Opieka na czarno, czyli co czeka Twoje dziecko w nielegalnym przedszkolu (część 2)

Interwencja, Opieka czarno czyli czeka Twoje dziecko nielegalnym przedszkolu (część - zdjęcie, fotografia
06/03/2017 18:12

Działalność placówek przedszkolnych poza określonymi kryteriami, jakie musi spełniać lokal, w ramach którego świadczona jest dzienna opieka nad dziećmi, musi uwzględniać także określone wymagania co do kwalifikacji kadry (inne niż w przypadku żłobka).

Każde przedszkole, w tym również niepubliczne, jest zobowiązane realizować minimum programowe określone w wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej. Nadzór pedagogiczny nad wypełnieniem tych obowiązków sprawują właściwi - co do miejsca działalności placówki - kuratorzy oświaty. Czy w przedszkolu na ul. Przewoskiej to minimum jest realizowane? Trudno powiedzieć, tym bardziej, że personel placówki jest niestabilny, a fluktuacja kadry w przedszkolu,  jak mówią sami rodzice - dość duża.

We wrześniu ubiegłego roku na Przewoskiej doszło do awarii kanalizacji i któryś z rodziców poinformował Sanepid o fetorze panującym w przedszkolu. Służby sanitarne po zbadaniu zaistniałej sytuacji na miejscu, zdecydowały o zamknięciu placówki i zaleciły przeprowadzenie dezynfekcji. Po ponad dwóch tygodniach przerwy w funkcjonowaniu, dzieci które na czas usunięcia awarii przeniesiono do placówki w Józefowie, wróciły z powrotem na Przewoską. O tym czy przedszkole mogło zostać ponownie otwarte powinny były zdecydować służby sanitarne, problem w tym, że po raz drugi do lokalu panie z Sanepidu, po prostu - nie zostały wpuszczone. Nie były to zresztą jedyne kłopoty placówki w tym czasie. Pojawiły się również problemy z ogrzewaniem, których powodem według właścicielki przedszkola były „niewydolne”, wymagające wymiany nagrzewnice, czego skutkiem było panujące w budynku zimno.

Magda Trzeciak nie jest formalistką, to pewne! Pisma z sądu, instytucji, od dostawców usług, a nawet z policji nie stanowią dla niej żadnego problemu, zwyczajowo trafiają do kosza, skutecznie kończąc tam swój bieg. I może ten niefrasobliwy sposób prowadzenia biznesu sprawdziłby się na dłuższą metę, gdyby nie to, że rodzice dzieci  z placówki na Przewoskiej, wobec coraz liczniejszych zdarzeń i incydentów do jakich w niej dochodzi, zaczęli się ze sobą komunikować i wyciągać wnioski. Bardzo szybko okazało się, że przyczyną częstych wyłączeń prądu w przedszkolu (ostatni raz przed Sylwestrem) nie są awarie, tylko niezapłacone rachunki, a przerwy w pracy placówki nie biorą się z bliżej niewiadomych przyczyn tylko można je logicznie wytłumaczyć. Skala problemów otwockiej placówki jest zresztą o wiele większa. Firma Fiku-Miku Magdaleny Trzeciak „spóźnia się” z regulowaniem należności za zamawiane usługi: zajęcia dodatkowe, catering i media. To prawdopodobnie też jest prawdziwą przyczyną tego, że w dniach od 26 do 28 października ubiegłego roku w budynku nie było ogrzewania. 

W placówkach stosunkowo często zmieniają się również firmy dostarczające catering. Kłopoty zaczęły się jeszcze na ul. Wrocławskiej, Papaya Catering z Sulejówka miał spore problemy z wyegzekwowaniem należności za dostarczone posiłki. Kiedy zdeterminowany właściciel firmy postanowił na własną rękę poinformować o całej sytuacji rodziców, usłyszał pogróżki, że jeżeli nie zaprzestanie takich działań to może mieć… problemy. Po drodze był jeszcze catering Dębianka, z którym umowa na dostawę posiłków została zerwana, catering z Otwocka oraz z okolic Mińska. Od stycznia br. placówki zaopatruje w posiłki nowy dostawca - Volta Catering z Białołęki. Jak długo potrwa „testowanie” nowego menu – czas pokaże. Jeden z dostawców firma Wiśniewscy-Catering, wobec której Fiku-Miku zalegało z płatnościami, dochodziła nawet swych roszczeń w sądzie, ostatnia rata należności została ściągnięta przez komornika z Otwocka w grudniu ubiegłego roku.

Problem wyżywienia dzieci w placówkach prowadzonych przez Fiku-Miku posiada zresztą zdecydowanie szerszy wymiar. W przeszłości zdarzało się, że posiłki były niepełnowartościowe, a ich ilość znacząco mniejsza niż liczba dzieci przebywających w placówce, wskutek czego porcje musiały być dzielone.

Zaległości finansowe  Fiku-Miku nie dotyczą zresztą wyłącznie opłat za wyżywienie… Do tej pory m.in. firma nie zapłaciła PPHU „Tosia” z Małkini Górnej za plac zabaw na ul. Nadwiślańskiej. Na dzień 13 stycznia br. (wg Krajowego Rejestru Długów) była to kwota w wysokości: 29 442,12 zł. W tym przypadku, należności również zostały zasądzone sądownie i odzyskiwane są w formie egzekucji komorniczej. W przeszłości też nie było lepiej…  21 listopada 2015 r.  na działalność właścicielki skarżył się na Facebook-u - Mateusz G. z firmy Pixel Media, informując że  od czerwca 2015 r. była ona winna  jego firmie ponad 4 000 zł za wykonane usługi graficzne i reklamowe. Po wielokrotnych wezwaniach do zapłaty (także z kancelarii prawnej) oraz braku reakcji ze strony Magdy Trzeciak, sprawa znów znalazła swój finał w sądzie. 27 października ubiegłego roku, Ewa M. zamieściła emocjonalny wpis na Facebook-u: „Właścicielka przedszkola jest bardzo nieuczciwa. Zleciła naszej placówce szkoleniowej przeprowadzenie warsztatów metodycznych, zakupiła u nas książki dydaktyczne i nie zapłaciła. Nie odpowiada na telefony oraz monity wzywające do zapłaty. Ostrzegam wszystkich nie współpracujcie z tą placówką”. Nic dziwnego, że wobec tak niepokojących sygnałów, rodzice dzieci mają obawy, czy mimo składek pobranych na ubezpieczenie NW, dzieci są nim objęte, a to z tego względu, że nikt z nich nigdy nie miał okazji zobaczyć jak wygląda polisa. Inna sprawa, że gdyby doszło do jakiegoś zdarzenia, ubezpieczyciel mógłby nie honorować warunków polisy ponieważ placówka nie jest formalnie zarejestrowana.

Teresa B. - właścicielka nieruchomości przy ul Wrocławskiej 2 w Otwocku – w 2015r. tak wspominała okres współpracy z Fiku-Miku: „Przez cały czas wynajmu borykaliśmy się z problemami, jeśli chodzi o płatności za czynsz i media, które nie były opłacane nawet zimą, chociaż w grę wchodziło przecież dobro dzieci. Gazownia wielokrotnie przyjeżdżała odciąć gaz i pewnie by to zrobiła, gdyby nie fakt, że instalacja jest podpięta do drugiej połówki bliźniaka, gdzie mieszka moja teściowa, więc nie mogliśmy na to pozwolić. Pani Magda zalega (-ła?- przypadek autora) nam za czynsz i opłaty, nie wspomnę o bałaganie i brudzie, który pozostawiła po sobie, szukam prawnika który podjąłby się tematu" (...) "Właśnie dowiedziałam się też, że nie płaciła za energię (…). Ostatni rachunek zapłaciła w połowie maja, więc narosła do dnia dzisiejszego spora kwota plus wypowiedziano nam umowę na dostarczenie prądu (elektrownia zdjęła licznik), o czym ponoć informowano Panią Magdę wielokrotnie …"

Żłobek, który działał w Józefowie na ul. Nadwiślańskiej nagle 30 września 2016 r. został zamknięty. Pani Magda Trzeciak poinformowała rodziców, że zmuszona jest rozwiązać grupę dla maluszków z powodu problemów ze znalezieniem wykwalifikowanej kadry. Tak naprawdę przyczyna leżała zupełnie gdzie indziej. Już po fakcie okazało się bowiem, że formalną rejestrację placówki skutecznie zablokował brak zgody Straży Pożarnej na uruchomienie w lokalu działalności opiekuńczej.  

Andrzej Idziak

 

Reklama

Opieka na czarno, czyli co czeka Twoje dziecko w nielegalnym przedszkolu (część 2) komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2017-03-06 20:51:22

  Mam nadzieję, że państwo Trzeciak w końcu poniosą zasłużoną karę za wszystkie krzywdy wyrządzone nam i naszym dzieciom

 • zainteresowany - niezalogowany 2017-03-06 21:17:49

  Ale tu nie nic o tym że dzieciom dzieje się krzywda tylko, że Pani właścicielka ma długi a jak widać karę właśnie ponosi.

 • gość 2017-03-06 22:04:24

  Krzywdą dzieci jest to że siedziały w zimnym przedszkolu ,bez prądu i nie jadły pełnych posiłków.

 • Rozczarowana - niezalogowany 2017-03-06 22:29:41

  Całkiem niedawno byłam przez "chwilę" opiekunką w Otwockim żłobku... Zdążyłam już pokochać tę pracę i wszystkie Sprytne Liski... jednak praca u p. Magdaleny T. niestety pozostawia sporo do życzenia, jak też warunki panujące w placówce, więc odeszłam. Niestety niemal wszystkie pracujące tam opiekunki musiały podpisać tzw. "klauzulę poufności" w związku z czym, nie mogę działać na szkodę pracodawcy :/ żałuję, że to podpisałam, ale całkiem niedawno p. Magdalena raczyła mi przypomnieć, że nikt w internecie nie jest anonimowy... W każdym razie wydaje mi się, że "okręt" tym razem niestety tonie i nie bez powodu już w styczniu Rodzice Pociech pytali, czy żłobek zostanie zamknięty, wtedy sądziłam, że to tylko bezpodstawne plotki.

 • Gość - niezalogowany 2017-03-06 22:38:59

  Nic ten artykuł nie wnosi. O długach właścicielki dowiedzieliśmy się z poprzedniego. Reszta to spekulacje.

 • Gość - niezalogowany 2017-03-06 22:49:54

  W Piasecznie też dała czadu, ale się wyniosła. Ale bardzo dobrze, że ciągniecie ten temat, dopóki pani Magda nie skończy ze złobkowo przedszkolną działalnością. http://www.przegladpiaseczynski.pl/spoleczenstwo/oszukani-rodzice

 • Gość - niezalogowany 2017-03-06 23:01:58

  Jako mama dziecka ktore chodzi do innego otwockiego żłobka (z mila atmosferą i własną kuchnią) nie wyobrażam sobie że płacąc za wyżywienie moje dziecko dostałoby wszystkiego połowę, by siedzialo w zimnie czy bez światła. Ta pani chyba tez ostatnio sama została matką i nie ma sumiebia działać dalej!!! Niech w końcu Ci rodzice sie skrzykna i zrobia z tym porządek bo ja póki co moge im tylko współczuć...

 • gość 2017-03-06 23:10:13

  Nie napisała pani nic o fakcie opieki nad dziećmi ,nie mam na myśli kwestii podejścia pań lecz rzeczywiście panujących w placówce warunków. W sytuacji gdyby rodzice mieli wiedzę jak jest tam naprawdę pozwoliło by to im na podjęcie decyzji o zabraniu dzieci z placówki. A w sytuacji gdy dzieciom dzieje się krzywda to nawet wizja domniemanego procesu o złamanie wspomnianej przez panią klauzuli poufności też nie jest straszna. A tak na prawdę pani T.nie miałaby szans na wygraną.

 • Gość - niezalogowany 2017-03-06 23:58:24

  Uwielbiam komentarze rodziców którzy niegdyś nie byli w placówce A mają najwięcej do powiedzenia, oczywiście bazując tylko na tym co gdzieś przeczytali i gdzie coś usłyszeli ehhhhh

 • Gość - niezalogowany 2017-03-07 05:50:06

  Klauzula poufności raczej nie dotyczy przypadków łamania prawa. Może dotyczyć danych handlowych, organizacyjnych etc,

 • gość 2017-03-07 08:21:10

  Do Pani opiekunki - jestem mamą dziecka z grupy Sprytnych Lisków. Będę wdzięczna (i nie tylko ja) za informacje odnośnie tych nieprawidłowości, dla dobra naszych dzieci... Gorąca prośba - jeżeli boi się Pani publicznie, to można napisać do p. Idziaka.

 • Rozczarowana - niezalogowany 2017-03-07 08:36:31

  Napiszę tylko tyle, że Dzieciom nie dzieje się krzywda, bo żadna z Opiekunek na to nie pozwoli!!! Ale standardy placówka prywatna raczej powinna mieć wyższe :/ a na wiele udogodnień najzwyczajniej właścicielce brak pieniędzy... teraz wiadomo dlaczego! Pozdrawiam ciepło Rodziców Sprytnych Lisków!

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-07 10:02:29

  Doprawdy, tym razem, po jakości tekstu i poruszanych weń zagadnieniach, mam wrażenie, jakbym czytał przemyślenia sfrustrowanej znudzonej bazarowej baby :-) Po opublikowanych szczegółach CYWILNYCH spraw przedsiębiorcy (rozliczeń, zobowiązań wzajemnych, aspektów objętych oczywistą TAJEMNICĄ PRZEDSIĘBIORSTWA, tajemnicą umów handlowych) widać wyraźnie, że w kraju dotkniętym mentalną komuną nawet cywilne, wybitnie prywatne sprawy NIEPUBLICZNEJ PLACÓWKI mogą leżeć w kręgu zainteresowań blogera. Zwykłej ordynarnej płytkiej ciekawości. Zwracam uwagę, że cześć 2 wąsatego rumianego "prawnika" nie zawiera TYM RAZEM rażących dowodów niekompetencji z zakresu prawa materialnego, czy jawnego szkalowania i oszczerstw kierowanych pod adresem przedsiębiorcy. Pan "prawnik" wyhamował. Czekamy na cywilne rewelacje z cz. 3.

 • AntyMichnik - niezalogowany 2017-03-07 10:48:45

  Wypowiedź powyższa to typowa odzywka Pani Magdaleny. Na końcu zdania buźki (dobra mina do złej gry) i wieczne oczekiwanie na rozwój wydarzeń ("czekam na wezwanie do sądu", "spotkamy się w sądzie, etc."). Dobrze wiedzieć, że to czyta! :-) (buźka)

 • Ciocia Lisków - niezalogowany 2017-03-07 11:08:36

  przytoczę treść jednego z komentarzy spod poprzedniego artykułu: "nie dajcie sobą manipulować! Osoba zamieszczająca komentarze pod artykułem jako "Michnik - niezalogowany" jest wynajęta przez p. Magdę (Państwo) Trzeciak lub działa w porozumieniu z nimi. To typowy przykład tzw. "czarnego PR-u", mającego na celu zdyskredytowanie osób pozostawiających komentarze, jak również i autora artykułu. Takie zabiegi socjotechniczne mają na celu "rozmydlenie" głównego wątku i skierowanie dyskusji (odwrócenie uwagi od meritum) czytających w zupełnie innym kierunku. Nie pozwólcie na to!!! Po prostu ignorujcie tego "mądrego inaczej"." I to będzie chyba najmądrzejsze!

 • gość 2017-03-07 11:34:48

  http://bip.kuratorium.waw.pl/dokumenty/form/2-481471140-1403_mgkkz.pdf Proszę sobie poczytać o nieprawidłowościach w przedszkolu w Józefowie. Co opinię kuratorium też podważycie ?! Wszystkie placówki tych ludzi powinny być zamknięte. Poczytajcie sobie dokumenty. Link powyżej.

 • gość 2017-03-07 11:35:16

  http://bip.kuratorium.waw.pl/dokumenty/form/2-481471140-1403_mgkkz.pdf Proszę sobie poczytać o nieprawidłowościach w przedszkolu w Józefowie. Co opinię kuratorium też podważycie ?! Wszystkie placówki tych ludzi powinny być zamknięte. Poczytajcie sobie dokumenty. Link powyżej.

 • gość 2017-03-07 11:37:40

  Jest i pan Michnik ze swoimi wypocinami i tym beznadziejnym bełkotem! Jakim trzeba być upośledzonym, żeby włazić tam gdzie nikt nie chce! Wszystko napisane w artykule to PRAWDA! Od początku do końca. Tajemnice handlowe? Od kiedy KRD jest tajemnicą?! Żałosny pan jest!

 • gość 2017-03-07 11:43:11

  Magdalena T wszystko czyta, a później szuka porad prawnych na Facebooku. Jest taka grupa o nazwie PORADY PRAWNE i tam pani Magda opowiada o wszystkim co ją bidulkę spotyka. Ostatnio było o czynnym żalu do urzędu z powodu nierozliczonej dotacji i o tym czy właściciel budynku może założyć jej kłódkę na bramę i nie wpuścić do środka - chodziło oczywiście o placówkę w Józefowie. Także jak kogoś straszy sądem i mecenasem to wszystko bajka bo z nią współpracy nie podejmie żaden prawnik w Otwocku - wiadomo przecież że mu nie zapłaci!

 • gość 2017-03-07 11:49:12

  Jak pan Michnik odniesie się do punktu XI z opinii kuratoryjnej, że właściciel przedszkola nie posiada kwalifikacji pedagogicznych?! Aż jestem ciekaw.

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-07 12:04:37

  "Ostatnio było o czynnym żalu do urzędu z powodu nierozliczonej dotacji" Nie rozliczona dotacja, to zagadnienie ze sfery finansów publicznych. Nie ordynacji podatkowej. Instytucja "czynnego żalu" nie ma tu zastosowania. To tak zupełnie na marginesie, gdyż placówka niezarejestrowania w ewidencji nie otrzymuje dotacji. Zdecydujcie się :-) "Jak pan Michnik odniesie się do punktu XI z opinii kuratoryjnej, że właściciel przedszkola nie posiada kwalifikacji pedagogicznych?!" Pan Michnik drapie się bo ryżej brodzie i zastanawia się czym też jest i komu może być potrzebny urzędniczy wynalazek o tytule "opinia kuratoryjna" w niniejszym stanie faktycznym. A choćby i miała punktów dwieście. Zapytam inaczej: uprzejmie proszę o wskazanie przepisu, który na właściciela przedszkola (przedsiębiorcę) nakłada oblig posiadania jakichkolwiek uprawnień pedagogicznych, choćby i piastował w niej funkcję dyrektora. A kompetencjach Mazowieckiego Kuratora Oświaty możemy poczytać w opublikowanych w internetowym repozytorium orzeczeń sądów administracyjnych. Niemniej proszę o jakiś link do skanu " do punktu XI z opinii kuratoryjnej" - pośmiejmy się razem choć raz ! :-)

 • gość 2017-03-07 12:19:47

  Proszę poczytać Porady Prawne na facebooku. To pisma Pani Magdy. Nie mówiła panu?

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-07 12:35:16

  O, już widzę link. Osobiście, widząc tyle ogólników, już na etapie punktu III, usłyszawszy "wyposażenie sal niewystarczające", "NALEŻY ZDECYDOWANIE zadbać o estetykę" "danie to WYGLĄDA nieświeżo" automatycznie. Jaśniepani wizytator jest od działania na podstawie prawa (ustalenia ogólnikowe, wybitnie dowolne) i w jego granicach a nie od wyznaczania trendów estetycznych. Wizytator wskazuje naruszenia ppoż bez wskazania o jaki "gabaryt" chodzi i dlaczego jest łatwopalny. Może chodziło o stolik dydaktyczny ? Cóż, trudno wymagać minimalnej jakości prowadzonego postępowania administracyjnego od urzędnika, który wykracza poza Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach i wchodzi w kompetencje straży pożarnej. Ergo automatycznie złożyłbym sprzeciw do kontroli i tym samym wstrzymałbym kontrolę widząc takiego prawnego ignoranta. Absolutnie nie rekomendowałbym złożenia podpisu na protokole. Ale najbardziej zabawne jest stwierdzenie pani wizytator: "nawierzchnia ogrodu ZAŚNIEŻONA,..., oblodzona" oraz "obiekt WYDAJE SIĘ trudny do nadzorowania" hehehe :-) I takich to właśnie mamy kompetentnych urzędniczych łazików-zalecaczy.

 • gość 2017-03-07 12:45:50

  "automatycznie złożyłbym sprzeciw do kontroli i tym samym wstrzymałbym kontrolę widząc takiego prawnego ignoranta. Absolutnie nie rekomendowałbym złożenia podpisu na protokole. " - A ktoś Pana tu pyta o zdanie, co Pan wszechwiedzący zrobiłby w tej sytuacji? Mogę się mylić, lecz wątpię aby kogokolwiek by to interesowało, więc może Pan już skończyć swoje dywagacje. Nudne, już nawet nie śmieszne.

 • gość 2017-03-07 12:56:15

  Jak to jest możliwe że w tej sprawie kuratorium jest niekompetentne, straż i sanepid niepotrzebne, kominiarz w ogóle niech rzuci robotę bo jest zbędny, rodzice niedouczeni, dzieci jakieś dziwne, opiekunki roszczeniowe, redakcja gazety tragiczna i tylko pan Michnik i pani Magda są the best!?!?!?

