20°C bezchmurnie

Filipowicza i Armii Krajowej: Skrzyżowanie na chybił - trafił

Wypadki drogowe , Filipowicza Armii Krajowej Skrzyżowanie chybił trafił - zdjęcie, fotografia

W czwartek (8.08), wczesnym popołudniem, zderzyły się trzy samochody osobowe na skrzyżowaniu ul. Filipowicza i Armii Krajowej w Otwocku, usytuowanym bezpośrednio przy przejeździe kolejowym.

Kierująca Lexusem NX, poruszając się ul. Armii Krajowej, próbowała przeciąć ul. Filipowicza w stronę Śródborowa.

Nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i uderzyła w bok nadjeżdżającej z prawej strony Skody Fabii. Ta przemieściła się i najechała na przód Citroena, którego kierująca oczekiwała na wjazd na skrzyżowanie.

W wyniku uderzeń ucierpiała prowadząca Skodę i jej pasażerka. Obie trafiły do szpitala. Wszystkie pojazdy były prowadzone przez kobiety, mieszkanki Otwocka. Wszystkie też były trzeźwe. Policja przez dwie godziny zabezpieczała skrzyżowanie. Funkcjonariusze ustalali okoliczności zdarzenia i kierowali ruchem, który przez pewien czas odbywał się w szczególnych warunkach, przy omijaniu rozbitych aut. Jeden z funkcjonariuszy musiał nawet postraszyć mandatem panią za kółkiem, której bardzo się śpieszyło. To miejsce wzmożonego ruchu w ciągu całego dnia, a szczególnie ok. 8.00 rano i 15.00 – 16.00 po południu. Wtedy przecięcie ul. Filipowicza wymaga od kierowcy sporej dozy cierpliwości, oczu naokoło głowy i dobrego refleksu. Szkoda, że dotychczas nie zorganizowano tam ruchu kołowego. Dobrą alternatywą dla przejazdu ul. Armii Krajowej może być równoległa ul. Poniatowskiego. Na skrzyżowaniu z ul. Filipowicza jest sygnalizacja świetlna, więc ruch odbywa się tam bezpiecznie. 

Sławomir Wąsowski  

Filipowicza i Armii Krajowej: Skrzyżowanie na chybił - trafił komentarze opinie

 • gość 2018-08-10 00:17:40

  Skrzyżowanie z powyższego artykułu już dawno powinno być przebudowane przez miasto na rondo, Nnawet zamiast niepotrzebnego przy cmentarzu. Jak nie ma na to budżetu to może mogliby zrobić ta, prowizoryczne rondo z zapór betonowych.

 • gość 2018-08-10 14:46:16

  Co to za tekst, że funkcjonariusz musiał postraszyć mandatem Panią, której bardzo się spieszyło? Wprowadza czytelnika w błąd...Wątpię, żeby ta Pani chciała uniknąć odpowiedzialności, bo rzekomo jej się spieszyło...Może niech Pan się zastanowi zanim coś Pan napisze, Panie Wąsowski, a nie oczernia ludzi... Wszyscy mieszkańcy Otwocka wiedzą jak niebezpieczne jest to skrzyżowanie i powinno się w końcu coś z tym zrobić! Współczuje bardzo kobiecie, która spowodowała wypadek i osobom poszkodowanym...

 • GośćAnke - niezalogowany 2018-08-30 17:09:50

  Na tym skrzyżowaniu juz dawno powinno być rondo i na tym do Śródborowa też bardzo niebezpiecznie się jeździ na tych skrzyżowaniach.

 • GośćAnke - niezalogowany 2018-08-30 17:13:36

  Na tym skrzyżowaniu juz dawno powinno być rondo i na tym do Śródborowa też bardzo niebezpiecznie się jeździ na tych skrzyżowaniach.

 • Gość - niezalogowany 2018-09-03 14:33:19

  "Szkoda, że dotychczas nie zorganizowano tam ruchu kołowego." - ruch kołowy to akurat się tam odbywa. Autor powinien chyba wyrażać się trochę precyzyjniej. Zapewne miał na myśli skrzyżowanie o ruchu okrężnym bo takie faktycznie w naszym kraju funkcjonują ;-)

Dodajesz jako: Zaloguj się