27°C bezchmurnie

Dzień Gminy Celestynów na sportowo

Imprezy, Dzień Gminy Celestynów sportowo - zdjęcie, fotografia

W niedzielę 19. sierpnia odbyły się dwa turnieje sportowe towarzyszące po raz pierwszy obchodom Dnia Gminy Celestynów zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu: Turniej Sołectw w Piłce Nożnej oraz Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Wójta Gminy Celestynów.

W Celestynowskim Turnieju Sołectw w Piłce Nożnej wzięło udział osiem sołectw z terenu Gminy Celestynów: Jatne, Dąbrówka, Stara Wieś, Celestynów, Regut, Ostrów, Ostrowik oraz Zabieżki. Drużyny rywalizowały w dwóch grupach. Do półfinałów turnieju awans uzyskały po dwie najlepsze drużyny z grupy. W pierwszym meczu półfinałowym zmierzyły się reprezentacje sołectw Regut i Dąbrówki (1:0), w drugim półfinale oglądaliśmy rywalizację sołectw Celestynów i Stara Wieś (1:0). Trzecie miejsce zdobyła reprezentacja Sołectwa Dąbrówka, warto zaznaczyć że była to najmłodsza drużyna w turnieju.

W wielkim finale Celestynowskiego Turnieju Sołectw w Piłce Nożnej spotkały się drużyny z Celestynowa
i Reguta. Mecz po podstawowym czasie gry zakończył się wynikiem jeden do jednego. O zwycięstwie w turnieju miały zadecydować rzuty karne. W konkursie rzutów karnych mogliśmy podziwiać świetne interwencje bramkarzy i piękne bramki, jednak więcej zimnej krwi zachowali gracze z Celestynowa i to oni zwyciężyli w Celestynowskim Turnieju Sołectw w Piłce Nożnej. Królem strzelców, okazał się Łukasz Jakubowski z Sołectwa Celestynów, oraz statystyka na najlepszego bramkarza turnieju, którym jednogłośnie został Robert Sokół- również z Sołectwa Celestynów.

Do Turnieju Siatkówki Plażowej o Puchar Wójta Gminy Celestynów zgłosiło się osiem dwuosobowych drużyn. W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się pary Osiński/Feldo (Mrozy/Halinów) i Sitek/Szyszka(Otwock) 0-2 (11-15,9-15). W finale turnieju spotkały się pary Sławek/Górski (Celestynów) i Brzeziński/Kraszewski (Łódź). Mecz finałowy był bardzo wyrównany i obfitował w długie i świetne akcje, jednak lepszą drużyną okazała się para Łukasz Górski i Mateusz Sławek, którzy pokonali swoich rywali dwa do zera w setach do dziesięciu i piętnastu. Puchary, medale i nagrody rzeczowe za miejsca 1-3 w obydwu turniejach sportowych uroczyście wręczyli Wójt Gminy Celestynów Witold Kwiatkowski, Przewodniczący Rady Powiatu Dariusz Grajda oraz Przewodniczący Rady Gminy Romuald Zientala. Wszystkim uczestnikom turnieju dziękujemy za udział w turniejach, a zwycięzcom gratulujemy.

Michał Kwiecień, Specjalista ds. Sportu GOKiS


 


 

Wyniki Celestynowskiego Turnieju Sołectw w Piłce Nożnej

 

Półfinały

Regut – Dąbrówka 1:0

Celestynów – Stara Wieś 1:0

Mecz o 3 miejsce

Stara Wieś – Dąbrówka 2:4

Finał

Celestynów – Regut 1:1 (3:2)P.K

Klasyfikacja końcowa

1.Sołectwo Celestynów

2.Sołectwo Regut

3.Sołectwo Dąbrówka

 

Wyniki Turnieju Siatkówki Plażowej o Puchar Wójta Gminy Celestynów

 

Półfinały

Sitek/Szyszka – Górski/Sławek 1:2 (10-15, 15-10, 4-15)

Osiński/Feldo – Brzeziński/Kraszewski 1:2 (10-15, 15-12, 6-15)

Mecz o 3 miejsce

Sitek/Szyszka – Osiński/Feldo 2:0 (11-15, 9-15)

Finał

Górski/Sławek – Brzeziński/Kraszewski 2:0 (15-10,17-15)

Klasyfikacja końcowa

1.Łukasz Górski/Mateusz Sławek (Celestynów)

2.Jakub Brzeziński/Konrad Kraszewski (Łódź)

3.Przemysłw Sitek/Dominik Szyszka (Otwock)

 

 

 

 

Dzień Gminy Celestynów na sportowo komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się