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-07 13:08:43

  " lecz wątpię aby kogokolwiek by to interesowało" Niechże pilnie zainteresuje przynajmniej urzędnika, który SAM SOBIE wyznacza ZAKRES kontroli ("Realizacja zadań statutowych w przedszkolu niepublicznym...") a następnie SAM przekracza swobodnie granice kontroli PRZEKRACZA. ale - o zgrozo - zapisy prawa; dopuszcza się oględzin pomieszczeń gospodarczych "z wykorzystaniem oglądu pomieszczeń" :-))), czy też dopuszcza się oceny "zagrożeń" bezpieczeństwa pożarowego mając o tym blade pojęcie bo i żadnego prawnego umocowania. Etc. Osobiście znam sprawę pewnego funkcjonariusza "mundurowego", który legitymując bogu ducha winnego młodego obywatela porwał się bez żadnej podstawy prawnej i faktycznej "TYLKO" na kontrolę osobistą (przejrzał zawartość cudzej podróżnej torby). Pan ów zakończył karierę wyrokiem w zawieszeniu. Da się ? Da się. Prawo, mili moi urzędnicy, działa w dwie strony :-)

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-07 13:13:04

  "Jak to jest możliwe że w tej sprawie kuratorium jest niekompetentne" trudno dać prostą odpowiedź na pani pytanie. Przypadkowi ludzie na przypadkowych stanowiskach, brak poszanowania dla prawa, przyzwolenie na bezprawie, brak powszechnej edukacji prawnej, oraz - co najważniejsze - brak faktycznej odpowiedzialności funkcjonariuszy publicznych za wydawane decyzje... długo by wymieniać.

 • gość 2017-03-07 13:13:35

  Panie Michnik brawo! Wyrwać zdanie z kontekstu, dopisać resztę ideologi- mistrzostwo. "Mogę się mylić, lecz wątpię aby kogokolwiek by to interesowało, więc może Pan już skończyć swoje dywagacje." I po raz kolejny- poważnie myśli Pan, że kogoś interesuje kogo Pan zna? Pytał ktoś o to?

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-07 13:19:16

  "poważnie myśli Pan, że kogoś interesuje kogo Pan zna? Pytał ktoś o to?" Pytał powyżej. No, ale przecież drogiego gościa interesuje ! I to żywo interesuje, skoro odpowiada na to "mistrzostwo". Nie odpowiadać, nie reagować. Uwierzę, że nie interesuje :-)

 • Ten od mistrzos - niezalogowany 2017-03-07 13:33:27

  Ok trollu, trolluj dalej ten temat. Mam jednak nadzieję, że byłeś na tyle bystrym trollem aby z Trzeciakami rozliczyć się przed usługą... :)

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-07 13:43:25

  Zupełnie nie rozumiem, o czym pan/pani pisze. Po wielokroć pisałem już, że w kręgu moich jedynych zainteresowań leży prawo i czyjekolwiek aktywności w jego granicach.

 • rodzic - niezalogowany 2017-03-07 14:10:31

  Jako rodzic którego dziecko chodziło do placówki w Józefowie (grupa żłobkowa) mogę powiedzieć że córce nie działa się krzywda ze stron Pań tam pracujących, Serce z jakim Pani ewa podchodziła do dzieci zachęcało mnie jako rodzica aby przyprowadzać tam dziecko. Kłopoty z przedszkolem zaczęły się po zebraniu kiedy to na forum były zadawane pytania o monitoring, wycieczki dzieci oraz informacja że opłaty mają być w formie gotówkowej. Jeden z rodziców przytoczył sytuację z przed roku kiedy to Pani Magda zapowiadał ze wycieczek bedzie dużo ale okazywało sie później że była jedna, może dwie. Pani Magda oczywiście całą winę przeniosła na rodziców że nie mogli się zdecydować. Z monitoringiem dla którego zdecydowaliśmy się na tą placówkę były tylko obietnice, że za tydzień, że do końca miesiąca i oczywiście nie doczekaliśmy się dostępu do monitoringu. 27 września dostaliśmy do ręki wypowiedzenie umowy z trybem natychmiastowym , bez zachowania miesięcznego wypowiedzenia jakie mieliśmy zapisane w umowie. Oficjalne stanowisko było takie że nie mogą znaleźć drugiej Pani do opieki nad dziećmi, problem ten nie został rozwiązany przez ponad miesiąc. Dostaliśmy jedynie propozycję przeniesienia dziecka do placówki w otwocku jednak po wejściu do budynku aby zobaczyć w jakich warunkach nasza córka miała by spędzać kilka godzin dziennie przywitał nas fetor "szamba". Panie tam pracujące od razu poprosiły Panią Magdę która miała nas oprowadzić i opowiedzieć o placówce i tutaj Pani Magda była bardzo urocza, uśmiechnięta i w ogóle co to nie ona. finalnie nie zdecydowaliśmy się przenieść córki do placówki w otwocku, podpisaliśmy wypowiedzenie z zastrzeżeniem że Pani Magda ma nam wypłacić wpisowe które wpłaciliśmy. Od tego czasu problem z kontaktem telefonicznym , brak wywiązania się z wypłaty pieniędzy. Po przeczytaniu obu części artykuły mogę powiedzieć jedno rodzicom którzy mają tam dzieci lub planują je tam zaprowadzić. Pięknie będzie wyglądała współpraca puki nie będą Państwo wymagać od Pani Magdy ustaleń z umowy. Proszę się upomnieć o wgląd do polisy dla dziecka, albo o potwierdzenie comiesięcznych wpłat. Jeżeli Pani Magda to czyta to życzę Pani żeby była Pani traktowana przez innych tak samo jak Pani traktuje ludzi. Do Pana michnika, zanim Pan skomentuje mój wpis proszę o uszanowanie tego że na tym "forum" wypowiadają się tylko rozczarowani rodzice, nie żadni znawcy prawa.

 • gość 2017-03-07 14:28:21

  Veritas visu et mora, falsa festinatione et incertis valescunt - Drogi erudyto Michniku, Adamie, czy jak Cię tam zwać. Twoim błędem jest to, że uważasz ludzi za głupszych od siebie. Jesteś klasycznym przykładem internetowego "trolla" i to trolla opłacanego. Przez kogo? Dla wszystkich obecnych na tym forum - to chyba jasne. Twoje wypowiedzi mają tyle wspólnego z prawem, co działalność Pani M. z etycznym biznesem.

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-07 15:13:17

  Veritas visu et mora, falsa festinatione et incertis valescunt - dokładnie tak !

 • Gość - niezalogowany 2017-03-07 15:13:50

  Na szczęście działalność pani T. już długo nie potrwa patrz :KPP Otwock ,SR oraz miejscowa prokuraturTrzeba tylko poczekać na rozpędzenie się młyna splawiedliwości , co prawda działa powoli ale ...miejmy nadzieję że dokładnie.Zainteresowanych rodziców mogę zapewnić iż dzwoniąc do powyższych instytucji wszystko bez problemów można sprawdzić☺

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-07 15:49:35

  "Zainteresowanych rodziców mogę zapewnić iż dzwoniąc do powyższych instytucji WSZYSTKO bez problemów można sprawdzić☺" Tak ? A to ciekawe ! A na jakiej podstawie i od kiedy wasz "młyn sprawiedliwości" KPP, SR itd udziela informacji KOMUKOLWIEK i to bez problemów, na telefon WSZYSTKO - lepiej i sprawniej niczym bazarowa plotkara ? :-)

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-07 15:55:57

  "Pięknie będzie wyglądała współpraca puki nie będą Państwo wymagać od Pani Magdy ustaleń z umowy. ...." JAKIE KONKRETNIE USTALENIA STAŁY SIĘ ŹRÓDŁEM KONFLIKTU ? "Proszę się upomnieć o wgląd do polisy dla dziecka, albo o potwierdzenie comiesięcznych wpłat." W KWESTII FORMALNEJ: KAŻDA PLACÓWKA MA POLISĘ GRUPOWĄ A NIE "NA DZIECKO". A RACHUNKI (od niedawna FAKTURY) ZA WYKONANE USŁUGI WYSTAWIANE SĄ NA WNIOSEK PO WYKONANEJ USŁUDZE A IE PO WNIESIENIU OPŁATY (DRUK KP), I TO NA ŻĄDANIE. NIE TRZEBA O NIC SIĘ UPOMINAĆ ALE NIE JEST TO ŻADEN OBLIG DOSTAWCY USŁUGI.

 • gość 2017-03-07 16:01:52

  Trolluj Michnik, trolluj!

 • gość 2017-03-07 16:08:26

  MICHNIK, ŻE CI SIĘ JESZCZE NIE ZNUDZIŁO. WARTO ROBIĆ Z SIEBIE DEBILA DLA DWÓJKI IDIOTÓW?

 • gość 2017-03-07 16:21:50

  ciekawe, w jakiej formie p. Trzeciak płacą panu Michnikowi... ? bo chyba nie pieniężnej?

 • Gość - niezalogowany 2017-03-07 17:35:42

  pewnie w "barterze" on im poparcie a oni mu opiekę nad dzieckiem

 • Gość - niezalogowany 2017-03-07 18:23:35

  W opinii kuratorium jest informacja o tym, że p.Trzeciak prowadzi w placówce zajęcia z dziećmi, choć nie ma do tego uprawnień. Właścicielem przedszkola może być nawet mechanik samochodowy, ale zajęcia z dziećmi ma prowadzić osoba, która ma do tego uprawnienia/wykształcenie..a p.Trzeciak, pomimo informacji na stronie przedszkola, wykształcenia pedagogicznego nie posiada. Zaczęła szkołę, ale do obrony licencjatu nie dotarła.. takie drobne niedopowiedzenie..

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-07 18:59:07

  "W opinii kuratorium jest informacja o tym, że p.Trzeciak prowadzi w placówce zajęcia z dziećmi, choć nie ma do tego uprawnień. " PAPIER PRZYJMIE WSZYSTKO. JESZCZE RAZ PROSZĘ WSKAZAĆ PRZEPIS NAKAZUJĄCY PROWADZENIE ZAJĘĆ Z ZAKRESU AUTORSKIEGO PROGRAMU ZAJĘĆ STYMULUJĄCYCH (WSPIERAJĄCYCH A NIE ZASTĘPUJĄCYCH) PROCES INTEGRACJI SENSORYCZNEJ. MOŻE TAJEMNICZEMU WYNALAZKOWI O NAZWIE "SENSORYKA" BLIŻEJ OSTATECZNIE DO TERAPII / OPIEKI LEŻĄCEJ POZA ZAKRESEM ZAINTERESOWAŃ SZANOWNEJ PANI WIZYTATOR Z MKO ? PRZY OKAZJI, BO MI TO UMKNĘŁO: JEŚLI KURATORIUM NIE ZAWIADOMIŁO NA MINIMUM 7 DNI O ZAMIARZE PRZEPROWADZENIA DOWODU Z OGLĘDZIN (PLACU ZABAW, POMIESZCZEŃ PRZEDSZKOLA, DOKUMENTACJI), A MÓJ NOS I DOŚWIADCZENIE PODPOWIADA, ŻE SKUTECZNEGO ZAWIADOMIENIA NIE BYŁO, TO CAŁY TEN PROTOKÓŁ FUNTA KŁAKÓW WARTY - MATERIAŁ DOWODOWY ZEBRANY Z RAŻĄCYM NARUSZENIEM PRAWA STANOWI PODSTAWĘ DO UCHYLENIA KAŻDEJ DECYZJI I KAŻDEGO POSTANOWIENIA. JAK NIE PRZED ORGANEM WYŻSZEJ INSTANCJI TO PRZED WSA/NSA. NIE STANOWI ŻADNEJ LEGALNEJ PODSTAWY FORMALNOPRAWNEJ DO JAKICHKOLWIEK ZALECEŃ. ECH, GDYBY TAK NA MNIE TRAFIŁA TA "WIZYTATOR"... :-)

 • Gość - niezalogowany 2017-03-07 19:57:32

  "ECH, GDYBY TAK NA MNIE TRAFIŁA TA "WIZYTATOR"" Naprawdę się ubawiłem :-) Patrząc na to ile czasu p."Michnik" poświęca na pisanie tak obszernych komentarzy można podejrzewać, że nie ma on pracy albo właśnie pisanie tych komentarzy jest jego pracą.

 • Gość - niezalogowany 2017-03-07 19:58:48

  Panu musi się strasznie nudzić w życiu.. Polecam w takim razie do poczytania rozporządzenia dot.kwalifikacji nauczycieli szkół i przedszkoli. Dla ułatwienia-rozporządzenia wydaje MEN..

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-07 21:13:48

  Proszę: 1) nie interesować się moim życiem prywatnym :-) b) nie polecać czegokolwiek "do poczytania". Proszę po prostu wskazać konkretny zapis normy prawa traktujący o osobie zajmującej się opieką / terapią a NIE dydaktyką oraz obligujący do pozyskania takich a nie innych UPRAWNIEŃ. Podyskutujemy ;-)

 • Gość g - niezalogowany 2017-03-07 22:56:42

  Polisa grupowa ciekawe czy wogole istnieje bo jako rodzice prosilibyśmy p.Trzeciak o wgląd niestety ta nie jest w stanie nic nam przedstawić.Monitoring od trzech tygodni nie działa zapewne nie opłacony i te śpiewnik P. Magdy że lada dzień i będzie działał.Jesli żadna z instytucji nie zamknie tego przybytku myślę że od września przedszkola nie będzie ponieważ nikt normalny dziecka tam nie odda.Jestem mamą dziecka które uczęszcza do placówki i niestety wszystkie opisane sytuację miały miejsce.

 • Gość - niezalogowany 2017-03-07 23:00:47

  Michnik to wypisz wymaluj Madzia T.we własnej osobie pisząca na zmianę z mężem.

 • Gość - niezalogowany 2017-03-07 23:56:04

  Panie Michnik a co Pan powie na to że umowy były podpisywane na pobyt dziecka w żłobku, jest to wyraźnie napisane w umowie. Przecież z racji nie posiadania uprawnień i pozwoleń niezbędnych do prowadzenia takiej działalności Pani Magda nie miała prawa podpisywać takiej umowy. Tutaj też Pan znajdzie jakieś kruczki prawne które jednak jej na to pozwalały.

 • gość 2017-03-08 00:42:10

  https://zapodaj.net/eda4da7ddae3b.jpg.html niebywałe! Magdalena T. na prawdę próbuje zrobić z siebie ofiarę... szkoda, że nie przedstawiła okoliczności wydarzeń!

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-08 07:45:51

  "....myślę że od września przedszkola nie będzie ponieważ nikt normalny dziecka tam nie odda." BRAWO ! I O TO CHODZI. TO BĘDZIE EFEKT DZIAŁANIA WOLNEGO RYNKU. "KULAWY" NIEKOMPETENTNY URZĘDNIK, KTÓRYM NA KAŻDYM KROKU, GDZIE SIĘ DA, CHCECIE SIĘ WYSŁUGIWAĆ, ABY UPRZYKRZYĆ ŻYCIE PRZEDSIĘBIORCY, UTRZYMYWANY Z WASZYCH PODATKÓW DO NICZEGO PAŃSTWU - JAK WIDZICIE - NAPRAWDĘ NIE JEST POTRZEBNY ! ! !

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-08 07:55:23

  " Przecież z racji nie posiadania uprawnień i pozwoleń niezbędnych do prowadzenia takiej działalności Pani Magda nie miała prawa podpisywać takiej umowy. Tutaj też Pan znajdzie jakieś kruczki prawne które jednak jej na to pozwalały." ALEŻ PRAWO MIAŁA PODPISAĆ KAŻDĄ UMOWĘ CYWILNĄ ! POZOSTAJE KWESTIA KONSEKWENCJI ADMINISTRACYJNYCH FUNKCJONOWANIA ŻŁOBKA. ALE TO NIE PRZESĄDZA, ŻE UMOWA NIE MOŻE BYĆ PODPISANA Z DOSŁOWNIE DOWOLNĄ TREŚCIĄ. TO UMOWA CYWILNA. I JA NAPRAWDĘ NIE PISZĘ O ŻADNYCH KRUCZKACH. PISZĘ OBOWIĄZUJĄCYM PRAWIE, KTÓREGO PAŃSTWO NIE ZNACIE A JAK ZNACIE, TO NIE ROZUMIECIE. BYWA, ŻE WASZ BRAK WIEDZY PRAWNEJ BEZCEREMONIALNIE WYKORZYSTA NIEKOMPETENTNY URZĘDNIK, KTÓRY ROBI Z WAMI CO CHCE. TO WŁAŚNIE DLATEGO POWSTAJĄ TAKIE KOŚLAWE PROTOKOŁY POKONTROLNE JAK TEN Z MKO. DOPÓKI KOSA NIE TRAFI NA KAMIEŃ... PROSZĘ OBEJRZEĆ KILKA ODCINKÓW "PAŃSTWA W PAŃSTWIE" NA POLSACIE. ZOBACZYSZ, DROGI GOŚCIU, W JAKIM GNOJU PRZYSZŁO CI ŻYĆ I JAK W TYM KRAJU TRAKTOWANY JEST PRZEDSIĘBIORCA. ZRESZTĄ WIDAĆ TO JUŻ PO NIEKTÓRYCH TUTAJ KOMENTARZACH, JAK RODZICA ZABOLAŁO CUDZE BMW :-)

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-08 08:03:02

  "https://zapodaj.net/eda4da7ddae3b.jpg.html niebywałe! Magdalena T. na prawdę próbuje zrobić z siebie ofiarę... szkoda, że nie przedstawiła okoliczności wydarzeń!" PANI TRZECIAK, Z TEGO, CO WIDZĘ DOPYTUJE O ASPEKT PRAWNY NAJMU. ŚPIESZĘ WYJAŚNIĆ, ŻE WYNAJMUJĄCY NIE MA PRAWA "ZWIEDZAĆ" LOKALU Z CHWILĄ JEGO WYNAJĘCIA, CHYBA, ŻE UMOWA STANOWI INACZEJ. NIE MA NAWET PRAWA WSTĘPU PODCZAS OBECNOŚCI NAJEMCY, BEZ ZGODY NAJEMCY. WYNAJMUJĄCY NIEJAKO WYZBYWA SIĘ CZĘŚCI PRAW DO LOKALU, KTÓREGO JEST WŁAŚCICIELEM, NA CZAS WYNAJĘCIA. PANI TRZECIAK PRZYSŁUGUJE ODSZKODOWANIE. BARDZO PROSTA SPRAWA. :-)

 • gość 2017-03-08 08:07:37

  Zapewne nie wywiązywała się z kolejnej umowy, tym razem najmu... brak słów!!!

 • gość 2017-03-08 08:11:05

  Ha ha ha Pani Trzeciak przysługuje odszkodowanie! Ale jaja!!!

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-08 08:15:58

  "Patrząc na to ile czasu p."Michnik" poświęca na pisanie tak obszernych komentarzy można podejrzewać, że nie ma on pracy albo właśnie pisanie tych komentarzy jest jego pracą." DROGI GOŚCIU. SOCJALIZM ORAZ PRZECIĘTNY SOCJALISTA TYM SIĘ WŁAŚNIE CECHUJĄ, ŻE "INTERESUJĄ SIĘ" KAŻDYM ASPEKTEM CUDZEGO ŻYCIA PRYWATNEGO. W TYM - NA PEWNO ZAWARTOŚCIĄ CUDZEGO PORTFELA. SOCJALIŚCIE NIE MIEŚCI SIĘ W GŁOWIE, ŻE DO ŻYCIA JAKO TAKIEGO ABSOLUTNIE NIE JEST POTRZEBA PRACA. DO ŻYCIA POTRZEBNE JEST ZDROWIE, NIECO SZCZĘŚCIA I PRZEDE WSZYSTKIM... PIENIĄDZE. A W POSIADANIE TYCHŻE MOŻNA WEJŚĆ NA SETKI SPOSOBÓW NIE WYMAGAJĄCYCH TYPOWEJ "PRACY". CHOĆBY ODZIEDZICZYĆ PO MĄDRYCH RODZICACH I TO W TAKICH ILOŚCIACH, ŻE STARCZĄ NA ZASPOKOJENIE WSZYSTKICH POTRZEB KILKU POKOLEŃ. ZWRACAM UWAGĘ, ŻE RZADKO KOMU ZA CUDZE USŁUGI I DOBRA UDAJE SIĘ ZAPŁACIĆ ŻYWĄ PRACĄ. PRZEMYŚL TO :-)

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-08 08:19:12

  "Zapewne nie wywiązywała się z kolejnej umowy, tym razem najmu... brak słów!!!" TEGO NIE WIEMY. ALE ODSZKODOWANIE JEJ PRZYSŁUGUJE. NIE MAM WIEDZY, ABY KOMORNIK PRZEPROWADZIŁ EKSMISJĘ. OSOBIŚCIE WEZWAŁBYM POLICJĘ ABY SPORZĄDZIŁA NOTATKĘ SŁUŻBOWĄ. POZYSKAŁBYM KOPIĘ NOTATKI I Z UMOWĄ NAJMU UDAŁ SIĘ DO PIERWSZEGO Z BRZEGU PRAWNIKA. NAWET MAŁO ROZGARNIĘTEGO, BO SPRAWA JEST B. PROSTA.

 • gość 2017-03-08 11:17:59

  Trolluj Michnik, trolluj!

 • Gość - niezalogowany 2017-03-08 11:35:33

  Michnik to wypisz wymaluj styl Magdy T. , tez to zauważyliście?

 • gość 2017-03-08 11:40:25

  Nie, za wysoko :)

 • gość 2017-03-08 12:01:56

  "... CHOĆBY ODZIEDZICZYĆ PO MĄDRYCH RODZICACH I TO W TAKICH ILOŚCIACH, ŻE STARCZĄ NA ZASPOKOJENIE WSZYSTKICH POTRZEB KILKU POKOLEŃ..." Panie Michnik, mądry rodzic to uczy dzieci jak zarabiać pieniądze, a nie przekazuje im swoje. PRZEMYŚL TO :-) Wracając do głównego wątku, od którego pan ciągle próbuje nas odciągnąć, to bardzo się cieszę, że ten temat w końcu nabrał rozgłosu. Znam wiele osób poszkodowanych przez tą panią (sam z resztą do nich należę) i mam nadzieję, że ta "karma", o której pani Magda pisze u siebie na profilu właśnie do niej wróci.

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-08 12:27:31

  "Panie Michnik, mądry rodzic to uczy dzieci jak zarabiać pieniądze, a nie przekazuje im swoje. PRZEMYŚL TO :-)" Pozostaje zatem zachęcić "pozyskać" siłą majątek przodków swoich (to takie proste) a następnie wspaniałomyślnie go nie przekazać z głębi mądrości swojej. OK ? :-))) "mam nadzieję, że ta "karma", o której pani Magda pisze u siebie na profilu właśnie do niej wróci." O modlitwie Polaka z "Dnia świra" już pisałem: https://www.youtube.com/watch?v=V2sedTLIRWU

 • gość 2017-03-08 12:29:10

  Trolluj Michnik, trolluj!

