10°C słabe opady deszczu

Megasensacja: Paulina Guba mistrzynią Europy

Kiedy: 2018-08-08 , godzina: 20:15 | Gdzie: Berlin

Lekkoatletyka, Megasensacja Paulina mistrzynią Europy - zdjęcie, fotografia

W środę, 8 sierpnia, podczas drugiego dnia Mistrzostw Europy w lekkoatletyce w Berlinie, Paulina Guba -wychowanka sekcji Startu Otwock, mieszkanka Sobieni-Jezior - zdobyła złoty medal. Obecna reprezentantka AZS Uniwersytetu Marii Curie -Skłodowskiej oddała w ostatniej rundzie rzut na odległość 19,33 m, pokonując w ten sposób swoją główną rywalkę- Christinę Schwanitz.

Niemka była uważana za murowaną kandydatkę do zwycięstwa i wielu nie miało wątpliwości, kto wygra środowy pojedynek. Przed ostatnim pchnięciem Paulina Guba z wynikiem 19,02 m miała już pewne srebro. Tak dobra pozycja pozwoliła jej najwyraźniej odprężyć się i pchnąć jeszcze dalej, choć jak mówiła zaraz po zwycięstwie “nie wie, jak to zrobiła”, bo nie czuła, że poszło tak dobrze. Niemka mimo dopingu publiczności już nie potrafiła odpowiedzieć naszej reprezentantce. Guba zdobyła piąty medal dla Polski podczas ME w Berlinie, osiągając tym samym swój największy sukces w karierze.

Podsumowując konkurs: czwarte miejsce z wynikiem 18.48 uzyskała druga z Polek - Klaudia Kardasz, trzecie miejsce na podium zajęła Białorusinka Alona Dubicka, na drugim miejscu uplasowała się reprezentantka gospodarzy- Christina Schwanitz, a złoto ( za walkę do końca ) zdobyła właśnie Paulina Guba.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Sebastian Rębkowski

 

Megasensacja: Paulina Guba mistrzynią Europy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się