6°C bezchmurnie

Nasza interwencja w sprawie skrzyżowania na DK 17

Interwencja, Nasza interwencja sprawie skrzyżowania - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 3
  • widok z ul. Narutowicza w str. Kołbieli
    widok z ul. Narutowicz...
  • widok z ul. Narutowicza w str. Wólki M.
    widok z ul. Narutowicz...

Ostatnio w kronice policyjnej naszego tygodnika obiecaliśmy interwencję w związku z wypadkiem na DK17, w którym zginęła młoda kobieta. Jest szansa na poprawienie obowiązującej organizacji ruchu na tym odcinku drogi.

Przypomnijmy, że chodzi o niebezpieczne skrzyżowanie krajówki z ul. Narutowicza i zjazdem na Wolę Karczewską. Włączenie się do ruchu na ,,17” bywa karkołomne, a skutki takiej sytuacji mieliśmy okazję już zaobserwować i wiemy, jak mogą być tragiczne. Na słabą widoczność zwrócił naszą uwagę jeden z internautów na portalu iOtwock.info, za co bardzo dziękujemy. Słowa dotrzymaliśmy i wysłaliśmy informację do biura prasowego wykonawcy, firmy Strabag oraz do wiadomości KPP Otwock. Drukujemy ją poniżej wraz z otrzymaną odpowiedzią.

„Proszę zwrócić uwagę na ustawienie biało-czerwonych tablic, wyłączających „półpas” z ruchu na DK 17, przy skrzyżowaniu z ul. Narutowicza, prowadzącą do Otwocka i zjazdem na Wolę Karczewską, gdzie obecnie trwa przebudowa drogi. Moim zdaniem tablice te ograniczają widoczność i stwarzają zagrożenie. Na tę sytuację zwrócił naszą uwagę jeden z internautów na portalu iOtwock.info. Kilka dni temu doszło do śmiertelnego wypadku w tym miejscu. Załączam zdjęcia wykonane z perspektywy kierowcy włączającego się do ruchu z ul. Narutowicza. W dniu, kiedy robiłem zdjęcia, od strony Kołbieli trwała wycinka drzew. Tutaj również półpas był wyłączony z ruchu i zabezpieczony dużą tablicą świetlną, która bardzo ograniczała widoczność. Nie podważam konieczności prowadzenia prac, ale apeluję o należyte zabezpieczenie tego skrzyżowania, zanim dojdzie do kolejnej tragedii. Będę wdzięczny za mailową odpowiedź dla Redakcji iOtwock.info o ewentualnym podjęciu decyzji i działaniu w tej sprawie.”
Z góry dziękuję. Sławomir Wąsowski
Redakcja iOtwock.info
Do wiadomości: KPP Otwock

„Odpowiadając na Pana maila informuję, że tymczasowa organizacja ruchu obowiązująca w rejonie skrzyżowania z ul. Narutowicza jest zgodna z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu i została wdrożona i odebrana komisyjnie w dniu 18.04.2018 roku.

Jednocześnie po Pana interwencji, mając na uwadze zgłaszane zastrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa w tym miejscu, zwróciliśmy się z prośbą do Zarządcy Drogi (GDDKiA rejon Garwolin) o przeprowadzenie pilnej analizy pod kątem możliwości wprowadzenia korekt w obowiązującej organizacji ruchu, które przyczyniłyby się do poprawy bezpieczeństwa. Niestety jako Wykonawca  nie możemy samowolnie dokonywać zmian w organizacji ruchu. Po otrzymaniu informacji zwrotnej od  GDDKiA - rejon Garwolin, poinformujemy o możliwości  podjęcia działań korygujących.”
Pozdrawiam.
Anna Cembrzyńska, Rzecznik Prasowy
STRABAG Sp. z o.o., ul. Parzniewska 10
05-800 Pruszków / Polska

Obiecujemy, że tematu będziemy pilnować i jeśli pojawią się jakiekolwiek wiadomości lub działania w tej sprawie, bezzwłocznie poinformujemy naszych Czytelników.
Sławomir Wąsowski

Nasza interwencja w sprawie skrzyżowania na DK 17 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się