27°C bezchmurnie

Dzień otwarty koszar WOFiTM w Celestynowie

Tradycyjnie już Wojskowy Ośrodek Farmacji i Techniki Medycznej w Celestynowie, działający od 1945 roku, z okazji kolejnych rocznic jego powstania zorganizował 31 sierpnia uroczyste obchody.

Część oficjalną, z udziałem zaproszonych gości, poprowadził szef wydziału ogólnego ppłk Piotr Matykiewicz. On też przedstawił go komendantowi WOFiTM płk Krzysztofowi Kaczmarkowi do uroczystych obchodów. Przy dźwiękach orkiestry wojskowej z Dęblina wciągnięto flagę narodową na maszt, a następnie komendant odznaczył wyróżniających się żołnierzy, oficerów i pracowników cywilnych tej placówki.

W dalszej części obchodów żołnierze i pracownicy WOFiTM zaprosili licznie przybyłych mieszkańców gminy Celestynów na wojskową grochówkę, bigos i kiełbaski z grilla, a także zachęcali do zwiedzania Ośrodka. A było co oglądać: czołg Leopard, wóz ewakuacji medycznej RYŚ MED., pojazd specjalny rozpoznania biologicznego CRE SZ RP, zestaw ratownictwa taktycznego i indywidualnego, sprzęt medyczny, sprzęt Wojskowej Straży Pożarnej. Odbył się pokaz tresury psów do zadań specjalnych, można było wziąć również udział w strzelaniu z paintballa oraz odwiedzić stoisko promocyjne Wojskowej Komendy Uzupełnień i Centralnej Biblioteki Wojskowej.
AnKa
 

Dzień otwarty koszar WOFiTM w Celestynowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się