 • gość 2017-03-08 12:54:43

  Widzę, że nie zrozumiał pan modlitwy Polaka z "Dnia Świra" skoro pan ją tu wskazuje. Przyznam, że nie jestem tym faktem zaskoczony.

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-08 13:14:21

  Dokładnie tak. Ja tej "modlitwy" nie rozumiem, ale wiem, skąd się wzięła. Jeśli jednak pan tę modlitwę rozumie, to proponuję lekturę "Spowiedzi" Calela Perechodnika o likwidacji otwockiego Getta.

 • gość 2017-03-08 13:18:36

  Kącik literacki? Lekturę całości, czy tylko fragmenty? Poza tym Trolluj Michnik, trolluj!

 • gość 2017-03-08 13:21:54

  Mam prośbę do wszystkich zainteresowanych sprawami poruszonymi w tym artykule... Nie dawajcie się wciągać w te pseudoprawnicze, ideologiczno-filozoficzne wywody człowieka podpisującego się loginem Michnik. To nie ma najmniejszego sensu. Po prostu - ignorujcie je... Dokładnie wiadomo kto za nim stoi, po co to robi i na czyje zlecenie (a może w swoim imieniu?). To typowe działanie antykryzysowe. „Z punktu widzenia public relations, kryzysem jest bowiem każda sytuacja, która grozi pogorszeniu aktualnego wizerunku organizacji(…). Kryzys należy rozpatrywać w różnych aspektach, nie tylko dotyczących strat materialnych, ale też utraty wiarygodności oraz pogorszenia kontaktów z otoczeniem”*. I to właśnie jest takie działanie. Cel jest następujący: podnieść się i wyjść bez szwanku z kryzysu wizerunkowego. Ale to się niestety nie uda. Problem w tym, że Michnik robi to wyjątkowo... nieudolnie. Śmieszy poza wszystkowiedzącego omnibusa, słowotok i inwektywy. To trudne do zaakceptowania i prawdę mówiąc, gdybym była na miejscu Pani M. jak najszybciej zrezygnowałabym z usług w/w. Zamiast polepszać wizerunek firmy Fiku-Miku, z każdą wypowiedzią sprawia - że jest on coraz gorszy :-(

 • gość 2017-03-08 13:46:12

  https://zapodaj.net/a72cc76a43b23.png.html i kolejny problem biednej p. Magdy ot tylko zapomniała się ze skarbówką rozliczyć...

 • gość 2017-03-08 14:19:42

  A to a propos "wiedzy prawniczej" Michnika... Oceńcie sami OBWIESZCZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 6 sierpnia 2015 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli (…)§ 4. 1. Kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w przedszkolach, szkołach podstawowych, placówkach wychowania pozaszkolnego, placówkach zapewniających opiekę i wychowanie uczniom w okresie pobierania nauki poza miejscem stałego zamieszkania, z zastrzeżeniem § 11 ust. 2–4, § 12–14, 16–22 i 24, posiada osoba, która: 1) ma kwalifikacje określone w § 2 ust. 1, § 3 lub 2) ukończyła zakład kształcenia nauczycieli w specjalności odpowiadającej nauczanemu przedmiotowi lub prowadzonym zajęciom, lub 3) ukończyła zakład kształcenia nauczycieli w specjalności innej niż wymieniona w pkt 2, a ponadto ukończyła kurs kwalifikacyjny w zakresie nauczanego przedmiotu lub prowadzonych zajęć. 2. Kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w przedszkolach i klasach I–III szkół podstawowych posiada również osoba, która ukończyła: 1) studia wyższe na kierunku pedagogika w specjalności przygotowującej do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym, lub 2) zakład kształcenia nauczycieli w specjalności przygotowującej do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym. (…)

 • gość 2017-03-08 14:59:43

  To żadna tajemnica że Trzeciakowa nie ma żadnego wykształcenia, ani umiejętności do prowadzenia biznesu jak się okazuje. Oleju w głowie też niezbyt ;)

 • Ciocia Lisków - niezalogowany 2017-03-08 15:03:28

  Pojutrze 10ty, ciekawe, czy wszystkie Opiekunki otrzymają na czas należne im za pracę pieniądze, czy znów będą czekać przynajmniej tydzień, aż "kasetka na pieniądze będzie 'pełna' wpłat od Rodziców"...

 • Gość - niezalogowany 2017-03-08 15:07:06

  Ot kolejny fakt dla Michnika :czy pani T miala prawo informować rodziców o tym iż placówka jest dotowana , a nawet delorować budynek stosownymi tablicami ,podczas gdy nie ma przyznanej dotacji ani w Otwocu a jedynie w Józefowie.Niestety dotacje gminne są przyznawane na zarejestrowane placówkiCtyżby to zdaniem Michnika ,,chwyt marketingowy,, - no tak niektórzy gdy ktoś im pluje w twarz mówią że deszcz pada.

 • gość 2017-03-08 15:11:17

  Do Cioci Lisków - wypłaty zapewnia pracodawca, a nie Rodzice. To kwestia rozliczeń między nimi (rodzicami) a Właścicielem, natomiast na wypłaty dla pracowników ZAWSZE powinien mieć, niezależnie od tego czy rodzice wpłacają w terminie czy nie. Także jak ma Pani problem z wyegzekwowaniem zapłaty to proszę mieć pretensje do Trzeciakowej a nie do rodziców.

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-08 16:32:13

  "A to a propos "wiedzy prawniczej" Michnika... Oceńcie sami OBWIESZCZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 6 sierpnia 2015 r. w sprawie..." ZATEM JESZCZE RAZ: W KTÓRYM MIEJSCU MKO W CZASIE TEJ PSEUDO-KONTROLI STWIERDZIŁ, ŻE PRZEDSIĘBIORCA WYKONYWAŁ ZADANIA _N_A_U_C_Z_Y_C_I_E_L_A_ ??? ;-)

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-08 16:34:40

  "https://zapodaj.net/a72cc76a43b23.png.html" MILI MOI IGNORANCI PRAWNI. DOTACJE SĄ NIEOPODATKOWANE. SĄ POZA KRĘGIEM ZAINTERESOWAŃ URZĘDU SKARBOWEGO. PRZECIEŻ JUŻ O TYM PISAŁEM ! :-))

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-08 16:37:40

  "Śmieszy poza wszystkowiedzącego omnibusa, słowotok i INWEKTYWY." SZANOWNY GOŁOSŁOWNY GOŚCIU. TO DOPROSZĘ SIĘ WRESZCIE JAKICHKOLWIEK PRZYKŁADÓW TYCH OSTATNICH, CZY NIE... ?

 • gość 2017-03-08 16:42:24

  Trolluj Michnik, Trolluj!

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-08 16:43:40

  "czy pani T miala prawo informować rodziców o tym iż placówka jest dotowana" INACZEJ: NIE MIAŁA NAJMNIEJSZEGO OBOWIĄZKU KOMUKOLWIEK TEGO FAKTU KOMUNIKOWAĆ. DOTACJE Z SUBWENCJI OTRZYMUJE (JEŚLI W OGÓLE, BO PRZYMUSU NIE MA - PODOBNIE JAK Z DOFINANSOWANIEM PARTII POLITYCZNYCH) _P_R_Z_E_D_S_Z_K_O_L_E_ A NIE PRZEDSIĘBIORCA. DOFINANSOWANIE MOŻE BYĆ WYDANE TYLKO I WYŁĄCZNIE NA BIEŻĄCĄ DZIAŁALNOŚĆ PLACÓWKI (materiały edukacyjne, pomoce dydaktyczne, chemia gospodarcza, itd. - żadnych inwestycji) I _C_O_ _D_O_ _G_R_O_S_Z_A_ ROZLICZONE.

 • gość 2017-03-08 16:44:51

  Trolluj Michnik, Trolluj!

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-08 16:48:38

  "wypłaty zapewnia pracodawca, a nie Rodzice" A SKĄD WEŹMIE, JAK RODZICE NIE PŁACĄ LUB PŁACĄ NIETERMINOWO ? OD PROVIDENTA ? "na wypłaty dla pracowników ZAWSZE powinien mieć" - "POWINIEN", ULUBIONE MOJE SŁOWO Z TYCH NAJCZĘŚCIEJ UŻYWANYCH PRZEZ NIEKOMPETENTNYCH IGNORANTÓW, KTÓRZY NIGDY DG NIE PROWADZILI. JEŚLI RODZIC NIE PŁACI ---> PRZEDSZKOLE JEST NIERENTOWNE ---> PRZEDSIĘBIORCA NIEWIELE MOŻE I TEŻ NIE PŁACI. BO Z CZEGO ? "niezależnie od tego czy rodzice wpłacają w terminie czy nie" JASNE - WŁĄCZY DRUKARKĘ I DODRUKUJE. DOKŁADNIE TAK ROZUMUJE PRACOWNIK NAJEMNY.

 • Ciocia Lisków - niezalogowany 2017-03-08 16:54:36

  Absolutnie Rodzice nie ponoszą żadnej winy za problemy finansowe p. M. T!!! Napisałam w cudzysłowie, bo na pytanie o wypłaty, p. M. T. tak właśnie odpowiadała pracownikom... Niestety ona uzależniała różne zakupy w placówce od wpłat Rodziców. Za to wg planów pani Magdaleny, pod koniec marca miał się odbyć huczny jubileusz 5-lecia Fiku Miku, z licznymi atrakcjami. Chyba ten plan nie wypali. Na szczęście już mnie to nie dotyczy, ale z tego, co czytam w komentarzach, cała sprawa jest tak poważna, że każdego dnia coraz bardziej cieszę się z podjętej decyzji o odejściu.

 • gość 2017-03-08 16:58:51

  Michnik co Ty pierdo.... bredzisz. Człowieku ogarnij się. Jako pracodawca zawierasz umowę o pracę z pracownikiem. Pracownik oferuje Ci swoje usługi w zamian za kwotę ustaloną w umowie. Ty jako pracodawca jesteś zobowiązany do wypłaty wynagrodzenia. Pracownika gówno interesuje czy masz dochód czy nie, Twój problem. Skończ już to trollowanie jak masz się dalej błaźnić, Trzeciakom też powagi swoją osobą nie dodajesz.

 • gość 2017-03-08 17:00:38

  Raczej trudno, żeby wszyscy rodzice zapłacili w terminie, skoro informacje z rozliczeniem (często błędnie wyliczonym) dostają w smsie dopiero 8 czy 9 dnia miesiąca. Zanim dostaną poprawioną kwotę do zapłaty, albo jakimś cudem uda im się skontaktować z właścicielką to już jest 10.

 • gość 2017-03-08 23:18:03

  ''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

 • awangarda - niezalogowany 2017-03-08 23:39:48

  Pani Trzeciak zamiast zająć sie dzieckiem siedzi od stycznia na forach typu "porady prawne" i tam szuka wsparcia. Oczywistym jest , że ktoś kto ma zaplecze prawne nie zasiega opinii w internecie. Współczuję mężowi (i nie chodzi bynajmniej o wątpliwą urodę pani Magdaleny) ale o to, że była prowodyrem tego co się wydarzyło i pociagnęła go za sobą na dno. Już nigdy nie bedziecie spać spokojnie a wasze długi odziedziczy biedne dziecko. Na starcie tak przegrać zycie...gratuluję.

 • znajoma - niezalogowany 2017-03-09 07:54:58

  Ile jeszcze trzeba wyciągnąć faktów żeby ludziom otworzyły się oczy. Prawda jest taka że dzieciom w tych placówkach nie dzieję się krzywda fizyczna nikt ich tam nie bije i się nad nimi nie znęca ale czy krzywda nie dzieje się w ogóle. Otóż dzieje się. Fakt że dzieci nie dostają całych porcji posiłków jest krzywdzący, fakt że często trzeba kombinować jak zrobić z nimi zajęcia bo czegoś nie ma, to że pracują z nimi sfrustrowane ciocie też jest dla nich krzywdzący. Jednak większa krzywda dzieję się rodzicom i pracownikom Pani Trzeciak. Rodzice są notorycznie okłamywani przez tą kobietę. I nie ma się co łudzić że to się zmieni. Kręci jak tylko może zatrudnia tańszą szkołę tańca i robi prawie podwójne przebicie na cenie, za posiłki płacą wszyscy rodzice a nie wszyscy je dostają, monitoring który ciągle nie działa nie dlatego że jest awaria tylko dlatego że nie jest opłacony, najtańsze mydło do rąk które mega wysusza, kłamstwa na temat swojej osoby bo prawdą jest że wykształcenia ta Pani nie ma wbrew temu co pisze na stronie. Od ludzi tego wymaga a oo sobie zapomniała. Poza tym kurs czy tam szkolenie nie uprawnia jej do prowadzenia zajęć z dziećmi. Krzywda dzieję się też pracownikom tej Pani którzy ze względu na te dzieci z którymi są związani nie chcą odchodzić. A prawda jest taka, że pracownicy zawsze czekają na pieniądze i nikt ich nie pyta czy mają za co żyć i płacić rachunki, sa okłamywani tak samo jak rodzice, ciągle tłumaczą się kolejnym wierzycielom Pani Trzeciak którzy jak nie przychodzą pod drzwi to dzwonią do placówki, ciągłe awarie, i ciągłe oskarżenia że coś jest źle coś źle powiedzian czy nie zrobione. Dopóki rodzice nie zrozumieją tego że te Ciocie mimo wielkiego serca które wkładają w pracę mają już dość i nie zabiorą swoich pociech z Fiku-Miku nic się nie zmieni. I nie ma co tu tłumaczyć że ciocie są cudowne a problemy Pani Magdy nas nie dotyczą. Ta kobieta powinna spłacić wszystkie długi i przepości wszystkich których skrzywdziła a nie wiecznie ludzi sądem straszyć. Czas otworzyć oczy nie ma jej co dorabiać trzeba podjąć w końcu jakieś kroki.

 • rodzic - niezalogowany 2017-03-09 08:19:04

  Powiem tak - Trzeciakowa straszy wszystkich sądem i prawnikiem a g.... wie i robi bo sama czuje smród jakiego narobiła. Rodzice dostali maila 28.02 w którym bardzo ogólnikowo tłumaczy się ze wszystkiego - rzekomo rodzice mieli mieć wszystkie dokumenty do wglądu u jednej z pracownic - niestety nie dość ze sporej części dokumentów nie ma a reszta to nędzne xera więc defacto mogła je podrobić i ot wydrukować z internetu - nie zdzwiwiloby mnie to. Unika kontaktu z rodzicami, nie ma z nia żadnego kontaktu mailowego, telefonicznego, smsowego NIC! W sytuacji kryzysowej wypadało tez zorganizować zebranie z kadra i rodzicami ale M.T nie widzi potrzeby. Mało tego - kadra o to zebranie sama prosiła!!! Ale szanowna Pani T ma wszystkich w głębokim poważaniu!!! Ostrzegam wszystkich przed ta oszustką! Nie wiem czy ktoś jeszcze wierzy w jej kłamstwa??? chyba tylko Michnik ;)

 • gość 2017-03-09 08:19:44

  Na plakacie chwali się monitoringiem - który nie działa od 12 lutego!!!!!

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-09 08:38:53

  "Pracownika gówno interesuje czy masz dochód czy nie, Twój problem. " KIEDY JA NIGDZIE NIE NAPISAŁEM, ŻE JEST ODWROTNIE ! JEŚLI JEST PROBLEM Z PRZYCHODAMI, TO OWOCUJE BRAKIEM PŁYNNOŚCI. PRZEDSIĘBIORCA NIE WYDRUKUJE ŚRODKÓW, ABY POKRYĆ BRAKI W BILANSIE, NAWET, KIEDY "Pracownika gówno interesuje" (CO JEST RZECZĄ NATURALNĄ - OSOBNIK O TAKIM SPOSOBIE ROZUMOWANIA WŁAŚNIE DLATEGO JEST PRACOWNIKIEM NAJEMNYM A NIE PRACODAWCĄ). TUPANIE PRACOWNIKA NIC TU NIE ZMIENI. MOŻE Z UMOWĄ W GARŚCI I UDOKUMENTOWANYM WEZWANIEM DO ZAPŁATY IŚĆ DO SĄDU., WYROKOWI NADAĆ KLAUZULĘ WYKONALNOŚCI I HAJDA DO KOMORNIKA ! KROPKA. POZNA PRACOWNIK NIUANSE ŻYCIA GOSPODARCZEGO :-)

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-09 08:43:54

  "Pani Trzeciak zamiast zająć sie dzieckiem siedzi od stycznia na forach typu "porady prawne" i tam szuka wsparcia. " PROSZĘ NIKOGO NIE POUCZAĆ CZY ORAZ JAK MA SIĘ ZAJMOWAĆ SWOIM DZIECKIEM (NIEZDROWE ZAINTERESOWANIE - NAJCZĘŚCIEJ URZĘDNIKA - CUDZYMI DZIEĆMI, POUCZANIE CZEGO I JAK MAJĄ SIĘ UCZYĆ, CO I KIEDY JEŚĆ, JAK MYŚLEĆ,... ITD. TO CZYSTY SOCJALIZM ! ). SKIERUJCIE TĘ PANIĄ TUTAJ, BOWIEM POMAGAM WSZYSTKIM PRAWORZĄDNYM OBYWATELOM - BEZ WYJĄTKU ;-)

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-09 08:48:35

  "Już nigdy nie bedziecie spać spokojnie a wasze długi odziedziczy biedne dziecko. " MIŁA PANI. STRACHY NA LACHY. PONOWNIE ZACHĘCAM, ABY ZAJĄĆ SIĘ SWOIM MĘŻEM / CHŁOPAKIEM ORAZ SWOIMI DZIEĆMI, NIE OBCYMI. POUCZAM PRZY OKAZJI, ŻE DŁUGI DZIEDZICZY TYLKO PRAWNY IGNORANT. JESZCZE NIKOMU NIE UDAŁO SIĘ ZABRONIĆ ODRZUCENIA SPADKU :-)

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-09 08:56:26

  "zatrudnia tańszą szkołę tańca i robi prawie podwójne przebicie na cenie, za posiłki płacą wszyscy rodzice a nie wszyscy je dostają," SKĄD TEN BÓL ? MOŻE ZATEM NA ZGLISZCZACH POZOSTAŁYCH PO PRZEDMIOTOWEJ DZIAŁALNOŚCI OTWORZYĆ SWOJĄ I "ROBIĆ" CHOĆBY POJEDYNCZE "PRZEBICIE" ? HMMM? SĄ CHĘTNI ? NIE BARDZO... "Krzywda dzieję się też pracownikom tej Pani którzy ze względu na te dzieci z którymi są związani nie chcą odchodzić. " A MOŻE CI "BIEDNI" PRACOWNICY NIE MAJĄ LEPSZEJ PRACY ? A WIECIE DLACZEGO NIE MAJĄ ? BO CORAZ MNIEJ JEST W PL CHĘTNYCH DO PROWADZENIA DG, KIEDY CORAZ WIĘCEJ URZĘDNIKÓW SIEDZI NA KARKU PRZEDSIĘBIORCY A WASZE WYNAGRODZENIA KOSZTUJĄ PRZEDSIĘBIORCĘ FAKTYCZNIE BLISKO 2X TEGO, CO DOSTAJECIE DO RĘKI. PROSZĘ NIE MANIPULOWAĆ RZEKOMĄ TROSKĄ "O DZIECI". TRĄCI TO URZĘDNICZĄ TROSKĄ ZA CUDZE PIENIĄDZE....

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-09 09:03:51

  "niestety nie dość ze sporej części dokumentów nie ma a reszta to nędzne xera więc defacto mogła je podrobić i ot wydrukować z internetu - nie zdzwiwiloby mnie to" OD ŚCIGANIA PRZESTĘPSTW PRZECIWKO DOKUMENTOM SĄ WŁAŚCIWE SŁUŻBY. BEZPODSTAWNYM INSYNUACJOM OPARTYM NA DOMYSŁACH MÓWIMY STANOWCZE STOP :-) "Ostrzegam wszystkich przed ta oszustką! " MIŁA PANI. OD STWIERDZENIA OSZUSTWA JEST SĄD. ART. 212 K.K. § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. § 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego. § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego. ŻE TEŻ NIEKTÓRZY NIE BOJĄ SIĘ TAK SZKALOWAĆ W RZEKOMO "ANONIMOWYM" INTERNECIE. NIE MOGĘ SIĘ NADZIWIĆ :-)

 • gość 2017-03-09 09:22:37

  Dziękujemy za przytoczenie podstaw prawnych - które są i nam dobrze znane, bo nie jesteśmy ignorantami jak Pan ciągle twierdzi (cóż za wysokie ego!). Na oszustwa M.T. jest cała masa dowodów, o których Pan nie musi (lub nie chce) wiedzieć. Więc proszę nie wzbudzać zamieszania i straszyć bo nikt tu się nie boi. Zwłaszcza Pana. Ani p. Trzeciak która mija się z prawdą na każdym kroku

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-09 09:39:58

  "Na oszustwa M.T. jest cała masa dowodów" ZACHĘCAM ZATEM, ABY ZROBIĆ Z TEJŻE "CAŁEJ MASY DOWODÓW" UŻYTEK. ZWRACAM TEŻ UWAGĘ, ŻE OD CENY WAGI I WARTOŚCI DOWODÓW ORAZ WYDAWANIA WYROKÓW PÓKI CO JEST SĄD. NIE WIDZĘ, ABY PRZEDSIĘBIORCA ZOSTAŁ SKAZANY PRAWOMOCNYM WYROKIEM ZA OSZUSTWO LUB KRADZIEŻ. ZATEM NIEKTÓRZY INTERNAUCI NA NINIEJSZYM "FORUM" WPROST, ORDYNARNIE, ŁAMIĄ PRAWO I W ŚLAD ZA TYM NARAŻAJĄ SIEBIE NA CAŁY WACHLARZ KONSEKWENCJI. GDYBY W OBROCIE PRAWNYM POJAWIŁ SIĘ PRAWOMOCNY WYROK, TO CO INNEGO. UWAGI KIERUJĘ TEŻ (A MOŻE PRZEDE WSZYSTKIM) DO WĄSATEGO RUMIANEGO AUTORA "ARTYKUŁÓW" LUB JAK KTO WOLI: PANA BLOGERA - INTERWENCJONISTĘ. TU SPRAWA W KWESTII UŻYTYCH OKREŚLEŃ, SFORMUŁOWAŃ, CZY POCZYNIONYCH STWIERDZEŃ (WBREW FAKTOM) NIE BUDZI ŻADNYCH WĄTPLIWOŚCI.

