8°C bezchmurnie

Obwodnica Kołbieli w ciągu DK50 coraz bliżej

Podczas konsultacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z mieszkańcami Gminy Kołbiel 11 stycznia 2018 wspólnie zdecydowano o przebiegu obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 50.

Wybrano wariant najmniej ingerujący w środowisko naturalne, jak też możliwie najdalej oddalony od siedzib ludzkich z węzłem w okolicy Rudzienka (wariant 1 - mapa na stronie trakt.pl).

Przedstawiciele GDDKiA i biura projektowego poinformowali, że na etapie przygotowań do uzyskania decyzji uwarunkowań środowiskowych, co jest pierwszym krokiem do otrzymania dalszych decyzji, najważniejsze jest uzgodnienie przebiegu obwodnicy. Kiedy ona będzie wydana, a może to nastąpić w drugim kwartale tego roku, przyjdzie czas na wyznaczanie zjazdów. – Wtedy też będziemy rozpatrywali państwa wnioski, których już wpłynęło do nas kilkaset, a dotyczących głównie zjazdów i wjazdów na obwodnicę – stwierdził przedstawiciel GDDKiA, naczelnik K. Jackowski.  Dodał też, że w optymistycznych założeniach budowa obwodnicy rozpocznie się w 2021 roku i zakończy w 2024. Wcześniej jednak będzie budowany węzeł dla drogi krajowej nr 50 i 17 na wysokości Człekówki. – Jest to bowiem oddzielna inwestycja GDDKiA – wyjaśnił.

Kilkudziesięciu mieszkańców gminy, uczestniczący w spotkaniu, przyjęli te wyjaśnienia ze zrozumieniem i bez dyskusji.

AnKa

Obwodnica Kołbieli w ciągu DK50 coraz bliżej komentarze opinie

 • gość 2018-01-16 08:27:24

  Bzdura!!! Jaki najlepszy wariant? Dla kogo? Najbrardziej ingerujący w środowisko (rezerwat Świder) nie wspominając o ludziach (wyburzenia i droga idąca 45m od zabudowań). To nie jest obwodnica tylko trasa poprowadzona równolegle w odległości 200m od istniejącej 50 !!! Czy ktoś wie dlaczego nie przeszły poprzednie warianty, które szły za Sępochowem i były oddalone od zabudowań i nie wymagały takiej wycinki drzew?

 • gość 2018-01-17 13:30:28

  po co robić obwodnicę w ciągu 50? Wystarczyłoby puścić tranzyt S17 do S2 i cześć pracy. Ile pieniążków zostanie w kieszeni

 • gość 2018-01-22 12:30:21

  Dla nich nasze pieniądze się nie liczą, ale zrobimy wszystko żeby to zatrzymać! Mieszkańców zainteresowanych protestem proszę o pisanie na adres: [email protected] Im nas więcej tym lepiej.

 • gość 2018-03-07 06:30:21

  Bzdury piszecie, wariant za Sępochowem wcale nie był oddalony od zabudowań, a wręcz przeciwnie, szedł prawie za ogródkami mieszkańców. Jeśli chodzi o odległość planowanej obwodnicy od istniejącej drogi to również proponował bym się dokładnie przyjrzeć tej odległości a nie wypisywać bzdury wyssane z palca. Co do puszczenie tranzytu na S17 do S2 to trzeba zwrócić uwagę że skierowanie ruchu z dk50 w kierunku Warszawy było by bezsensem pozbawionym logiki. Proponował bym też zastanowić się osobom zamierzającym protestować czy w ogóle wiedzą czego chcą. Czy chcą poświęcić parę hektarów lasu i mieć tranzyt poza Kołbielą czy mieć ciężarówki w centrum Kołbieli= zanieczyszczone powietrze, niebezpieczne drogi, hałas i pękające budynki.....

Dodajesz jako: Zaloguj się