11°C rozproszone chmury

I Powiatowy Konwent Seniorów

Konwent zgromadził 21 kwietnia w sali widowiskowej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Otwocku przedstawicieli wszystkich formacji seniorów działających w gminach Powiatu Otwockiego. Przywitał ich konferansjer, a zawodowo kierownik samodzielnego biura promocji, kultury i sportu Jędrzej Sudnikowicz.

Spotkanie rozpoczął zespół taneczny Assaya Polonezem. Kiedy umilkły zasłużone brawa członek zarządu Powiatu, wieloletni pedagog, Roman Zdunik wygłosił wykład, w którym mówił między innymi, że już za czasów starożytnych młodzież słuchała rad starszyzny, mając szacunek do ich wiedzy i doświadczenia.

Następnie prezentowały swój dorobek kluby i uniwersytety III wieku: UTW Otwock, Sekcja Seniorów ZNP Otwock, Seniorzy Rodzinnych Ogrodów działkowych „Meran”, OKS Otwock, UTW Karczew, Klub Seniorów przy MGOK Karczew, Koło Seniorów Ługi, UTW Józefów, Klub Seniora „Zawsze Młodzi” Kołbiel, Stowarzyszenie Seniorów „Bądźmy Razem”, Celestynowskie Koło Studenckie z Celestynowa, a też seniorzy z Sobieni Jezior i Osiecka.

- Szanowni Państwo, przechodzimy do niezwykle uroczystej części naszego spotkania. Nadeszła bowiem pora na wręczenie statuetek, wykutych w pracowni kowalskiej Adama Gosa i dyplomów w uznaniu za aktywną pracę na rzecz środowiska seniorów na terenie powiatu otwockiego – zapowiadał Jędrzej Sudnikowicz, zapraszając na scenę przedstawicieli formacji seniorów.

Ponadto za aktywną postawę i działalność na rzecz środowiska Seniorów pamiątkowymi dyplomami dodatkowo wyróżnienie otrzymali: Zespół Łączników Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Otwocku w osobach: Janina Rudnicka, Janina Jakubiak, August Kolbe, Barbara Gomuła, Anna Braun, Helena Bojko, Agata Zaborowska, Krystyna Grzelka, Cecylia Krzemińska, Danile Filipowicz, Barbara Parol, Maria Kazuk, Julianna Kosmala, Irena Szewczyk, Joanna Kożan Łazor, Michał Tomaszewski, Krystyna Grzelak.

Następne wyróżnienie, pamiątkowy dyplom za swoją aktywną działalność na rzecz środowiska seniorów, otrzymali seniorzy z UTW z Otwocka: Jolanta Parzyszek, Stanisława Żołądek, Elżbieta Lech, Jolanta Hermanowicz, Grażyna Trzaskowska, Zofia Szarszewska, Lila Pacek, Franciszka Skadorwa, Małgorzata Kluczek, Jadwiga Zachariasz, Jadwiga Marciszewska, Jadwiga Jakubowska, Ryszard Jakubowski, Danuta Makowska, Marianna Siwik, Alicja Laskus, Helena Laskus, Jadwiga Jaczewska, Maria Kazuk.

I to nie był jeszcze koniec nagród. Starosta otwocki Mirosław Pszonka uhonorował specjalnymi dyplomami Helenę Bartoszewicz i Ludwika Kiełczewskiego.

Helena Bartoszewicz to wieloletnia dyrektor SP Nr 1 w Otwocku. Otrzymała specjalną statuetkę za trud i pracę włożoną w sprawne funkcjonowanie Sekcji seniorów, za ogromne zaangażowanie niemal całego życia i czynny udział w tworzeniu związkowej rodziny, za ogromną życzliwość dla innych i uśmiech na co dzień. Z kolei Ludwik Kiełczewski, to prezes Powiatowego Oddziału ZNP (3 kadencje), honorowy prezes Powiatowego Oddziału ZNP w Otwocku, aktywny członek Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP, wiceprezes Zarządu Okręgu mazowieckiego ZNP (16 lat), dyrektor Państwowego Zakładu Wychowawczego, Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w latach 1976–1985, organizator wielu akcji turystycznych, wycieczek, kolonii letnich dla młodzieży z powiatu otwockiego. Otrzymał specjalną statuetkę za całokształt osiągnięć w pracy zawodowej i społecznej, za wytrwałą i aktywną pracę na rzecz środowiska nauczycielskiego, za godną naśladowania postawę działacza ZNP.

Po części oficjalnej i krótkiej przerwie, podczas której można było skorzystać z porad różnych specjalistów na ważne nie tylko dla seniorów tematy: prawnicze, bankowe, z zakresu aparatów słuchowych, aktywności ruchowej, bezpieczeństwa seniora, zdrowotne, dietetyczne, rehabilitacyjne… na scenie wystąpił z włoskim repertuarem piosenek Michał Niemiec. Po nim wystąpiła grupa Assaya, a po niej występ wokalny Alicji Bieńkowskiej, która doskonale zmierzyła się z takimi przebojami Ireny Santor, jak: „Walc ambara” i „Powrócisz tu”. Na koniec wystąpiła Bogusława Cieślak - nauczycielka plastyki w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 1 w Otwocku, wraz z akompaniamentem nauczycieli z Ośrodka: Joanny Płazak - nauczyciela technologii hotelarskiej i Macieja Bieleckiego - nauczyciela muzyki. Stało się, że akompaniament przebił wokal.

AnKa

I Powiatowy Konwent Seniorów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się