 • gość 2017-03-09 10:27:13

  Szanowny Panie "Michnik", Pańskie komentarze stają się stronnicze. Sugeruje Pan naruszanie prawa przez komentujących artykuł, porównuje Pan komentujących do "urzędników" (co w Pana wpisach "brzmi" jak obelga), a przy tym próbuje Pan "wybielić" panią Trzeciak, niejako nawet usprawiedliwić Jej nieuczciwe poczynania wobec rodziców dzieci oddawanych pod opiekę w Jej placówkach.

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-09 10:56:50

  "Pańskie komentarze stają się stronnicze." ONE NIGDY NIE BYŁY OBIEKTYWNE. TRUDNO, ABYM CUDZE ZACHOWANIE OCENIAŁ CUDZĄ MIARĄ. "porównuje Pan komentujących do "urzędników"" OWSZEM. CZĘSTOKROĆ WIDZĘ BOWIEM IDENTYCZNY RYS MENTALNY: ZAINTERESOWANIE CUDZYMI SPRAWAMI, "TROSKA" O CUDZE SPRAWY ZA CUDZE PIENIĄDZE, NIEPRAWDOPODOBNA WRĘCZ NIEKOMPETENCJA, NIEPOHAMOWANA CHĘĆ TRUDNEGO DO WYTŁUMACZENIA "ODWETU", POCZUCIE DZIAŁANIA WOBEC FAKTYCZNEJ BEZKARNOŚCI, DOWOLNOŚĆ W FORMUŁOWANIU ZARZUTÓW I OSĄDÓW, POGWAŁCENIE FUNDAMENTALNYCH NORM PRAWA... DŁUGO BY WYMIENIAĆ.

 • gość 2017-03-09 11:33:57

  Michnik trollu, przede wszystkim nie krzycz. Kultury osobistej odrobinę. Jak Cię ten temat tak podpala, to go po prostu odpuść... Ostygnij chłopaku, szkoda Twoich nerwów. Trollowaniem nie zmienisz tego, iż Fiku-Miku niebawem zniknie.

 • gość 2017-03-09 11:37:55

  "OWSZEM. CZĘSTOKROĆ WIDZĘ BOWIEM IDENTYCZNY RYS MENTALNY: ZAINTERESOWANIE CUDZYMI SPRAWAMI, "TROSKA" O CUDZE SPRAWY ZA CUDZE PIENIĄDZE" - a czy pan nie za nadto się również interesuje? W końcu pisał pan, że nie jest pan żadną ze stron - ani Rodzicem dziecka chodzącego do fiku-miku, ani rzekomo nie pan powiązań z państwem T. Skąd więc i u pana tak żywe zainteresowanie, które jednocześne wypomina pan innym?

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-09 12:06:40

  "W końcu pisał pan, że nie jest pan żadną ze stron" TAK NAPISAŁEM ? CIEKAWE :-) WYPADŁOBY WSKAZAĆ ŹRÓDŁO, NIEPRAWDAŻ ? ZATEM UPRZEJMIE PROSZĘ. "Skąd więc i u pana tak żywe zainteresowanie," TAKA MOJA WOLA. ZWRACAM JEDNAK UWAGĘ, ŻE NIGDZIE NIE ZAINTERESOWAŁO MNIE CUDZE ŻYCIE PRYWATNE, NIE ZŁORZECZĘ, NIE INTERESUJE MNIE ZAWARTOŚĆ CUDZEGO PORTFELA, ZOBOWIĄZAŃ PODATKOWYCH, PRZYSZŁOŚĆ ORAZ "BIEDA" CUDZYCH DZIECI I PRZERAŻAJĄCY WPROST LOS CUDZYCH MAŁŻONKÓW A I SŁABO U MNIE Z TZW. "ZWYKŁĄ LUDZKĄ ZAWIŚCIĄ" :-)

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-09 12:13:59

  Czyżby AUTOR komentarza, do którego odniosłem się powyżej poszedł po rozum do głowy i "dał dyla" (usuwając komentarz) ? A wystarczyło podać źródło ;-)

 • gość 2017-03-09 12:46:55

  34 komentarze p. Michnika na chwilę obecną tylko pod tym artykułem...Rozumiem, że płacą od sztuki? :-)

 • gość 2017-03-09 13:05:11

  To chyba panu się komentarze nie wyswietlają.... śpiesze ze żródłem: "W końcu pisał pan, że nie jest pan żadną ze stron" TAK NAPISAŁEM ? CIEKAWE :-) WYPADŁOBY WSKAZAĆ ŹRÓDŁO, " - barddzo proszę, np. Pański komentarz pod artykułem częśc 1 2017-02-22 08:37:24 " Nie chcę absolutnie bronić właścicieli tych przedszkoli (czy też "przedszkoli"). Nie znam ani przedsiębiorców, ani wszystkich SZCZEGÓŁÓW samej sprawy.". Kolejny 2017-02-23 14:25:28 " "...Tylko dlaczego mam wrażenie, że komentator w osobie pana "Michnika" to działający na rzecz p. Trzeciak prawniczek? :)" Zgadzam sie - to wrażenie :-)"

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-09 13:11:25

  "Rozumiem, że płacą od sztuki? :-)" I TO JEST WŁAŚNIE TEN MENTALNY WRZÓD ODZIEDZICZONY PO KOMUNIE... ZA CO I KOMU "PŁACĄ", NIE JEST TO, MIŁY GOŚCIU, TWOJĄ SPRAWĄ.

 • gość 2017-03-09 13:13:29

  Trolluj, Michnik Trolluj. Żadna praca nie hańbi.... :)))

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-09 13:17:49

  "śpiesze ze żródłem: " TAAAK ? :-) A GDZIEŻ JA TU NAPISAŁEM, LUB CHOĆ DAŁEM DO ZROZUMIENIA, ŻE: "NIE JESTEM _Ż_A_D_N_Ą_ ZE STRON" ? WYPADA ZATEM ZALECIĆ MNIEJSZY POSPIECH ALBO LEPSZY DOBÓR ŹRÓDEŁ :-)))

 • gość 2017-03-09 13:45:11

  To napisz wprost - tak jestem rodzicem dziecka chodzącego do fikumiku. Lub - tak jestem związany z p. Trzeciak. Rozmyjesz wątpliwości "ignorantów" jak lubisz wszystkich nazywać. Chyba że brak cywilnej odwagi ci nie pozwala. A sprawa się wyjaśni :-)

 • gość 2017-03-09 13:58:40

  Do Michnika. Pisanie wersalami w Internecie jest odpowiednikiem krzyku. Jak już się Szanowny Pan rozpanoszył na tym forum, to uprzejmie prosimy o stosowanie się do podstawowych zasad netykiety.

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-09 14:03:31

  "Rozmyjesz wątpliwości "ignorantów" jak lubisz wszystkich nazywać. " MNIE NIE INTERESUJĄ PRYWATNE WĄTPLIWOŚCI. I PROSZĘ NIE GENERALIZOWAĆ. BYWAJĄ WARTOŚCIOWE WYPOWIEDZI.

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-09 14:04:21

  "uprzejmie prosimy o stosowanie się do podstawowych zasad netykiety" NIE MA PRZYMUSU CZYTANIA CZEGOKOLWIEK.

 • AgaTa - niezalogowany 2017-03-09 15:02:08

  "A I SŁABO U MNIE Z TZW. "ZWYKŁĄ LUDZKĄ ZAWIŚCIĄ" :-)" - może z zawiścią jest i słabo (tego nie wiemy, musimy uwierzyć na słowo), ale za to nadrabia Pan impertynencją ... ale impertynencją -nazwijmy to- bezpieczną, zachowawczą, ponieważ dobiera Pan słowa (głównie epitety mam tu na myśli) w sposób ostrożny tak, żeby zarówno mieściły się „w granicach prawa” jak i były ostre, dobitne. Oto przykłady: 1) "UWAGI KIERUJĘ (...) DO WĄSATEGO RUMIANEGO AUTORA” – po co te epitety??? Czy to ważne, że ktoś ma lub nie ma wąsów czy tez pąsów? Ważniejsza od wyglądu autora jest chyba treść artykułu, czyż nie? 2) „TRĄCI TO URZĘDNICZĄ TROSKĄ ZA CUDZE PIENIĄDZE....” – urzędniczą? Oczywiście, a jakże! 3) ”WASZ BRAK WIEDZY PRAWNEJ BEZCEREMONIALNIE WYKORZYSTA NIEKOMPETENTNY URZĘDNIK”; „"KULAWY" NIEKOMPETENTNY URZĘDNIK” – niekompetentny? Dla Pana najwyraźniej kompetentny urzędnik to antonim. 3) „POUCZAM PRZY OKAZJI, ŻE DŁUGI DZIEDZICZY TYLKO PRAWNY IGNORANT”– pouczam? A kim że jesteś, Szanowny Panie Michnik, żebyś tu kogokolwiek pouczał? Ignorant??? Nie wszyscy są po studiach, nie wszyscy są biegli w zakresie prawa, ale nie daje to Panu Szanownemu prawa do nazywania takiej osoby mianem IGNORANTA. 4) „ULUBIONE MOJE SŁOWO Z TYCH NAJCZĘŚCIEJ UŻYWANYCH PRZEZ NIEKOMPETENTNYCH IGNORANTÓW”; „wstrzymałbym kontrolę widząc takiego prawnego ignoranta „; „MILI MOI IGNORANCI PRAWNI” – znów ignorant, i g n o r a n t , IGNORANT??? Mam wrażenie, to właśnie jest Szanownego Pana ulubione słowo.

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-09 15:50:14

  "„w granicach prawa”" dwa słowa, a niczym te klucze.... czy jeszcze podejmie się pani analizy pod tym kątem "artykułów" ? A może protokołu pokontrolnego urzędnika MKO ? Swoją drogą, wszystkie uwagi poczynione wokół innego słowa-klucza: urzędnik. Ciekawe dlaczego... ? Pni urzędnik komunikuję, że naprawdę nie trzeba być ani "biegłym" ani "po studiach", aby dochować minimalnej powściągliwości w słowach zamiast dawać upust szkalowaniu przedsiębiorcy. Zachować się najzwyklej fair (odpowiedzialność formalnoprawną póki co przemilczę). Prawda ? "ale nie daje to Panu Szanownemu prawa do nazywania takiej osoby mianem IGNORANTA" ZATEM PROSZĘ MI TAKOWE "UPRAWNIENIE" WSKAZAĆ. OK? JEST TU JAKI utrzymywany z publicznych funduszy URZĘDNIK ? ;-) http://sjp.pl/ignorant

 • gość 2017-03-09 15:56:12

  Trolluj Michnik, trolluj!

 • gość 2017-03-09 15:56:33

  Trolluj Michnik, Trolluj!

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-09 16:02:47

  "Dla Pana najwyraźniej kompetentny urzędnik to antonim" DLA PANA ??? NAJWYRAŹNIEJ ? DROGA PANI, PANI ZAPOZNA SIĘ (NAWET POBIEŻNIE) Z ORZECZNICTWEM SĄDOWOADMINISTRACYJNYM, PUBLIKACJAMI CENTRUM ADAMA SMITHA, RAPORTAMI ZWIĄZKU PRZEDSIĘBIORCÓW I PRACODAWCÓW PRYWATNYCH. ALBO PROŚCIEJ - WŁĄCZY TV OD CZASU DO CZASU. OK ? :-)

 • gość 2017-03-09 16:11:54

  Panie Michnik - o jakim przedsiębiorcy pan mówi?! Bo chyba jednak - nie wie pan co pan mówi!

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-09 16:20:32

  "o jakim przedsiębiorcy pan mówi?!" JEŚLI PYTASZ DROGI GOŚCIU O PL, TO PISZĘ O TYCH ZNIENAWIDZONYCH ZBRODNIARZACH NA WYMARCIU CO TO ŚMIELI URUCHOMIĆ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ, "PÓJŚĆ NA SWOJE" A NIE DO URZĘDU, IZBY, BIURA LUB INNEJ ŚMIERTELNIE WAŻNEJ I POTRZEBNEJ AGENCJI ;-)

 • gość 2017-03-09 16:56:07

  To nie grzech prowadzić własną DG. Grzech to kłamać, oszukiwać, zatajać prawdę i naciągać klientów (rodziców). Czyż nie, panie Michnik?

 • gość 2017-03-09 17:02:55

  Michnik to typowy URZĘDNIK, który lubi robić dużo zamieszania, spychając przy tym meritum sprawy na boczny tor. Brawo, panie Michnik, świetny z Pana URZĘDNIK. Pani Magda na pewno jest z Pana zadowolona.

 • gość 2017-03-09 17:05:45

  I na pewno sowicie wynagrodzi Pana 'ciężką' pracę!

 • AgaTa - niezalogowany 2017-03-09 17:22:08

  Szanowny Panie Michnik, podjęłam się analizy treści Pańskich wpisów i na tym analizę zakończę - pozwoli Pan. Artykuły traktujące o nieprawidlowosciach w funkcjonowaniu placówek prowadzonych przez Panią Trzeciak poruszają ważne, zarówno dla rodziców, współpracowników czy kontrahentów pani Trzeciak, tematy. Szanowny Pan ma na celu " uciszyć tłum ", zamknąć nam buzię na kłódkę. Nikłe szanse na powodzenie. Pozdrawiam.

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-09 18:41:09

  "podjęłam się analizy treści Pańskich wpisów i na tym analizę zakończę" SZANOWNA PANI URZĘDNIK. TAKIEJ ODPOWIEDZI MOŻNA BYŁO SIĘ SPODZIEWAĆ. PARADOKSALNIE - TO I TAK DOBRZE, JAK NA ŚWIADOMEGO (ZAKŁADAM) IGNORANTA W DANEJ DZIEDZINIE. "Artykuły traktujące o nieprawidlowosciach w funkcjonowaniu placówek prowadzonych przez Panią Trzeciak poruszają ważne, zarówno dla rodziców, współpracowników czy kontrahentów pani Trzeciak, tematy." OBOK NAZWISKA PANIEŃSKIEGO PRZEDSIĘBIORCY, TE TEMATY WAŻNE, TO ZAGADNIENIA WOKÓŁ PRYWATNOPRAWNYCH ZOBOWIĄZAŃ. ZAKRES, WNIOSKI ORAZ ABSOLUTNIE NIEUPRAWNIONE STWIERDZENIA, GODZĄCE W DOBRE IMIĘ PRZEDSIĘBIORCY... TO JUŻ INNA, NIE MNIEJ WAŻKA, SPRAWA.

 • AgaTa - niezalogowany 2017-03-09 20:33:20

  Po pierwsze, nie życzę sobie, żeby nazywał mnie Pan "PANIĄ URZĘDNIK". Swoją żonę, matkę czy dziewczynę niech sobie Pan Szanowny tak nazywa. Po drugie, nie zna mnie Pan, wiec nazywanie mnie "ignorantem" jest tu nadużyciem. Po trzecie, artykuły traktują o NIEPRAWIDŁOWOŚCIACH jakich dopuściła się pani Trzeciak i to jest WAŻNE, Szanowny Panie IGNORANCIE.

 • gość 2017-03-10 06:10:31

  Ja mam propozycję dla autora artykułu, aby w części zajął się już tylko tym co w tej sprawie zrobiono. 1 artykuł coś wniósł, 2 artykuł to już tylko bicie piany, 3 artykuł powinien być podsumowaniem akcji i informacją co w tej sprawie udało się zdziałać.

 • Gość - niezalogowany 2017-03-10 09:03:09

  Dziś 10 rodzice pieniążki wpłacają ,ciekawe czy ciocie otrzymają pensję .A swoją drogą ciekawe jak placówka będzie funkcjonować bez kolej cioci któa już rozstała się z paną T.

 • gość 2017-03-10 09:07:07

  "JEŚLI PYTASZ DROGI GOŚCIU O PL, TO PISZĘ O TYCH ZNIENAWIDZONYCH ZBRODNIARZACH NA WYMARCIU CO TO ŚMIELI URUCHOMIĆ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ, "PÓJŚĆ NA SWOJE" A NIE DO URZĘDU, IZBY, BIURA LUB INNEJ ŚMIERTELNIE WAŻNEJ I POTRZEBNEJ AGENCJI ;-)" - Znienawidzeni zbrodniarze?! O czym Pan mówi?! Chyba już się Pan pogubił w tej obronie Trzeciaków. Prowadzę firmę rodzinną od wielu lat i wiem kto to jest przedsiębiorca, jakie ma prawa ale i jakie OBOWIĄZKI. Nie wyobrażam sobie nie wypłacić pracownikom pensji tylko dlatego, że ktoś mi zalega z płatnościami za usługi. Co ma jedno do drugiego? Wiesz Panie Michniku o czym piszesz? Pracownik pracował przez cały miesiąc i nie obchodzi go to czy ja mam płynność finansową, on wypracował swoje wynagrodzenie. Jeśli pensja pracownicza zależałaby co miesiąc tylko od moich transakcji to co ze mnie za przedsiębiorca?! Co to za przedsiębiorca, który nie ma zaplecza finansowego, który nie płaci za media, nie rozlicza się z kontrahentami i pracownikami?! A co się tyczy dokumentacji - jak można nie mieć jej pełnej?! Jak można rozpoczynać działalność bez wymaganych pozwoleń, bez podpisów odpowiednich urzędów? Miałbym później, tak jak Pan twierdzi, składać zażalenia na wszelkie organy kontrolujące i podważać każdą opinię? Po co? Nie lepiej mieć porządek i spać spokojnie? Widać, że nie ma Pan pojęcia o prowadzeniu działalności a tylko czyta Pan przepisy prawne w internecie. Może Pan zaprzestać bo każdy z nas ma dostęp do ustaw i przepisów. Z braku wiedzy praktycznej interpretuje je Pan zupełnie inaczej. Zresztą, w tych artykułach nikomu nie chodzi o szykanowanie kogoś i robienie sensacji. Jeśli dobrze rozumiem, o artykuł i nagłośnienie sprawy poprosili rodzice, którzy są oszukani, których pieniądze zawłaszczono. I na tym trzeba się skupić. Zawsze uczono mnie, że jeśli coś mówi jedna, dwie osoby - można to zbagatelizować. Ale jeżeli coś potwierdza kilkadziesiąt niezależnych i nieznanych sobie osób - to już warto się nad tym zastanowić. A z tego co tu widać to nie są to zwykłe pomówienia i ta sprawa zatacza coraz to większy krąg. Czy tego Pan Michnik sobie życzy czy nie.

 • gość 2017-03-10 09:08:35

  Z tego co wiem ciocie zostają do końca marca, później już się umówiły, że odchodzą.

 • Ciocia Lisków - niezalogowany 2017-03-10 09:25:19

  Więc nie tylko ja poznałam się na p. Magdalenie... Szkoda Dzieci, które są/były pod naszą opieką, ja np. bardzo za nimi tęsknię... ale przecież pracuje się m.in. (albo przede wszystkim) po to, by otrzymać należne wynagrodzenie.

 • gość 2017-03-10 09:40:31

  Tu nie chodzi o szukanie tanich sensacji... Tych na co dzień mamy wystarczająco wiele. Tutaj chodzi przede wszystkim o wymiar profilaktyczny i prewencyjny. O próbę uświadomienia rodzicom na co powinni zwracać uwagę przy oddawaniu dziecka do przedszkola czy żłobka, na próbę zwrócenia uwagi (również władzom), że pod ich nosem działa firma, w sposób - najogólniej mówiąc - nieuczciwy i nieetyczny, która z takiej formy działania zrobiła "metodę", pewien "system", dzięki któremu ilość poszkodowanych - rodziców, właścicieli firm dostarczających catering, metodyków, logopedów, wychowawców etc. systematycznie rośnie. Rośnie też eskalacja żądań poszkodowanych i arogancja właściciela (-i) firmy, który z premedytacją postępuje właśnie w taki sposób. Tu nie chodzi o to aby komuś dokopać, zniszczyć go, zniesławić... Tu chodzi o opamiętanie! Bo czy się to komuś podoba czy nie, czy ktoś lubi urzędników czy nie i bez względu na to, jaki ktoś ma stosunek i zdanie na temat zasad i stanowionego prawa w naszym kraju - to nikogo to nie zwalnia z obowiązku jego stosowania. Dura lex sed lex! Dla wszystkich, to samo. Kropla przelała czarę i musi dojść do refleksji. Takie były intencje redakcji (i chwała jej za to) i ja przynajmniej tak to rozumiem.

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-10 10:00:03

  "Po drugie, nie zna mnie Pan, wiec nazywanie mnie "ignorantem" jest tu nadużyciem. (...), Szanowny Panie IGNORANCIE." nadużyciem CZEGO, proszę dopowiedzieć.

