomiast skład discopolowy Bobi. Autorzy takich piosenek jak „Cudny aniele” czy „Niebiańskie oczy” uświetniły dożynki gminne i wprowadziły widzów w nastrój do zabawy. Przy dźwiękach muzyki elektronicznej, późnym wieczorem zakończyło się tegoroczne świętowanie.

Warto podkreślić, że na miejscu czekały na wszystkich jeszcze inne atrakcje, wśród których można wymienić: wystawę historyczną, punkt gastronomiczny oraz dmuchany zamek i zabawki dla najmłodszych.

Dożynki gminne w Ostrówcu poprowadził konferansjer, a także wokalista znany z anteny Polo TV, Maciej Smoliński. Popularny prezenter zapowiadał kolejne punkty programu, przypomniał też o szczytnym celu imprezy - zbiórce prowadzonej dla czworga rodzeństwa, które 1 lipca straciło swoich rodziców w wypadku na przejeździe kolejowym.

Kolejne dożynki już za rok.

Sebastian Rębkowski

 

Dożynki gminne w Ostrówcu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się