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-10 10:17:35

  "Pracownik pracował przez cały miesiąc i nie obchodzi go to czy ja mam płynność finansową, on wypracował swoje wynagrodzenie. " I SŁUSZNIE. NIEMNIEJ TAKIE "NIEOBCHODZENIE" KONDYCJI FINANSOWEJ KONTRAHENTA PROWADZI DO DRAMATÓW OPISANYCH W NIEKTÓRYCH KOMENTARZACH "CIOĆ". "Co to za przedsiębiorca, który nie ma zaplecza finansowego, który nie płaci za media, nie rozlicza się z kontrahentami i pracownikami?! " MOŻE PROSZĘ ZAPYTAĆ POPRZEDNIEGO WŁAŚCICIELA ZEBRY W TEJ SAMEJ LOKALIZACJI, CO Z NIEGO ZA PRZEDSIĘBIORCA ? MOŻE FATALNA LOKALIZACJA ? MOŻE ROSZCZENIOWOŚĆ RODZICÓW ? MOŻE ROSZCZENIOWOŚĆ ZESPOŁU ? MOŻE TO NIE PRZEDSIĘBIORCA WINIEN A NIERENTOWNY Z ZAŁOŻENIA BIZNES EDUKACYJNY LEŻĄCY NA ŁOPATKACH W STARCIU Z PUBLICZNĄ "DARMOWĄ" KONKURENCJĄ ? NAJWAŻNIEJSZE: CZY PANI FIRMA RODZINNA TO NIEPUBLICZNA PLACÓWKA OŚWIATOWA ? BO MOŻE TO PANI NIE WIE, O CZYM PISZE ? "co się tyczy dokumentacji - jak można nie mieć jej pełnej?! Jak można rozpoczynać działalność bez wymaganych pozwoleń, bez podpisów odpowiednich urzędów? " TAK JAK TO WYTŁUMACZONO W POSTACH POWYŻEJ I OBOK: ZGODNIE Z PRAWEM. O JAKICH KONKRETNIE "PODPISACH" PAN PISZE ? " Nie lepiej mieć porządek i spać spokojnie". JAK I PRZEZ KOGO ROZUMIANY PORZĄDEK ? ROZUMIANY PRZEZ PRYZMAT URZĘDNICZEGO WIDZIMISIĘ, KTÓRY DOWOLNIE INTERPRETUJE PRZEPISY, NIE ROZUMIE ICH ? ZATEM NIE LEPIEJ. LEPIEJ W PAŃSTWIE PRAWA (CO DO IDEI) DZIAŁAĆ W ZGODZI Z PRAWEM A NIE URZĘDNICZYM WIDZIMISIĘ (VIDE FENOMEN NA SKALĘ ŚWIATOWĄ INTERPRETACJI INDYWIDUALNYCH W SPRAWACH PODATKOWYCH). " Z braku wiedzy praktycznej interpretuje je Pan zupełnie inaczej. " INACZEJ, CZYLI JAK ? KONKRETY, KONKRETY, KONKRETY !!! COŚ ZABAWNEGO NA PEWNO ZNAJDZIE SIĘ W PUBLICZNIE DOSTĘPNYM REPOZYTORIUM WYROKÓW SĄDÓW ADMINISTRACYJNYCH W KONTRZE DO PANA WIEDZY PRAKTYCZNEJ. Z SĄDOWI PAN ZARZUCI BRAKI W WIEDZY. TAK BĘDZIE NAJPROŚCIEJ. " nie są to zwykłe pomówienia". ZGODA. MÓWIMY O POŚREDNICTWIE ŚRODKÓW MASOWEGO KOMUNIKOWANIA.

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-10 10:27:58

  "Tu chodzi o opamiętanie! " SUPER. MACIE WŁASNE MÓZGI, TO SIĘ SAMI OPAMIĘTAJCIE I NIE WSPÓŁPRACUJCIE Z "NIEODPOWIEDNIM" KONTRAHENTEM PRZEZ BEZ MAŁA 5 LAT (JAK ZROZUMIAŁEM), TYLKO BIEGUSIEM UDAJCIE SIĘ DO SĄDU CYWILNEGO A NASTĘPNIE DO KOMORNIKA ZANIM KOLEJNYM RAZEM NAŚLECIE URZĘDNIKA IGNORANTA.... BO "NIECH WŁADZA COŚ WRESZCIE Z TYM ZROBI !!! ". RYNEK - JAK WIDZICIE - SAM SIĘ OCZYSZCZA. KOLEJNA BIURWA NIE JEST TU POTRZEBNA. "Dura lex sed lex! " WSKAŻ PAN ZATEM PRZYNAJMNIEJ LEX. OK ? A DURA WEŹ NA SWOJE A NIE URZĘDNICZE PLECY. OK ?

 • AgaTa - niezalogowany 2017-03-10 10:44:33

  "Po drugie, nie zna mnie Pan, wiec nazywanie mnie "ignorantem" jest tu nadużyciem. (...), Szanowny Panie IGNORANCIE." nadużyciem CZEGO, proszę dopowiedzieć. - jak widać nie zrozumiał Pan Szanowny, że końcówka mojej wypowiedzi specjalnie DUŻYMI literami została zaznaczona. A dlaczego? A dlatego, że w ten oto sposób miałam na celu pokazanie Panu Szanownemu, w jakiej to drażniącej i ironicznej formie zwraca się Pan Szanowny do osób komentujących. We wcześniejszych swoich komentarzach pytał Pan gdzie i kiedy Pan kogoś obraził – otóż, jak wcześniej wspominałam, ociera się Pan o granicę (o czym doskonale Pan wie) a ja śmiem zwrócić Panu Szanownemu na to uwagę. Tym samym kończę jakże owocną dyskusję z Szanownym Panem, ponieważ nie wnosi ona NIC do rzeczonej sprawy (wyprzedzając już Szanownego Pana pytanie, śpieszę tłumaczyć: do sprawy treści komentowanych tu artykułów). Zwracam uwagę na to, że przedmiotem tutejszej dyskusji są nieprawidłowości zaistniałe w prowadzonych przez panią Trzeciak placówkach opiekuńczych (w Otwocku, w Józefowie i w Piasecznie), a nie ironiczna wymiana uszczypliwości czy wzajemne pouczanie się. A oto wpis, z którym zgadzam się w 100%: „gość 2017-03-10 09:40:31 Tu nie chodzi o szukanie tanich sensacji... Tych na co dzień mamy wystarczająco wiele. Tutaj chodzi przede wszystkim o wymiar profilaktyczny i prewencyjny. O próbę uświadomienia rodzicom na co powinni zwracać uwagę przy oddawaniu dziecka do przedszkola czy żłobka, na próbę zwrócenia uwagi (również władzom), że pod ich nosem działa firma, w sposób - najogólniej mówiąc - nieuczciwy i nieetyczny, która z takiej formy działania zrobiła "metodę", pewien "system", dzięki któremu ilość poszkodowanych - rodziców, właścicieli firm dostarczających catering, metodyków, logopedów, wychowawców etc. systematycznie rośnie. Rośnie też eskalacja żądań poszkodowanych i arogancja właściciela (-i) firmy, który z premedytacją postępuje właśnie w taki sposób. Tu nie chodzi o to aby komuś dokopać, zniszczyć go, zniesławić... Tu chodzi o opamiętanie! Bo czy się to komuś podoba czy nie, czy ktoś lubi urzędników czy nie i bez względu na to, jaki ktoś ma stosunek i zdanie na temat zasad i stanowionego prawa w naszym kraju - to nikogo to nie zwalnia z obowiązku jego stosowania. Dura lex sed lex! Dla wszystkich, to samo. Kropla przelała czarę i musi dojść do refleksji. Takie były intencje redakcji (i chwała jej za to) i ja przynajmniej tak to rozumiem.”

 • gość 2017-03-10 11:25:04

  Panie Michnik - ma Pan problemy z czytaniem ze zrozumieniem, z percepcją wypowiedzi Pańskich interlokutorów, z jasnym wyrażaniem i formułowaniem swoich myśli, z netykietą etc. W zamieszczanych przez Pana komentarzach daje Pan upust swoim frustracjom, fobiom, maniom prześladowczym itp. Nie wiem, czy jest to wynik Pańskich deficytów, braku wykształcenia czy złego wychowania, apeluję więc do Pana słowami klasyka: kończ Waść - wstydu oszczędź!

 • gość 2017-03-10 12:38:59

  Co ciocie obchodzą rozliczenia Trzeciaków?! Podpisały umowę i MUSZĄ mieć pensje w wyznaczonym terminie! Na prawdę nie miałem do czynienia z tak nie rozumną osobą! To jest KONKRET. Co ma poprzedni właściciel do tego? Roszczeniowość rodziców? Roszczeniowość kadry? Fatalna lokalizacja? Takich bzdur jeszcze nigdy w życiu nie słyszałem. Zastanów się pan co pan piszesz, bo już na prawdę brak ci argumentów! Nadal nie wie pan jakie dokumenty i podpisy są potrzebne, żeby otworzyć jakąkolwiek działalność?! Może dlatego czas przestać pisać o tym, o czym się nie ma pojęcia!. To też jest KONKRET. Urzędnicze widzimisię? Czy może przepisy prawa, których pan nie dopuszcza do siebie. Jeśli przepisy się nie podobają i się z nimi Trzeciaki nie zgadzają to po co w ogóle coś otwierać? Może lepiej dalej pomidory w Janowie zrywać i nie zgrywać biznesmenów! Masowe komunikowanie czy nie - każdy wie jedno - skończeni są w tym mieście. I bardzo dobrze.

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-10 17:36:03

  "Podpisały umowę i MUSZĄ mieć pensje w wyznaczonym terminie! " TAK? TO PROSZĘ JE SOBIE TERAZ WZIĄĆ I MIEĆ, POD PRZYMUSEM, JAK TO TAKIE PROSTE ;-)

 • gość 2017-03-10 18:24:16

  Dorosłość Panie Michnik (vel Trzeciak) polega na tym, że człowiek odpowiada za swoje czyny. Jeżeli podpisuje Pan umowę o pracę, czy zaciąga Pan jakieś zobowiązanie finansowe prędzej czy później (zgodnie z warunkami umowy) przychodzi termin spłaty wierzytelności, zapłaty wynagrodzenia czy rachunku. To naturalne i proste jak dwa plus dwa jest cztery. Nie może Pan sobie po prostu nie zapłacić bo akurat nie ma Pan pieniędzy, czy dlatego ze Pan nie chce tego zrobić, na tym właśnie polega Państwa problem. Nie stać mnie - nie zaciągam zobowiązań. Potrzebuję kapitału obrotowego - zaciągam kredyt, w takiej wysokości i w takich ratach, żeby było mnie na niego stać. Tak postępuje dorosły, odpowiedzialny człowiek. Nie spina mi się biznes-plan - szukam wspólnika. Przecież nie można się zachowywać jak "dziecko we mgle". Każde niespłacone zobowiązanie nakręca kolejne i pętla zadłużenia się zaciska. Czy Pan myśli, że kolejni wierzyciele odpuszczą Panu swoje należności? A dlaczego i w imię czego? Jeżeli pracownik ma umowę o pracę i przepracował miesiąc, to wynagrodzenie należy mu się jak "psu buda". Doprawdy... Dyskusja na tym forum sięgnęła już poziomu nomen omen wychowania przedszkolnego :-(

 • gość 2017-03-11 09:05:02

  Poziom wypowiedzi Michnika jest równy zeru. Brak wiedzy, brak praktyki. Żal. Tak jak pisali poprzednicy - to też jest KONKRET!

 • Totek - niezalogowany 2017-03-12 14:27:20

  Jejku... w głębokiej D mam właścicielkę tego przedszkola ale ten artykuł to jest jakieś, nie wiem. Cholera, w szkolnej gazetce człowiek natrafi na wyższy poziom. To nie jest część druga tylko sparafrazowana reedycja pierwszej części. Ba, nawet gorzej bo już pierwsza część zawierała więcej informacji. A tutaj to tylko "temu wisi, tamtemu wisi, tyle a tyle".

 • gość 2017-03-12 16:29:49

  Właścicielka Magdlaena Trzeciak przyjeła strategię ukrywania się przed rodzicami. Nie odpowiada na maile, smsy, nie odbiera telefonów. O tak od jakiś 2 tygodni. Na FB kasuje niewygodne dla siebie komentarze. WSTYD!!! tak sie nie zachowuje dorosła osoba tylko rozwydzona gówniara! zal mi jej córki że ma taka matke kretaczke!!!

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-13 09:03:00

  Dorosłość Panie Michnik (...) polega na tym, że człowiek odpowiada za swoje czyny. POWAŻNIE ? PROSZĘ CHOĆ RAZ NAPISAĆ COŚ, CZEGO NIE WIEM :-) TO WŁAŚNIE DLATEGO DRUGIM RAZEM POKRZYWDZONY "WYDOROŚLEJE" I DWA RAZY SIĘ ZASTANOWI NAD DOBOREM I WYBOREM KONTRAHENTA ZANIM WYBIERZE GO "JAK DZIECIAK" NAIWNIE LICZĄC NA NARZĘDZIA TERRORU I PRZYMUSU W POSTACI URZĘDNICZYCH PIJAWEK PRZYKŁADANYCH DO KARKU PRZEDSIĘBIORCY, JAKBY KOGOKOLWIEK GDZIEKOLWIEK MIAŁY UZDROWIĆ Z PROBLEMÓW, KTÓRYCH PIJAWKI SAME PRZYSPORZYŁY GENERUJĄC LEGISLACYJNĄ BIEGUNKĘ SZKODLIWYCH IDIOTYCZNYCH PRZEPISÓW TYLKO PO TO, ABY POSTAWIĆ SIEBIE NA ICH STRAŻY I ŻYWIĆ SIĘ ZA WASZE PODATNICY PIENIĄDZE !!! Jeżeli podpisuje Pan umowę o pracę, czy zaciąga Pan jakieś zobowiązanie finansowe prędzej czy później (zgodnie z warunkami umowy) przychodzi termin spłaty wierzytelności, zapłaty wynagrodzenia czy rachunku. To naturalne i proste jak dwa plus dwa jest cztery. POWAŻNIE ? A PROSZĘ POWIEDZIEĆ NP. W PEWNYM DOBRZE ZNANYM "ZAKŁADZIE EMERYTALNYM", ŻE "To naturalne i proste jak dwa plus dwa jest cztery", BO - JAK DONOSZĄ (A RACZEJ - PRZYZWYCZAJAJĄ JUŻ ULICĘ) TZW. NIEZALEŻNE MEDIA - SZYKUJĄ SIĘ WAM MILI PODATNICY TZW. GROSZOWE EMERYTURY "WYPRACOWANE" PRZEZ 50 TYS. "PRACOWNIKÓW" ZAKŁADU, PRZEKONUJĄCYCH NAIWNIAKÓW, ŻE OD PRZENOSZENIA PAPIERÓW Z POKOJU DO POKOJU WALUTA W KASIE PUCHNIE NIE INACZEJ NIŻ HERBATA ROBI SIĘ SŁODSZA OD SAMEGO MIESZANIA. POWIEDZCIE TO TYM, KTÓRZY NAJADŁSZY SIĘ ZA WASZE PODATKI DO SYTA ZAFUNDOWALI WAM ZERWANIE UMOWY I ZUPEŁNIE SWOBODNIE PRZEDŁUŻYLI WIEK EMERYTALNY. KTOŚ ZAPROTESTOWAŁ ? NIE ? POMYŚLCIE DLACZEGO. Nie może Pan sobie po prostu nie zapłacić bo akurat nie ma Pan pieniędzy, czy dlatego ze Pan nie chce tego zrobić... UPRZEJMIE PROSZĘ WSKAZAĆ MI PRZEPIS PRAWA KWALIFIKUJĄCY TEN CZYN, JAKO ZABRONIONY. Z OBOWIĄZUJĄCEGO PRAWA CYWILNEGO WYNIKA KAŻDY NIEJAKO "MOŻE" "po prostu nie zapłacić bo akurat nie ma Pan pieniędzy" I NIE MUSI SIĘ SPECJALNIE TŁUMACZYĆ ! POZOSTAJE KWESTIA KONSEKWENCJI: KOSZT OBSŁUGI DŁUGU, JEGO ROLOWANIA, EWENTUALNEJ EGZEKUCJI, ITD. NAWET BANKOWY FUNDUSZ GWARANCYJNY MA USTAWOWY LIMIT "GWARANCJI" A KAŻDY CZŁOWIEK WIDZIAŁ NA WŁASNE OCZY JAKIE SPUSTOSZENIE W KASIE BFG ZROBIŁ UPADEK KILKU MIKROSKOPIJNYCH SKOK. JAKI WNIOSEK WYCIĄGNĄŁ CZŁOWIEK, ALE MYŚLĄCY ? NIE JEST DOBRZE Z TYM PAŃSTWOWYMI "GWARANCJAMI" ;-) SWOJĄ DROGĄ, PROSZĘ TĘ SWOJĄ UWAGĘ DOBRZE ZAPAMIĘTAĆ, BO JEST PROSTA I DNADER CELNA. PRZYDA SIĘ, JUŻ W NIEDALEKIEJ PRZYSZŁOŚCI JAK ZAWALI SIĘ PIRAMIDA FINANSOWA O NAZWIE "ZAKŁAD UTYLIZACJI SZMALU", KTÓRY RUNIE POD WŁASNYM CIĘŻAREM; WŁASNYCH PIJAWEK, KTÓRYM "NALEŻY SIĘ" ABY W KROKU DRUGIM PRZEJŚĆ DO POTĘŻNEGO DODRUKU I ZAKOŃCZYĆ EPOKĘ ROZPASANEGO SOCJALIZMU (CZYLI ŻYCIA ZA CUDZE PIENIĄDZE) ZNANYM JUŻ EFEKTEM INFLACYJNYM Z PRZEŁOMU LAT 8O. I 90. Jeżeli pracownik ma umowę o pracę i przepracował miesiąc, to wynagrodzenie należy mu się jak "psu buda". POWAŻNIE ? A JA TWIERDZĘ, ŻE WYNAGRODZENIE ZA PRACĘ NALEŻY SIĘ CHOĆBY I ZA PRZEPRACOWANĄ PEŁNĄ GODZINĘ LUB WYKONANE DZIEŁO A NIE DZIEŃ I TO BEZ WZGLĘDU NA FORMĘ UMOWY; W OPARCIU O KODEKS PRACY CZY KODEKS CYWILNY ! I POŚREDNICTWO BEZWŁADNEJ NIEKOMPETENTNEJ BIURWY W RELACJACH CYWILNYCH - JAK WIDAĆ - TYLKO SZKODZI... TYM BARDZIEJ NIE POMOŻE SZCZUCIE PRZEDSIĘBIORCY BIURWĄ. PRZEDSIĘBIORCA I BEZ TEGO MA JUŻ DARMOZJADÓW UCZEPIONYCH SWOICH PLECÓW BEZ LIKU. PRZY OKAZJI OSOBOM WYCHOWANYM W DUCHU SŁUSZNIE MINIONEJ EPOKI ZWRACAM UWAGĘ, ŻE NIEJEDEN PIES NIE MA BUDY I ŻYJE. PRZY CZYM BUDA DLA PSA NIE "NALEŻY SIĘ" TYLKO DLATEGO, ŻE JEST PSEM. "Dyskusja na tym forum sięgnęła już poziomu nomen omen wychowania przedszkolnego". SAM PAN SIĘGNĄŁ. PRZYMUSU WYPOWIEDZI TUTAJ NIE MA.

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-13 09:07:07

  "Poziom wypowiedzi Michnika jest równy zeru. Brak wiedzy, brak praktyki. Żal." KONKRETY, KONKRETY, KONKRETY... BO PÓKI CO ODBIJAM WASZĄ "WIEDZĘ" NICZYM PINGPONGOWĄ PIŁECZKĘ :-)

 • gość 2017-03-13 11:17:37

  https://mazowieckie.pl/download/1/43416/Maluchplus2017ofertyodrzuconeModul4.pdf pozycja 39 - jak widać i z realicją Umów z Urzędem marszałkowskim ma problem. I potwierdzam fakt całkowitego unikania kontaktów z rodzicami. Kolejni rodzice zmądrzeli i zabrali dziecko, ja dzisiaj tez zabieram.

 • gość 2017-03-13 11:30:56

  "Poziom wypowiedzi Michnika jest równy zeru. Brak wiedzy, brak praktyki. Żal." KONKRETY, KONKRETY, KONKRETY... BO PÓKI CO ODBIJAM WASZĄ "WIEDZĘ" NICZYM PINGPONGOWĄ PIŁECZKĘ :-) - jak do tej pory żadnego konkretu... żal, żal i jeszcze raz żal... A to jest najlepsze - "Nie może Pan sobie po prostu nie zapłacić bo akurat nie ma Pan pieniędzy, czy dlatego ze Pan nie chce tego zrobić... UPRZEJMIE PROSZĘ WSKAZAĆ MI PRZEPIS PRAWA KWALIFIKUJĄCY TEN CZYN, JAKO ZABRONIONY. Z OBOWIĄZUJĄCEGO PRAWA CYWILNEGO WYNIKA KAŻDY NIEJAKO "MOŻE" "po prostu nie zapłacić bo akurat nie ma Pan pieniędzy" I NIE MUSI SIĘ SPECJALNIE TŁUMACZYĆ" - rozbawiło mnie to strasznie! Michnik - jesteś już mega żałosny! Ale bawimy się z Tobą i Tobą dalej! Powodzenia :)

 • gość 2017-03-13 11:36:41

  https://www.gumtree.pl/a-szukam-wspolnika/jozefow/sprzedam-biznes-sala-zabaw-lub-wyposazenie-szukam-wspolnika/1001893210360911112510609 --> pani Trzeciak szuka wspólnika, ktoś reflektuje?

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-13 11:59:50

  "https://mazowieckie.pl/download/1/43416/Maluchplus2017ofertyodrzuconeModul4.pdf pozycja 39 - jak widać i z realicją Umów z Urzędem marszałkowskim ma problem" JAKICH UMÓW ??? CO MA WSPÓLNEGO, POZA UTRZYMANIEM Z PUBLICZNYCH FUNDUSZY, WOJEWODA Z MARSZAŁKIEM WOJEWÓDZTWA ? https://www.youtube.com/watch?v=qmkEmNWP0ug

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-13 12:07:40

  " rozbawiło mnie to strasznie! Michnik - jesteś już mega żałosny! " PRAWDA.... ? IGNORANTOWI TRUDNO ZROZUMIEĆ, ŻE NIE MUSI BYĆ ZNAKU RÓWNOŚCI POMIĘDZY PRAWEM A SPRAWIEDLIWOŚCIĄ A JUŻ NA PEWNO MORALNOŚCIĄ :-)

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-13 12:12:43

  "szuka wspólnika, ktoś reflektuje?" A JA WIDZĘ, ŻE NAWET SPRZEDAJE. ZNAJDZIE SIĘ JAKIŚ ODWAŻNY, NAJMĄDRZEJSZY Z MĄDRYCH, CO TO WIE NAJLEPIEJ CO PRZEDSIĘBIORCA "MUSI", CO "POWINIEN" I Z PALCEM... DOKŁADNIE TAM, POPROWADZI PRZEDSIĘWZIĘCIE (NAJLEPIEJ ZA ZERO ZŁOTYCH) KU ŚWIETLANEJ PRZYSZŁOŚCI W KRAJU ZAMIESZKANYM PRZEZ SPOŁECZEŃSTWO DO KOŚCI PRZESIĄKNIĘTE KOMUNĄ ? ? RĘKA DO GÓRY !

 • gość 2017-03-13 12:57:22

  Znowu ten IGNORANT! To stanie się kultowe wyrażenie w stosunku do Trzeciaków- i to dzięki komu?! Michnikowi!!! Oni na pewno podziękują - no i pewnie zapłacą! Ha ha ha ! Ręka do góry Michniku!

 • mama liska - niezalogowany 2017-03-14 11:14:19

  Państwo Trzeciak swoim działaniem jedynie szkodzą samym sobie i placówce/placówkom które (jeszcze) mają. Unikanie jakiegokolwiek kontaktu (a wręcz ukrywanie się) przed Rodzicami świadczy jedynie o ich "olewczym" podejściu do sprawy i do rodziców którzy (jeszcze) mają do nich cień zaufania.

 • gość 2017-03-15 00:02:31

  Kolejne osoby odchodzą z pracy. Za jakiś czas pewnie nie będzie komu tam pracować, bo wszystkie "ciocie" mają już po dziurki w nosie współpracy z panią Trzeciak. Dziwie się rodzicom, którzy jeszcze tam posyłają swoje pociechy ale może nie mają wyjścia. Co do prawdy zawartej w artykułach - to prawdą jest, że pani Trzeciak straszy persolel tym, że jak nie będzie wpłat rodziców to nie wypłaci pensji. Pensje nie są wypłacane na czas i w całości tylko na "raty" np po 500 zł, bo jak często mowi pani Trzeciak "w kasetce jest kwota x i muszę was podzielić." A czasem niektóre osoby mają wstrzymane pensje po kilka tygodni. Najciężej z wyegzekwowaniem pensji mają osoby, które kończą współpracę z panią Trzeciak, bo potrafią czekać ponad miesiąc czasu na należną zapłatę. Taka sytuacja miała miejsce kilka miesięcy temu jak jedna z cioć rozwiązała umowę i długo nie mogła się doprosić o pensje. Obecnie "przedszkole" jak to ma w zwyczaju nazywać to miejsce pani Trzeciak funkcjonuje bez dyrekcji, ktora szybko się poznała i zakończyła współpracę z tak nieuczciwą osoba. Moim zdaniem to miejsce powinno zostać zamknięte.

 • gość 2017-03-15 03:29:14

  Które ciocie tym razem kończą współpracę? Z których grup?

 • Ciocia Lisków - niezalogowany 2017-03-15 07:54:42

  P. Trzeciak napisała mi w piątek - 10.03, że należne mi pieniądze wpłaci na moje konto bankowe, a świadectwo pracy zostanie wystawione i wysłane drogą pocztową w terminie 7miu dni od zakończenia stosunku pracy... Okres mojego wypowiedzenia zakończył się z dn. 13.03.2017. Ponieważ na moje konto nie wpłynęła jeszcze nawet złotówka od mojej byłej pracodawczyni, ja jestem zmuszona ZGŁOSIĆ CAŁĄ SPRAWĘ DO PAŃSTWOWEGO INSPEKTORATU PRACY!!! I Wam, Drogie "Ciocie" radzę zrobić to samo, bo przecież doskonale wiecie co się tam dzieje i że zaleganie z wypłatami jest u p. Trzeciak nagminne! Ona niestety przyzwyczaiła się do tego, że nikt z pracowników do tej pory nie wyciągnął konsekwencji z jej nieuczciwego postępowania. Ja nie zamierzam tak tej sprawy zostawić!!!

 • gość 2017-03-15 08:03:36

  Ciocia Lisków- brawo! Nareszcie głos rozsądku! Kibicuję aby udało się Pani wszystko wyegzekwować!

 • gość 2017-03-15 09:04:56

  Jakiś czas temu odeszła ciocia z najstarszej grupy a teraz ciocia od najmłodszych dzieci. W opiece dziennej przypada jeden opiekun na 5 dzieci - jest to bardzo ciekawe jak są dwie ciocie na dole na ok 13/14 dzieci, jedna ciocia u najstarszych dzieci a tam jest ich ok 12/13 i dwie ciocie w średniej grupie na 17/18 dzieci. Prosty rachunek - brakuje minimum 3 osób a wg przepisów to nawet 4 osób aby zapewnić dzieciom pełne bezpieczeństwo.

 • gość 2017-03-15 09:09:23

  Dlatego kolejni rodzice rezygnują...

 • gość 2017-03-15 09:19:34

  p. Trzeciak to oszustka, która wszystkim na każdym kroku ściemnia. Teraz się ukrywa przed rodzicami oraz swoimi wierzycielami, bo się boi konsekwencji. Szkoda w tym wszystkim jej córki, która ma piękny element jako przykład oraz męża, który wydaje się być "normalny" ale wmanewrowany w machlojki żony.

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-15 09:25:34

  "Prosty rachunek - brakuje minimum 3 osób a wg przepisów" PROSZĘ WSKAZAĆ PRZEPIS PRAWA, NA PODSTAWIE KTÓRYCH "W opiece dziennej [PRZEDSZKOLA ?] przypada jeden opiekun [KTO TO TAKI ?] na 5 dzieci"

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-15 09:28:31

  "to oszustka, która wszystkim na każdym kroku ściemnia." ZATEM WSZYSCY POLITYCY, TO OSZUŚCI ? NO NIECHŻE PANI SIĘ ZASTANOWI ! :-)

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-15 09:37:51

  "Ponieważ na moje konto nie wpłynęła jeszcze nawet złotówka od mojej byłej pracodawczyni, ja jestem zmuszona ZGŁOSIĆ CAŁĄ SPRAWĘ DO PAŃSTWOWEGO INSPEKTORATU PRACY!!! I" MILI MOIM. "NIEPŁACENIE", TO TYLKO WYKROCZENIE. WYKROCZENIE TO CZYN SZKODLIWY SPOŁECZNIE. CZYN PODLEGAJĄCY PENALIZACJI TYLKO, JEŚLI ISTNIEJE UDOWODNIONA NIE BUDZĄCA WĄTPLIWOŚCI WINA OBWINIONEGO. INTERWENCJA PIP SKOŃCZY SIĘ CO NAJWYŻEJ MANDATEM (JEŚLI W OGÓLE), KTÓREGO OBWINIONY NIE MUSI PRZYJĄĆ (BO MU RODZICE GREMIALNIE NIE ZAPŁACILI). JEŚLI PIP WYJAŚNIEŃ NIE UWZGLĘDNI A KONTROLOWANY MANDATU NIE PRZYJMIE TO SPRAWA TRAFI DO SĄDU. W ŻADNYM WYPADKU SYTUACJA SYTUACJA PRZEDSIĘBIORCY NIE ULEGNIE POPRAWIE I NIE PRZYSPIESZY PRZELEWU WYNAGRODZENIA. PRZECIWNIE - JEST SZANSA, ŻE SPRAWA ULEGNIE PRZEDAWNIENIU, ZANIM TRAFI NA WOKANDĘ. OD EGZEKWOWANIA ZOBOWIĄZAŃ CYWILNYCH SĄ SĄDY CYWILNE I KOMORNIK A NIE APARAT BIUROKRATYCZNEGO PRZYMUSU.

 • gość 2017-03-15 11:32:10

  Do Cioci Lisków... Niech Pani nie słucha bredni tego człowieka powyżej. Proszę zgłosić sprawę (o niezapłacone wynagrodzenie) do Sądu Pracy oraz należne odsetki od wynagrodzenia za każdy dzień zwłoki. Jeżeli ma Pani dowody potwierdzające stosunek pracy - wygra Pani na 100 proc. Jeżeli pracodawca nie zapłaci - wierzytelność ściągnie komornik.

 • Ciocia Lisków - niezalogowany 2017-03-15 11:35:49

  Widać, Panie Michnik, że jest Pan tak samo marnie "wyedukowany", jak p. Trzeciak! W tej placówce pracowałam od drugiego tygodnia stycznia 2017 i wiecznie były braki w kadrze, całe "szczęście", że Dzieci było w żłobku b. mało z racji chorób i my - opiekunki ze żłobka mogłyśmy pomagać opiekunkom z grup starszych (choć wg przepisów nie powinnyśmy tego robić, bo żadna z nas nie ma uprawnień do opieki nad dziećmi powyżej 3 r.ż. ) ... Oszustów i złodziei należy tępić i po to istnieją takie instytucje jak PIP, aby ułatwiać pracownikom egzekwowanie ich praw! Może w końcu komornik zajmie Trzeciakom BMW, dom, czy co tam jeszcze mają i od razu znajdą się pieniądze na spłatę zadłużeń wobec tych, z którymi p. Magdalena podpisała jakiekolwiek umowy, również wobec Rodziców - jej Klientów! Jeśli będzie trzeba, zadłużeniem wobec mojej osoby zajmie się sąd i nie istotna jest kwota, ja mam swoje zasady - jeśli ja wykonywałam sumiennie swoje obowiązki określone w umowie o pracę, to tego samego mam prawo wymagać od moich pracodawców! Magdalena Trzeciak nie dość, że jest nie uczciwa, to brak jej klasy, kultury osobistej i zwyczajnie nie potrafi przyznać się do błędów, jedynie co umie to "chować głowę w piasek"!!!

 • Ciocia Lisków - niezalogowany 2017-03-15 11:40:01

  Dzięki za wsparcie!!! I POZDRAWIAM CIEPŁO CIOCIE, KTÓRE JESZCZE ODDAJĄ SWOJE SERCE DZIECIOM, JAK RÓWNIEŻ RODZICÓW, KTÓRZY W TROSCE O SWOJE POCIECHY OPUSZCZAJĄ PLACÓWKĘ FIKU MIKU! BUZIAKI DLA SPRYTNYCH LISKÓW :* :* :* - Ciocia Lisków Ewelina

 • gość 2017-03-15 12:40:43

  Bardzo bym prosiła Pana Andrzeja, który napisał artykuł, żeby w ostatnim z nich (może okaże się, że to jeszcze nie ostatni) zaproponował spotkanie pokrzywdzonych pracowników jak i rodziców, gdzieś w umówionym miejscu, o danej godzinie. Może warto zrobić tak jak rodzice z Piaseczna - napisać pozew zbiorowy. Koszty mecenasa rozłożą się na kilkadziesiąt osób, a odzyskane pieniądze z odsetkami oraz satysfakcja z ukarania tych złodziei będzie ogromna.

 • Ciocia Lisków - niezalogowany 2017-03-15 12:54:53

  Pani pomysł jest na prawdę świetny!!! Będę wdzięczna za informacje związane z takim spotkaniem, mój mail: [email protected]

 • gość 2017-03-15 13:18:05

  Też jestem za spotkaniem! Czekam na termin.

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-15 13:37:49

  "Niech Pani nie słucha bredni tego człowieka powyżej. Proszę zgłosić sprawę (o niezapłacone wynagrodzenie) do Sądu Pracy oraz należne odsetki od wynagrodzenia za każdy dzień zwłoki. Jeżeli ma Pani dowody potwierdzające stosunek pracy - wygra Pani na 100 proc. Jeżeli pracodawca nie zapłaci - wierzytelność ściągnie komornik." A JAK MIŁA PANI ROZUMIE "ZGŁOSZENIE DO SĄDU PRACY" :-)) JEŻELI UMOWA DOTYCZYŁA ZLECENIA NA PODSTAWIE KODEKSU CYWILNEGO, SĄD PRACY ODRZUCI POZEW. JEŻELI W OPARCIU O KODEKS PRACY (I POWÓD TO UDOWODNI), SĄD NAJPRAWDOPODOBNIEJ (A NIE NA 100%) UWZGLĘDNI. NAKAŻE TYLKO WYPŁATĘ ZALEGŁEGO WYNAGRODZENIA. NIC WIĘCEJ. Z PRAWOMOCNYM WYROKIEM OPATRZONYM KLAUZULĄ WYKONALNOŚCI UDAĆ SIĘ DO KOMORNIKA I - CO NAJWAŻNIEJSZE - WSKAZAĆ, "Z CZEGO" (Z JAKIEGO MAJĄTKU, PRAW MATERIALNYCH, CZY NIEMATERIALNYCH, ŚRODKÓW PIENIĘŻNYCH, RUCHOMOŚCI BĄDŹ NIERUCHOMOŚCI) KOMORNIK MA DOKONAĆ EGZEKUCJI POD RYGOREM UMORZENIA POSTĘPOWANIA EGZEKUCYJNEGO. JEŚLI DŁUŻNIK NIE DYSPONUJE MAJĄTKIEM LUB ŚRODKAMI FINANSOWYMI, WYROK MOŻNA - NAJOGÓLNIEJ RZECZ UJMUJĄC - OPRAWIĆ W RAMKI I POWIESIĆ SOBIE NA ŚCIANIE.

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-15 13:49:48

  " (choć wg przepisów nie powinnyśmy tego robić, bo żadna z nas nie ma uprawnień do opieki nad dziećmi powyżej 3 r.ż. ) ... " TO WSKAŻE MI PANI PRZEPIS PRZYPORZĄDKOWUJĄCY 5 WYCHOWANKÓW PRZEDSZKOLA 1 "OPIEKUNA", CZY NIE ? " po to istnieją takie instytucje jak PIP, aby ułatwiać pracownikom egzekwowanie ich praw! " ŚWIETNIE ! POZNA PANI ŻYCIE I ZOBACZY, ILE ZROBI I "UŁATWI" PIP :-) "Może w końcu komornik zajmie (...) BMW, dom, czy co tam jeszcze mają i od razu znajdą się pieniądze na spłatę" NIE ZNALAZŁY SIĘ DO TEJ PORY, TO TERAZ, WIDZĄC SROGIE SPOJRZENIE KOMORNIKA, DŁUŻNIK ZNAJDZIE PIENIĄDZE I TO BIEGUSIEM ! :-) JAK NAPISAŁEM WYŻEJ: TO WIERZYCIEL MA WSKAZAĆ, "Z CZEGO" KOMORNIK MA DOKONAĆ EGZEKUCJI. JEŚLI DŁUŻNIK FAKTYCZNIE JEST TYLKO KORZYSTAJĄCYM (TZW. LIZINGOBIORCĄ) A NIE WŁAŚCICIELEM, KOMORNIK NIC WIĘCEJ NIE MOŻE. SKUTECZNOŚĆ CZYNNOŚCI KOMORNICZYCH W OSTATNIM CZASIE OBRACA SIĘ WOKÓŁ 16%. ZATEM PRZECIWNIE: KOMORNIK UZALEŻNI WSZCZĘCIE POSTĘPOWANIA EGZEKUCYJNEGO OD ZABEZPIECZENIA SWOICH INTERESÓW I ZAŻĄDA ZALICZKI NA PROWADZENIE SWOICH CZYNNOŚCI. Z GÓRY !!!! ;-) "jeśli ja wykonywałam sumiennie swoje obowiązki określone w umowie o pracę, to tego samego mam prawo wymagać od moich pracodawców!" DOKŁADNE TAK. OBY TYLKO TE WYMAGANIA NIE BYŁY PRZEZ ŻYCIE POTRAKTOWANE KUBŁEM ZIMNEJ WODY. ALE ŻYCZĘ POWODZENIA. ZAWSZE TO JAKIEŚ DOŚWIADCZENIE NA PRZYSZŁOŚĆ, ILE WARTA JEST UTRZYMYWANA Z WASZYCH PODATKÓW SYSTEMOWA BEZWŁADNA MACHINA.

 • gość 2017-03-15 13:49:51

  Już wiem z czyjego majątku można ściągnąć zaległości - jest tylko jeden wierny piesek Trzeciaków - Michnik!

 • gość 2017-03-15 13:50:52

  Kolejna bzdura!!! Zawsze znajdzie się jakiś składnik majątku, który można sprzedać (zlicytować) i w ten sposób ściągnąć należność. Jak nie w całości od razu, to na raty. Najgorsze działanie w tym przypadku to zaniechanie, w myśl zasady: nie ma sprawy - nie ma tematu. Ci, którzy podjęli sprawy w sądzie - wygrali, są na to liczne przykłady. Nie podejmowanie w tym przypadku żadnych działań - to sankcjonowanie bezkarności.

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-15 13:58:14

  "napisać pozew zbiorowy. Koszty mecenasa rozłożą się na kilkadziesiąt osób, a odzyskane pieniądze z odsetkami oraz satysfakcja z ukarania tych złodziei będzie ogromna". POZEW ZBIOROWY MOŻE DOTYCZYĆ TYLKO IDENTYCZNYCH STANÓW FAKTYCZNYCH, O CZYM NIE MOŻE BYĆ TU MOWY. IDŹCIE I ZAPYTAJCIE - POWIE WAM TO KAŻDY MECENAS :-) A O SATYSFAKCJI ... LINK DO "MODLITWY POLAKA" POWYŻEJ. ALE MELDUJCIE ZBIOROWO O SUKCESACH, MELDUJCIE, MELDUJCIE... SZCZEGÓLNIE O "KOSZTACH MECENASACH". ECH, ŻYCIE... :-)

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-15 14:03:37

  "Kolejna bzdura!!! Zawsze znajdzie się jakiś składnik majątku, który można sprzedać (zlicytować) i w ten sposób ściągnąć należność." TAAAAK ? PROSZĘ ZAPYTAĆ KOMORNIKA A NIE SIAĆ DOMYSŁY. NA 100 SPRAW 16 KOŃCZY SIĘ SKUTECZNĄ EGZEKUCJĄ. WARTOŚCI NIE POMNĘ. NOOOOO... CHYBA, ZE PANI MYŚLI O LICYTACJI NERKI DŁUŻNIKA. BZDURA ! ZAWSZE ! NIGDY ! NA PEWNO !... ECH TA MŁODOŚĆ ;-)

 • Ciocia Lisków - niezalogowany 2017-03-15 14:24:16

  Gdyby każdy tak odpuszczał oszustom i złodziejom, to nie byłoby wśród nas Uczciwych Ludzi, bo każdy czułby się bezkarny! Wszelkie wypociny Michnika omijam, a swoich praw dociekać będę, bo mam na to czas i środki, i choćby miały przekroczyć kwotę zadłużenia p. Trzeciaków wobec mnie, to nie odpuszczę! I PROSZĘ, PANIE MICHNIKU WSZECHWIEDZĄCY: Dz.U. 2011 Nr 45 poz. 235 USTAWA z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 "Art. 15. 1. Skład personelu zatrudnionego w żłobku lub klubie dziecięcym jest dostosowany do liczby dzieci uczęszczających do żłobka lub klubu dziecięcego. 2. Jeden opiekun może sprawować opiekę: 1) w żłobku – nad maksymalnie ośmiorgiem dzieci, a w przypadku gdy w grupie znajduje się dziecko niepełnosprawne, dziecko wymagające szczególnej opieki lub dziecko, które nie ukończyło pierwszego roku życia maksymalnie nad pięciorgiem dzieci; 2) w klubie dziecięcym – nad maksymalnie ośmiorgiem dzieci, a w przypadku gdy w grupie znajduje się dziecko niepełnosprawne lub dziecko wymagające szczególnej opieki maksymalnie nad pięciorgiem dzieci. 3. W żłobku, do którego uczęszcza więcej niż dwadzieścioro dzieci, zatrudnia się przynajmniej jedną pielęgniarkę lub położną. Art. 16. 1. Opiekunem w żłobku lub klubie dziecięcym może być osoba posiadająca kwalifikacje: pielęgniarki, położnej, opiekunki dziecięcej, nauczyciela wychowania przedszkolnego, nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej lub pedagoga opiekuńczo-wychowawczego. 2. Opiekunem w żłobku lub klubie dziecięcym może być także osoba, która posiada co najmniej wykształcenie średnie oraz: 1) co najmniej dwuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku do lat 3 lub 2) przed zatrudnieniem jako opiekun w żłobku lub w klubie dziecięcym odbyła 280-godzinne szkolenie, z czego co najmniej 80 godzin w formie zajęć praktycznych, polegających na sprawowaniu opieki nad dzieckiem pod kierunkiem opiekuna, o którym mowa w ust. 1." Umowę o pracę w charakterze opiekuna dziennego ma w Fiku Miku nawet p. Natalia, która tylko pomaga przy posiłkach i sprząta, a wszystko po to, by również na nią ubiegać się o dodatek z Urzędu...

 • gość 2017-03-15 14:27:19

  No i pięknie... :-). Michnika (vel Trzeciaka) trzeba edukować. Niech się też chłopina czegoś nauczy.

 • Ciocia Lisków - niezalogowany 2017-03-15 14:40:04

  Ponoć na naukę nigdy nie jest za późno :) Ja na przykład szkolę się, by mieć uprawnienia Opiekuna Dziennego, w tym szkoleniu zawarte jest oprócz 200h teoretycznych wykładów również 80h praktyk, które należy odbyć w żłobku lub klubie malucha. Żeby jednak takie praktyki były formalnie zgodne z wymogami Ustawy, muszą zostać odbyte w placówce zgłoszonej do rejestru... Ja swoje 80h praktyk wypracowałam w Fiku Miku, p. Magdalena miała mi je "podstemplować" i dzięki nim moje szkolenie byłoby pełne, mogłabym otrzymać "certyfikat". Niestety zdaję sobie sprawę, że p. Trzeciak złośliwie nie odeśle mi wypełnionego dokumentu potwierdzającego odbycie moich praktyk. Choć teraz widzę, że na pewno nie byłoby to zgodne z przepisami, bo przecież jej placówka zarejestrowana nie jest :( Szukając nowej pracy w charakterze opiekunki, na pewno nie będę się chwalić pracą w Fiku Miku...

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-15 14:41:17

  "Gdyby każdy tak odpuszczał oszustom i złodziejom, to nie byłoby wśród nas Uczciwych Ludzi, bo każdy czułby się bezkarny!" SŁUSZNIE. TYMCZASEM W ŻYCIE POKAZUJE, ŻE POLACY AŻ PRZEBIERAJĄ NOGAMI ABY BYĆ "UCZCIWYMI LUDŹMI". WYSTARCZY NA 3 MINUTY ZOSTAWIĆ ROWER POD BIEDRONKĄ.... "Wszelkie wypociny Michnika omijam.... PROSZĘ, PANIE MICHNIKU" UF, UF, UF :-) ZATEM PROSZĘ SIĘ ZDECYDOWAĆ, CZY PISZĄC O USTAWIE z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku DO LAT 3" PISZE PANI W KOŃCU O ŻŁOBKU (KLUBIE DZIECIĘCYM), CZY O RZEKOM ZANIEDBANYCH GRUPACH DZIECI W _P_R_Z_E_D_S_Z_K_O_L_U_. OBAWIAM SIĘ, ŻE JAKAŚ "CIOCIA" ALBO NIE WIE, GDZIE PRACUJE, ALBO NIE WIE, KIM SIĘ OPIEKUJE ALBO NIE WIE, O CZYM PISZE. ALBO WSZYSTKO ZARAZEM :-)

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-15 14:45:15

  "Umowę o pracę w charakterze opiekuna dziennego ma w Fiku Miku nawet p. Natalia, która tylko pomaga przy posiłkach i sprząta, a wszystko po to, by również na nią ubiegać się o dodatek z Urzędu..." O CHARAKTERZE FORMY PRAWNEJ ZATRUDNIENIA PRZESĄDZAJĄ MINIMUM 3 PRZESŁANKI SPEŁNIONE ŁĄCZNIE. A NIE "DODATEK Z URZĘDU"... COKOLWIEK MIAŁOBY TO ZNACZYĆ I CHOĆBY NIE WIEM, CO O SWOJEJ PRACY MYŚLAŁ ZLECENIOBIORCA / PRACOWNIK.

 • Ciocia Lisków - niezalogowany 2017-03-15 14:57:13

  Oczywiście jestem pewna, że wszyscy na prawdę zainteresowani sprawą zrozumieli moje komentarze i cytaty z Ustawy. Michnik udający idiotę, podobnie jak p. Trzeciakowie nie muszą rozumieć niczego, to chyba dla nich za wysoki poziom...

 • gość 2017-03-15 16:27:43

  Z tego co tu widzę to Michnik kompletnie nie wie o czym my wszyscy mówimy! Zero KONKRETÓW!

 • gość 2017-03-15 16:30:29

  Powiem szczerze, że jak widzę, że to komentarz tego, jak go ktoś słusznie określił, pieska Trzeciaków to w całości go omijam. Polecam wszystkim to samo. Skupmy się na sprawie.

 • Ciocia Lisków - niezalogowany 2017-03-19 13:20:19

  p. Magdalena nie ma za grosz honoru! Nie odbiera telefonów, nie odpisuje na wiadomości... dostałam komunikat, że jedna z jej kart SIM wygasła... Oczywiście pensji mi nie wypłaciła i nie widzę powodu, dla którego ja miałabym zrezygnować z dochodzenia swoich praw w odpowiednich instytucjach ku temu stworzonych. Większość Opiekunek pracujących w otwockiej placówce pozwala na taki brak szacunku wobec swojej osoby i wykonywanej z poświęceniem pracy i to właśnie sprawiło, że p. Trzeciak czuje się bezkarna! "Mydli oczy" swoim pracownikom, podobnie jak Rodzicom- Klientom, mówiąc, że to wszystko są pomówienia, na pewno również obiecuje wypłaty wynagrodzeń w bliżej nieokreślonym terminie, a od byłych pracowników wiem, że taka sytuacja notorycznie się powtarza! Mnie np. napisała 22.02.2017, że wkrótce pojawi się sprostowanie do artykułu i "to dopiero otworzy mi oczy". Widzę jednak, że sprawa zatacza coraz szerszy krąg - krąg poszkodowanych i oszukanych! LUDZIE! DLACZEGO ODPUSZCZACIE TEJ OSZUSTCE I NIE ZGŁASZACIE ZADŁUŻEŃ WOBEC WAS?? Koszt postępowania sądowego jest na prawdę niski, gdy zadłużenie nie przekracza odpowiednio wysokiej kwoty! Trzeba tylko chcieć i nie dać się zwodzić Trzeciakom!!!

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-19 18:01:37

  No i rozszyfrowaliście mnie , tzn sam się przyznaje bo starczy pisania za darmo miała mi zapłacić i oszukała mnie.... a może to sama się oszukałam???? Nie to Marcin jest wszystkiemu winien a ja taka święta. ;-)

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-20 09:57:46

  " Większość Opiekunek pracujących w otwockiej placówce". W ŻADNYM PRZEDSZKOLU NIE PRACUJĄ ANI OPIEKUNKI ANI PRZEDSZKOLANKI :-) "mówiąc, że to wszystko są pomówienia, " I SŁUSZNIE. WIDAĆ PRZEDSIĘBIORCA PORADZIŁ SIĘ PRAWNIKA-ZAWODOWCA A NIE "PRAWNIKA"-FORUMOWICZA. "No i rozszyfrowaliście mnie " SWOJĄ DROGĄ NIGDY BYM NIE PRZYPUSZCZAŁ , ŻE KTOKOLWIEK GDZIEKOLWIEK BĘDZIE SIĘ PODE MNIE "PODSZYWAŁ" DOBRE, DOBRE... gdyby nie ten siermiężny język :-)))

 • gość 2017-03-20 15:27:48

  Ciekawe ile dzieci zostanie w złobku... W tej chwili jest 8-9 dzieci a wiem że 5 rodziców zabiera dzieciaczki od kwietnia. I jeden problem Państwa T sam się rozwiąże

 • Ciocia Lisków - niezalogowany 2017-03-21 11:09:58

  Wiem, że niektórzy pracownicy NIE OTRZYMALI nawet pensji za STYCZEŃ!!! Gdy kolejni Rodzice rozstaną się z Fiku Miku, p. Magdalena T. nie będzie miała z czego płacić tym "Ciociom", które jeszcze zostały w placówce :/ Wszyscy, którym opowiadam o sprawie, a którzy nie znają właścicieli tego pseudo "przedszkola" uważają, że to jest tak "złoty interes", że właściwie sam na siebie zarabia... i pytają mnie: "co ta Twoja szefowa robiła/robi z tymi pieniędzmi???" - jedno jest pewne: nie inwestowała w placówkę, ani w Ludzi w niej zatrudnionych...

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-22 07:56:47

  "Gdy kolejni Rodzice rozstaną się z Fiku Miku, p. Magdalena T. nie będzie miała z czego płacić tym "Ciociom", które jeszcze zostały w placówce :/ " TO NIE JEST ANI PANI SPRAWA ANI TYM BARDZIEJ PANI "ZMARTWIENIE"... !!! "Wszyscy, którym opowiadam o sprawie, a którzy nie znają właścicieli tego pseudo "przedszkola" uważają, że to jest tak "złoty interes", że właściwie sam na siebie zarabia" TAK ? ;-))) CHODZĄ SOBIE I "UWAŻAJĄ" CZY MAJĄ JAKIEKOLWIEK DOŚWIADCZENIE W BRANŻY ? MAJĄ DOŚWIADCZENIE W PRZEPYCHANKACH Z BIURWĄ ? Z URZĘDNICZYM BEZPRAWIEM ? "co ta Twoja szefowa robiła/robi z tymi pieniędzmi???" NIEMNIEJ, NIE JEST TO SOCJALISTY INTERES CO KTO ROBI Z PIENIĘDZMI. JEŚLI JE W OGÓLE POOSIADA. BO POZORY MOGĄ MYLIĆ. "jedno jest pewne: nie inwestowała w placówkę, ani w Ludzi w niej zatrudnionych..." NIE JEST TO PANI INTERES A "PEWNOŚĆ"PROSZĘ ZACHOWAĆ DLA SIEBIE, SKORO OD URODZENIA JEST PANI PRACOWNIKIEM NAJEMNYM BEZ MINIMALNEGO DOŚWIADCZENIA GOSPODARCZEGO.

 • Gość - niezalogowany 2017-03-22 11:24:27

  Radzę pospieszyć się z odzyskiwaniem kasy bo Pani Trzeciak w maju udaje się wypocząć do Grecji

 • gość 2017-03-22 12:06:58

  Narobiła sobie długów. Lista wierzycieli się prawie nie kończy, więc najlepszym sposobem jest ucieczka.

 • gość 2017-03-22 12:42:38

  klasyczne zagranie, już mnie nic nie dziwi. ciesze się ze zakończyłam współprace z ta osobą, ale kasy oczywiscie tez jeszcze nie odzyskalam...

 • Ciocia Lisków - niezalogowany 2017-03-22 13:52:50

  Moją sprawą i moim "zmartwieniem" jest nadal wszystko to, co wiąże się z p. Trzeciak, bo nadal jestem z nimi "związana" - nie otrzymałam pensji, świadectwa pracy i PITu!!! I obowiązkiem mojej byłej pracodawczyni jest to wszystko mi DAĆ!!! Nie odpuszczę!!! Najłatwiej jest się schować, zamiast stawić czoła wszystkim stworzonym przez siebie trudnym sytuacjom... Para tchórzliwych smarkaczy, którzy nie dorośli do samodzielnego życia... Mój Mąż ma DG od 5ciu lat i nigdy nie miał długów i nie oszukiwał zleceniodawców/biorców! p. Magda ma chyba takie hobby: bajkopisarstwo, udawanie kogoś innego i wciskanie kitu wszystkim dookoła!

 • Michnik - niezalogowany 2017-03-22 21:04:39

  "nie otrzymałam pensji, świadectwa pracy i PITu!!!" JAKI TO MA ZWIĄZEK Z NIEZDROWYM ZAINTERESOWANIEM SOCJALISTY, W CO PRZEDSIĘBIORCA ZAINWESTOWAŁ, A W CO NIE ZAINWESTOWAŁ ORAZ "co ta Twoja szefowa robiła/robi z tymi pieniędzmi???" ? POJAWIŁA SIĘ SZANSA ZAINWESTOWANIA W TEN RZEKOMO ZŁOTY INTERES. NADAL NIE WIDZĘ CHĘTNYCH "CIOĆ" DO ZAWIĄZANIA SPÓŁKI I WZIĘCIA SPRAW W SWOJE RĘCE. DLACZEGO ? " Mój Mąż ma DG od 5ciu lat i nigdy nie miał długów i nie oszukiwał zleceniodawców/biorców!" IŚĆ PRACOWAĆ DO MĘŻA ! :-) "... ma chyba takie hobby: bajkopisarstwo, udawanie kogoś innego i wciskanie kitu wszystkim dookoła!" SKOŃCZYĆ Z TYM SOCJALISTYCZNYM ZAINTERESOWANIEM CUDZYM HOBBY I ZACZĄĆ MYŚLEĆ O PRACY "U MĘŻA".

 • gość 2017-03-23 06:23:02

  A tak pisze o sobie pani Trzeciak: Witam wszystkich członków grupy !:) Będzie mi niezmiernie miło jeśli w komentarzu napiszesz kilka słów o sobie :) Mam nadzieje ze bedziemy się tu wszystkie wspólnie dzielić inspiracjami, inspirować się żebyśmy mogły same być inspiracja dla podopiecznych :) ❤️❤️❤️ Jestem Magda :) Prowadzę fanpage INSPIRACJE NAUCZYCIELKI PRZEDSZKOLA --->>>https://m.facebook.com/InspiracjeNauczycielkiPrzedszkola/ Z wykształcenia pedagog:) Prowadzę też dwie placówki przedszkolno-żłobkowe i salę zabaw dla dzieci:) Prywatnie mama 9 miesięcznej Wiktorii :) Fanpage założyłam głownie dla swoich potrzeb - aby w jednym miejscu zapisac wszystkie pomysły do zrealizowania oraz aby kadra z moich placówek mogła z nich czerpać :) fanpage rozrósł sie niewyobrażalnie :) jest was tam ponad 17.000!!! ❤️❤️❤️ Niezmiernie to cieszy ! I niezmiernie dziękuje https://www.facebook.com/groups/2075867639306295/ i kolejne dzieło https://www.facebook.com/InspiracjeNauczycielkiPrzedszkola/

 • Ciocia Lisków - niezalogowany 2017-03-23 06:36:10

  "Z wykształcenia pedagog:)" - a to ciekawe...

 • gość 2017-03-24 13:05:57

  Pani Magdalena teraz chce zorganizować spotkanie z rodzicami żeby wszystko wyjaśnić - rychło w czas, po ponad miesiącu unikania jakiegokolwiek kontaktu. Rzekomo ma wszystkie dokumenty które nawet udostępniła w placówce do wglądu - tylko ciekawe ze jak chciałam je zobaczyc to nigdy ich nie było... bardzo jestem ciekawa co teraz pościemnia

 • gość 2017-03-24 13:40:34

  Czy jest data i miejsce tego spotkania???? Na pewno teraz też będzie wszystko odwlekać w czasie - "to będzie jutro, albo najpóźniej pojutrze, bo pani w urzędzie się pieczątka zgubiła...", "a tego potwierdzenia, to mi jeszcze nie wysłali, bo mają na to ponoć w urzędzie... 300dni" :p "a wypłat dla pracowników nie będzie, bo kasetka nie jest pełna" ...

 • znajoma - niezalogowany 2017-03-24 15:53:17

  a kiedy będzie trzecia część artykułu bo bardzo na nią czekam :)

 • gość 2017-03-27 10:05:05

  Jeśli Pani Magda wyznaczy termin zebrania/spotkania z rodzicami to bardzo prosimy o kontakt. Jest wiele osób, które bardzo chętnie spotkają się z tą krętaczką i spytają się o własne pieniądze.

 • gość 2017-03-28 14:02:24

  Czwartek, godz. 18.30 placówka Otwock - zebranie z rodzicami. Zapraszamy wszystkich rodziców, pracowników i kontrahentów, z którymi Magdalena Trzeciak ma jakiekolwiek rozrachunki. Im nas więcej tym lepiej!!! Ciekawe czy w kasetce starczy pieniędzy?!

 • poszkodowana - niezalogowany 2017-03-28 18:27:33

  Odezwała się do nas osoba o nazwisku Wieńczysława Nieszczególna. Podejrzewamy, że jest jest to p. Trzeciak. Proszę o weryfikację czy do Państwa też odezwała się taka osoba

 • Ciocia Lisków - niezalogowany 2017-03-28 21:01:27

  I cóż napisała? Do mnie co prawda nikt taki się nie odzywał, ale ciekawa jestem treści... Dziś dowiedziałam się od jednej z pracownic Magdaleny Trzeciak, że została przez nią zupełnie "wyrolowana", M. T. nie wysłała jej zwolnień lekarskich do ZUSu, ja również byłam na L4 od lutego i spodziewam się takiej samej niemiłej niespodzianki :/

 • gość 2017-03-28 21:47:42

  Wieńczysława Nieszczególna - to nie Trzeciakowa. Powstał mail na który wszyscy poszkodowani wrzucają swoje dowody przeciwko niej, utworzony przez osobę godna zaufania i też pokrzywdzona przez MT. dla dobra sprawy i ogółu nazwa może wydawać sie mylaca

 • Ciocia Lisków - niezalogowany 2017-03-29 14:04:43

  "Powstał mail na który wszyscy poszkodowani wrzucają swoje dowody przeciwko niej..." - dowody? Osobiście odradzam wysyłanie komukolwiek jakichkolwiek "dowodów" - równie dobrze sama MT może dzięki takim "dowodom" przygotowywać sobie linię obrony... Jestem niemal pewna, że MT nie będzie na umówionym spotkaniu z Rodzicami, ale przynajmniej poszkodowani i oszukani przez nią się spotkają, może wspólnie znajdziemy jakiś sposób na odzyskanie chociaż części należnych nam dóbr.

 • gość 2017-03-30 12:23:38

  oczywiście zebranie jest już odwołane - pewnie Trzeciakowa się przestraszyła spotkania z rodzicami

 • gość 2017-03-30 15:11:23

  Czy jednak ktokolwiek wybiera się na to "zebranie"? może to tylko taka zmyłka?

 • gość 2017-03-30 22:30:44

  Oczywiście zebranie się nie odbyło, ale chyba wniosek nasuwa się jeden: gdyby Magdalena T. była wobec wszystkich w porządku, nie musiałaby się bać i ukrywać! Szczerze mówiąc, mam nadzieję, że komornicy spędzają jej sen z powiek każdej nocy.

 • gość 2017-04-03 12:49:02

  Co z trzecią częścią artykułu

 • gość 2017-04-03 17:58:49

  Jutro jest zebranie w placówce w Otwocku - z NOWYM właścicielem! Trzeciakowa nie ma odwagi spojrzeć rodzicom w oczy, jest obsrana na maksa. Ciekawe tylko czy to nie jakiś jej pociotek, który teraz za nią będzie palił głupa przed rodzicami i udawał że on o niczym nie wie! Zbyt mocno sprawa jest nagłośniona w całym Otwocku, żeby jakiś poważny człowiek wziął się za coś takiego. To kolejna z jej chorych i dziecinnych zagrywek. Ciekawe jak długo rodzice dalej będą się nabierać.

 • gość 2017-04-03 18:00:55

  Czyżby Michnik przejmował żłobek jako nowy właściciel?

 • gość 2017-04-03 18:33:17

  Sprzedała?

 • gość 2017-04-04 11:35:09

  Żeby coś sprzedać to trzeba coś mieć! A ona jest pusta jak indiański bębenek - i na umyśle i w kieszeni!

 • gość 2017-04-04 11:50:06

  Drodzy Rodzice, byli i obecni pracownicy Fiku - Miku - jeśli ktoś z Państwa czuje się oszukany przez właścicielkę placówki, nie jest przez nią rozliczony, ma jakieś zaległości finansowe, to proszę jak najszybciej odezwać się pod podawany "pocztą pantoflową" mail, pod którym kryje się Pani mecenas. Ten mail jest sprawdzony i pewny. Warto opisać tam swój przypadek, można też podesłać jakieś dowody typu umowa czy korespondencja z właścicielką. Póki co odezwało się kilkoro rodziców i pracowników, im nas więcej tym lepiej. Pani mecenas pomoże nam odzyskać zaległe pieniądze czy dokumenty od właścicieli tych oszukanych placówek. Urząd miasta jest o wszystkim poinformowany, policja też. Nie popuśćmy im tego!

 • gość 2017-04-04 14:48:22

  Kurczę, mam nadzieje, że ktoś mi przekaże tego meila bo zostałam przez nią bardzo oszukana :/

 • gość 2017-04-04 14:57:22

  Jeśli do tej pory nie dostałaś tego maila to znaczy że jesteś z kręgu tych oszustów, lub sama jesteś tą oszustką.

 • gość 2017-04-05 09:18:18

  Nową właścicielką Fiku Miku jest UWAGA mama pani Magdaleny Trzeciak :) :) :) która na wczorajszym zebraniu nic nie wiedziała o placówce. Wyszło tez na jaw że był zamawiany jeden posiłek na troje dzieci i dzielony, nic dziwnego że wracały głodne...

 • gość 2017-04-05 12:24:25

  Nie może być ta pani żadną właścicielką! Nie ma czegoś takiego jak zmiana właściciela. MT musiałaby zamknąć placówkę, rozwiązać umowy z pracownikami i rodzicami. A nowy właściciel musiałby przejść cały cykl otwierania placówki czyli nowe umowy i odbiory. Jak to jeden z rodziców na zebraniu dobrze powiedział że mamuśka jest tylko słupem i mydli nam oczy. Następna godzina zmarnowana bo ta oszustka się nawet nie pojawiła. O posiłkach już wiadomo było wcześniej, nawet chyba pod pierwszym artykułem były komentarze na ten temat. Zalega z płatnościami już chyba wszędzie. Tak pustej, głupiej gówniary jeszcze nie spotkałem. Matka chyba nie wie o wszystkim co się dzieje wokół jej córci. Niedługo będzie jej paczki wysyłać.

 • Michnik - niezalogowany 2017-04-06 11:51:37

  " Do mnie co prawda nikt taki się nie odzywał, ale ciekawa jestem treści..." TO JEST WŁAŚNIE TO, O CZYM TARABANI SOCJALIZM - ZAINTERESOWANIE WSZYSTKIM, TYLKO NIE SWOIMI SPRAWAMI. "Dziś dowiedziałam się od jednej z pracownic (...), że została przez nią zupełnie "wyrolowana", M. T. nie wysłała jej zwolnień lekarskich do ZUSu," IGNORANCIE, A NA CZYM TO "ZUPEŁNE WYROLOWANIE" NIBY MA POLEGAĆ ? ŻADEN PRZEPIS PRAWA NIE NAKAZUJE PRACODAWCY "WYSYŁANIA ZWOLNIEŃ DO ZUS". JEŚLI ZWOLNIENIA NIE BYŁO, PRACODAWCA NIE MA PODSTAWY DO NALICZENIA W PUE OBNIŻONEJ STAWKI ZASIŁKU SKŁADKI. A TO POWÓD DO OSOBLIWEJ "RADOŚCI".

 • Michnik - niezalogowany 2017-04-06 11:55:54

  " Szczerze mówiąc, mam nadzieję, że komornicy spędzają jej sen z powiek każdej nocy." O NAIWNOŚCI !!! :-))) Szykujecie ZALICZKI dla komornika, pełnomocnika lub pieniądze na opłaty skarbowe za jakiekolwiek urzędowe wnioski. Nie znam żadnego komornika, który nie zabezpieczył wcześniej swojego wynagrodzenia :-)

 • Michnik - niezalogowany 2017-04-06 11:57:31

  "Zbyt mocno sprawa jest nagłośniona w całym Otwocku, żeby jakiś poważny człowiek wziął się za coś takiego" UF, UF, UF. ACH TA NASZA POLSKA MEGALOMANIA TAK CHARAKTERYSTYCZNA MAŁOMIASTECZKOWEJ MENTALNOŚCI :-)))

 • Michnik - niezalogowany 2017-04-06 12:03:40

  "Pani mecenas pomoże nam odzyskać zaległe pieniądze czy dokumenty od właścicieli tych oszukanych placówek. Urząd miasta jest o wszystkim poinformowany, policja też. Nie popuśćmy im tego!" MILI MOI. WASZA PANI MECENAS, JEŚLI COKOLWIEK ZROBI, TO ZROBI TYLKO TO, CO MIEŚCI SIĘ W GRANICACH OBOWIĄZUJĄCEGO PRAWA. PIENIĘDZY WAM ANI NIE ŚCIĄGNIE (BO TO ROLA KOMORNIKA), ANI NIE DODRUKUJE. CO MA Z CYWILNĄ SPRAWĄ WSPÓLNEGO "URZĄD" I DLACZEGO - NICZYM TROSKLIWA MATKA - O CZYMKOLWIEK "JEST INFORMOWANY", TO JA CHCIAŁBYM WIEDZIEĆ. CÓŻ, POKUTUJE NIEWOLNICZA MENTALNOŚĆ, W KTÓREJ ZOSTALIŚCIE WYCHOWANI I "WYEDUKOWANI".

 • Michnik - niezalogowany 2017-04-06 12:15:06

  "Nie może być ta pani żadną właścicielką! Nie ma czegoś takiego jak zmiana właściciela. MT musiałaby zamknąć placówkę, rozwiązać umowy z pracownikami i rodzicami." POUCZAM SZANOWNEGO GOŚCIA, ŻE CZYM/KIM INNYM JEST ORGAN PROWADZĄCY PLACÓWKĘ OŚWIATOWĄ A CZYM/KIM INNYM JEST PODMIOT PROWADZĄCY DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ. TO DWA ODRĘBNE BYTY. ZMIANA. "A nowy właściciel musiałby przejść cały cykl otwierania placówki czyli nowe umowy i odbiory." BZDURA NA BZDURZE I BZDURĄ POGANIA. ZMIANA ORGANU PROWADZĄCEGO TO JEDNO JEDYNE OŚWIADCZENIE/POROZUMIENIE POMIĘDZY PRZEKAZUJĄCYM PLACÓWKĘ OŚWIATOWĄ A PRZEJMUJĄCYM PLACÓWKĘ OŚWIATOWĄ, BĘDĄCE PODSTAWĄ DO ZMIAN W REJESTRZE PLACÓWEK PROWADZONYCH PRZEZ WŁAŚCIWY ORGAN (PREZYDENTA, WÓJTA,...). I TYLE ! ŻADNE "ODBIORY". A UMOWY, TO SPRAWA CYWILNA. "Jak to jeden z rodziców na zebraniu dobrze powiedział że mamuśka jest tylko słupem i mydli nam oczy." ŻADEN TO WASZ INTERES, KTO KOGO I JAK REPREZENTUJE. PEŁNOMOCNICTWO NIE JEST CZYNEM ZABRONIONYM. "O posiłkach już wiadomo było wcześniej, nawet chyba pod pierwszym artykułem były komentarze na ten temat." W CAŁEJ TEJ HISTORII AŻ ROI SIĘ OD "WIADOMO". ZAMÓW IGNORANCIE JEDEN Z DRUGIM W CATERINGU POSIŁKI ZBIOROWE, TO ZOBACZYSZ W JAKIEJ FORMIE I W JAKICH NACZYNIACH PRZYJADĄ I DLACZEGO TRZEBA JE PORCJOWAĆ.

 • Michnik - niezalogowany 2017-04-06 12:23:51

  ""A nowy właściciel musiałby przejść cały cykl otwierania placówki czyli nowe umowy i odbiory."" SWOJĄ DROGĄ, TO PEWNIE MARZENIE NIEJEDNEGO URZĘDNICZEGO BIUROKRATY, ŻYJĄCEGO Z PRZEWRACANIA PAPIERÓW Z JEDNEJ STRONY NA DRUGĄ ;-) ŻYJĄCEGO Z WASZYCH PODATKÓW ! TO TERAZ BĘDZIECIE WIEDZIELI, Z JAKIMI "UDOGODNIENIAMI" MOŻE WIĄZAĆ SIĘ TAK ZNIENAWIDZONA W POLSCE DZIAŁALNOŚĆ TYCH OBRZYDLIWYCH "PRYWACIARZY", KTÓRYCH JAK NA LEKARSTWO A FIRMY WOLĄ REJESTROWAĆ W CZECHACH, SŁOWACJI, CZY ESTONII ;-) JESZCZE TROCHĘ, A JEDYNĄ PRACĄ BĘDZIE PRACA W URZĘDZIE NA JAKIMŚ SUPER WAŻNYM STANOWISKU W NIKOMU NIE POTRZEBNYM ORGANIE :-))) PYTANIE, SKĄD SIĘ WEZMĄ NA TO WSZYSTKO PODATKI ? BO PAŃSTWO NIC NIE MA. PAŃSTWO MA TYLKO TO, CO (PRZEMOCĄ) ZABIERZE W GŁÓWNEJ MIERZE WŁAŚNIE TEMU ZNIENAWIDZONEMU PRZEDSIĘBIORCY. PRZEMYŚLCIE TO, ZANIM IE JEST ZA PÓŹNO.

 • gość 2017-04-06 12:50:36

  Ha ha ha Michnik! Dawno Cię nie było - już nam się tutaj nudziło! Nie było z kogo się śmiać. Cieszymy się że nadal nie masz pojęcia o czym mówisz bo mamy z tego niezły ubaw! Takiego ignoranta jeszcze nigdy nie widziałem - zero konkretów same wymysły. A wiesz może czemu Madzia zlikwidowała Facebooka? :) No cóż pozostał instagram żeby się z niej pośmiać. Chyba, że odwiedzimy super szmateks High Fashion Outlet na początku Andriollego! Skoro Madzia brała wszystko od kontrahentów na kreskę to myślę że i tam można tak brać!

 • gość 2017-04-06 15:36:25

  Ubaw po pachy ! Ciekawe gdzie zaprowadzi trzeciakową ta jej małostkowa wiedza. A swoją drogą ciekawe skąd miała pieniądze na urządzenie "urodzinek" swojej Wiktorii w Janowie...? Skoro ona taka biedna i niewypłacalna...

 • gość 2017-04-07 07:53:21

  Jak w Janowie to tylko z pomidorów!!!

 • gość 2017-04-08 08:41:45

  High Fashion Outlet zostawcie w spokoju prowadzi go matka Marcina Trzeciaka ale ona nie ma nic wspólnego z Fiku Miku. Nawiasem mówiąc uczciwa i pracowita kobieta.

 • gość 2017-04-09 10:27:42

  Kiedy trzecia część artykułu?

 • Michnik - niezalogowany 2017-04-11 12:11:00

  " ta jej małostkowa wiedza" MAŁOSTKOWA WIEDZA ??? A CÓŻ TO TAKIEGO ? KAŻDEJ CIOCI PODAJĄCEJ SIĘ - O ZGROZO - ZA NAUCZYCIELA NIE WYPADA UŻYWAĆ SFORMUŁOWAŃ, KTÓRYCH ZNACZENIA SIĘ NIE ZNA, NIEPRAWDAŻ... ? ;-) "ciekawe skąd miała pieniądze" ... BO - JAK MAWIAŁ BYŁY NACZELNIK PAŃSTWA - "Jeśli ktoś posiada pieniądze, to skądś je ma ". CÓŻ, SOCJALIZM, SOCJALIZM, SOCJALIZM. I TO W POLSKIM MAŁOMIASTECZKOWYM WYDANIU :-)))

 • gość 2017-04-11 15:08:03

  "Cioci podającej się za nauczyciela" - a Trzeciakowa za kogo się podaje i jakie ma wykształcenie? Może Michnik to lepiej sprawdź bo chyba to ona nie wie co znaczy słowo nauczyciel - pedagog. Wykształcenia zero, kultury jeszcze mniej. Michnik - Ty wiesz co to jest socjalizm?! Nie posługuj się hasłami, których znaczenia nie znasz. Dorośnij dzieciaku wreszcie i nie udzielaj się tam gdzie dorośli rozmawiają. I tak jej już nie wybronisz, tylko pogrążasz bardziej siebie.

 • Michnik - niezalogowany 2017-04-11 17:07:32

  " I tak jej już nie wybronisz, tylko pogrążasz bardziej siebie." POZOSTAJE WIĘC JUŻ TYLKO POPROSIĆ, ABYŚCIE NIE ZAPOMNIELI ZAMELDOWAĆ O ODNIESIONYCH SUKCESACH... również (a może przede wszystkim) tych na zapisanych w wyciągach swoich kont. Powodzenia ;-)

 • gość 2017-04-12 11:49:43

  Oczywiście poinformujemy! Do tego czasu mamy prośbę - nie udzielaj się!

 • OSZUKANA - niezalogowany 2017-04-12 23:22:48

  DRODZY RODZICE I OSZUKANI. MICHNIK = MAGDALENA TRZECIAK MECENAS ZBIERAJĄCA DO POZWU ZBIOROWEGO = MAGDALENA TRZECIAK UMOWY podpisane z przedszkolem równych szans nie mają racji bytu, bo nie ma takiego podmiotu. Kończymy temat. Uwaga. kolejna osoba, która się wpisze poniżej, jakkolwiek by brzmiała, to zapewne Magdalena Trzeciak lub jej jakiś sługus. Drodzy nie piszmy dalej, lepiej porozmawiajmy z nią w sądzie

 • OSZUKANA - niezalogowany 2017-04-12 23:41:51

  dodam jeszcze, że na INK361 można prześledzić ostatnie 3 lata p. Trzeciak :( ręcę mi opadają, nie wydaje się takim oszustem...

 • gość 2017-04-13 08:31:08

  Mecenas która zbiera materiały do pozwu to nie Magdalena Trzeciak! Każdy to wie kto z nią rozmawiał telefonicznie, gdyż ta Pani od razu kontaktuje się z pokrzywdzonymi. Co do Michnika to tak ,zgadzam się - na 100% to sługus bądź sama złodziejka.

 • OSZUKANA - niezalogowany 2017-04-13 11:47:12

  Proszę o nazwisko i tej p. mecenas i numer licencji lub cokolwiek, co ją uwiarygadnia

 • gość 2017-04-13 12:34:45

  Proszę się z nią skontaktować i umówić.

 • Ciocia Lisków - niezalogowany 2017-04-13 12:52:52

  Ja również poproszę o szersze informacje nt tej prawniczki! przypomnę mój mail założony w celu kontaktu w związku z tą oszustką: [email protected] Byłam na "zebraniu" w Fiku Miku, a raczej pod furtką placówki, bo p. Magdalena wolała robić z siebie pośmiewisko na zewnątrz... Również przed policją gubiła się w zeznaniach...

 • OSZUKANA - niezalogowany 2017-04-13 14:45:55

  Jeszcze raz proszę o informacje nt prawniczki, chętnie się umówię. Ludzie, dajcie znać, gdzie można dorwać tę oszustkę Magdalenę - jakieś zebranie rodziców, może ktoś już jest z nią umówiony gdzieś. Chcemy porozmawiać.

 • gość 2017-04-14 08:13:31

  Napiszcie gdzie mieszka pani Trzeciak

 • gość 2017-04-17 08:02:28

  Nie poddawajcie się! W grupie siła! Trzeba walczyć o swoje.

 • Michnik - niezalogowany 2017-04-18 12:04:34

  Z jednym się zgodzę i jedno popieram: NIE PODDAWAJCIE SIĘ. Jakakolwiek w tym stanie faktycznym działalność "w grupie" (może poza wzajemnymi konsultacjami) jest jednak bezcelowa. BTW: ZA TEN BAŁAGAN, ZA TĘ BIEGUNKĘ LEGISLACYJNĄ, ZA TE "UDOGODNIENIA" W PROWADZENIU PLACÓWEK OŚWIATOWYCH PODZIĘKUJCIE CAŁEMU TABUNOWI URZĘDNIKÓW. TO DZIĘKI DARMOZJADOM NIE WNOSZĄCYM ABSOLUTNIE NIC, POZA KOLEJNYM ABSURDALNYM UTRUDNIENIEM, LUDZIE PRZEDSIĘBIORCZY WYJEŻDŻAJĄ Z KRAJU LUB REZYGNUJĄ Z DG. TO DZIĘKI LEGISLACYJNEMU CHAOSOWI I FISKALNEMU UCISKOWI PRZEDSIĘBIORCY NIE ZAKŁADAJĄ NOWYCH PRZEDSIĘWZIĘĆ, NOWYCH PLACÓWEK, W KOŃCU - NIE BIJĄ SIĘ NA WOLNYM RYNKU O WAS, PRACOWNIKÓW - FACHOWCÓW I NIE DBAJĄ O WAS. JEST ODWROTNIE : CZAS PRZECIĘTNY PRZEDSIĘBIORCA TRACI NA UŻERANIE SIĘ Z BIURWĄ I GŁÓWKOWANIE JAK (LEGALNIE) SPROSTAĆ KOLEJNEMU URZĘDNICZEMU WIDZIMISIĘ. PODZIĘKUJCIE URZĘDNIKOM...! ROZEJRZYJCIE SIĘ WOKÓŁ ILE JEST CHOCIAŻBY NOWYCH LOKALI DO WYNAJĘCIA I ZASTANÓWCIE SIĘ, DLACZEGO TAK JEST A NIE BYŁO. POWODZENIA! :-)

 • gość 2017-04-18 15:16:29

  Ja wciąż nie otrzymałam swoich wypłat. Stresuje się tą całą sytuacją od dwóch miesiecy :/ Chciałabym tylko otrzymać pieniądze i zapomnieć o tym koszmarze. Czy ktoś wie jak można sie z nia skontaktowac? Nie odbiera ode mnie telefonów

 • Ciocia Lisków - niezalogowany 2017-04-19 17:57:20

  Z Magdaleną Trzeciak nie ma żadnego kontaktu, unika wszystkich jak ognia, a podczas zebrania z Rodzicami i nową "właścicielką" ( czyli swoją matką! ) broniła furtki placówki własną piersią i przyznała głośno, że "okradła Rodziców jednego z podopiecznych żłobka, a nam nie wypłaci zaległych pensji i nie wystawi świadectw pracy, mamy same załatwiać sprawy z PIPem, bo ona jest NIEWYPŁACALNA i pieniądze dostaną tylko obecni pracownicy!" :/ Mnie jest dłużna ok. 1400zł ...

 • gość 2017-04-19 20:32:40

  Proponuję udać się do KPP w Otwocku i złożyć zawiadomienie o przywłaszczeniu zgodnie z artykułem 286kk tak jak uczyniono to w Piasecznie gdzie oprócz wykroczenia tj. prowadzenia placówki bez wpisu o działalności regulowanej prowadzona jest również sprawa o przestępstwo oszustwa. (kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności )

 • Gość - niezalogowany 2017-04-20 09:52:18

  Parę dni temu odcięto gaz a dziś tj.20.04.prąd

 • Michnik - niezalogowany 2017-04-20 14:25:29

  "Proponuję udać się do KPP w Otwocku i złożyć zawiadomienie o przywłaszczeniu zgodnie z artykułem 286kk" PRZYWŁASZCZENIU CZEGO ? Niemniej, art. 286 K.k. dotyczy przestępstwa oszustwa a nie przywłaszczenia. Bez względu na jedno lub drugie pierwsze pytanie, jakie zada f-sz zabrzmi: "jakie masz obywatelu DOWODY ?"... bo może szybko okazać się, że czyn twój nieprzemyślany opisuje 234 K.k. "uczyniono to w Piasecznie gdzie oprócz wykroczenia tj. prowadzenia placówki bez wpisu o działalności regulowanej prowadzona jest również sprawa o przestępstwo oszustwa..." A KONKRETNIE CO "UCZYNIONO" ? WSZCZĘTO DOCHODZENIE ? Nawet jeśli, to jeszcze nic strasznego ... ;-) "(kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności )" Uf, uf, uf... ACH TA MENTALNA MŁODOŚĆ ;-)

 • Michnik - niezalogowany 2017-04-20 14:26:04

  "Parę dni temu odcięto gaz a dziś tj.20.04.prąd" KOMU ? WŁAŚCICIELOWI LOKALU ???

 • gość 2017-04-20 17:15:28

  Poda w końcu ktos oficjalnie ten kontakt do pani mecenas???

 • gość 2017-04-20 19:59:03

  Czy dobrze zrozumiałam, że w placówce Fiku Miku w Otwocku nie ma prądu i ogrzewania???

 • zzainteresowany - niezalogowany 2017-04-20 22:11:34

  Jest prąd i ogrzewanie z nagrzewnic. Prądu nie było kilka godzin.

 • gość 2017-04-20 23:35:50

  Czy Tezeciak organizuje jakies spotkanie z rodzicami w najblizszym cxasie?

 • gość 2017-04-21 11:42:49

  W niedługim czasie adres Państwa Trzeciaków to Ciupagi 1, 03-016 Warszawa ;-)

 • gość 2017-04-22 07:40:04

  Przeprowadzają się?

 • gość 2017-04-23 09:47:50

  Kiedy trzecia cześć artykułu? Może pana Idziaka też już straszyła i dlatego nie możemy sie doczekać na trzecią część

 • gość 2017-04-25 11:39:44

  Wszystkie dzieci z Józefowa zostały przeniesione do placówki w Otwocku, a opiekunki z Otowcka wszystkie złożyły wypowiedzenia. Nie wiem jak Trzeciakowa ma zamiar wybrnac z tej sytuacji

 • Michnik - niezalogowany 2017-04-25 13:22:59

  "W niedługim czasie adres Państwa Trzeciaków to Ciupagi 1, 03-016 Warszawa ;-)" CÓŻ, POZOSTAJE TYLKO UBOLEWAĆ, ŻE DO TAKIEJ "WIEDZY" SPROWADZA SIĘ PRAWNA EDUKACJA PRZECIĘTNEGO POLSKIEGO WYROBNIKA UCIEKAJĄCEGO SIĘ POD "PSEUDO-OPIEKĘ" BIUROKRATY Z URZĘDU. "Nie wiem jak Trzeciakowa ma zamiar wybrnac z tej sytuacji" I NA TEJ NIEWIEDZY PROSZĘ POPRZESTAĆ, ALBO POZNAĆ SMAK PROWADZENIA WŁASNEJ PLACÓWKI W RZECZPOSPOLITEJ URZĘDNICZEJ. SŁOWEM, AKURAT TAKA WIEDZA NIKOMU (POZA PRZEDSIĘBIORCĄ) DO NICZEGO NIE JEST POTRZEBNA.

 • gość 2017-04-25 19:47:42

  Michnik - Ty normalnie jebnięty jesteś i tyle w temacie.

 • gość 2017-04-26 16:29:11

  może trzeciak ma schizofrenię? (Michnik)

 • Michnik - niezalogowany 2017-04-26 18:18:22

  "Kiedy trzecia cześć artykułu? " Póki co, jak na wieś przystało, górę wziął jarmark wielkanocny i losy juniorek młodszych MKS Karczew :-))) "Michnik - Ty normalnie jxxxty jesteś i tyle w temacie." Taaaaak ? Skoro tak, to zważ, że nie na tyle, aby dać się po dwakroć - że się tak wyrażę - "wyślizgać" a następnie szukać ratunku po powiatowych blogach i biurwach. Jak przystało na kraj powszechnego bezprawia i przyzwolenia na cwaniactwo oraz złodziejstwo. Te finezyjne również. Cóż, "ślizgacie się" się polacco NAWZAJEM aż furkocze. Spowiedź Polak już cytowałem ;-)

 • gość 2017-04-27 11:34:21

  Inspiracje Nauczycielki Przedszkola - polecam profil na FB i na Instagramie, tam p. Trzeciak pięknie rozkręca dalszą działaności i usuwa niewygodne dla siebie komentarze - mamy printscreeny!

 • gość 2017-04-27 15:58:52

  ojoj i na Inspiracja Madzia pokasowała wszystko, tak mi przykro... :P

 • gość 2017-04-30 06:49:02

  Śleźdźcie wydarzenie a spotkacie się z Madzią https://www.facebook.com/events/1320359874720716/ która rozkręca kolejny biznes. 20 maja w Warszawie. A może skorzystacie ze szkolenia? jeszcze nie wiadomo kto szkoli i co dokładnie będzie ale reklama pełną gębą po taniości oczywiście.

 • gość 2017-04-30 07:06:28

  Uwaga akcja uprzedzamy! Uprzedźcie osoby które chcą wziąć udział w szkoleniach organizowanych przez Fiku Miku o obecnej sytuacji. Napiszcie do osób które chcą wziąć udział w szkoleniu. Widać ich w wydarzeniu! 20.05 WARSZAWA, https://web.facebook.com/events/1320359874720716/ 27.05 KATOWICE, https://web.facebook.com/events/1563743853669629/ 10.06 POZNAŃ, https://web.facebook.com/events/646445842222688/ 17.06 GDYNIA https://web.facebook.com/events/1907092602905800/ Przykładowy tekst który trzeba wysłać na priv: Witam Panią Organizatorka szkolenia 20 maja i szefowa Inspiracji dla Nauczycieli to osoba która jest bohaterką tego artykułu http://iotwock.info/artykul/opieka-na-czarno-czyli/141084 Piszę to w trosce o pani czas i pieniądze. Pozdrawiam! Działajmy! 20 maja możemy też zorganizować pikietę!

 • gość 2017-04-30 07:22:17

  Czy ktoś dostał zaległe pieniądze od FIku Miku i Państwa Trzeciaków?

 • OSZUKANY - niezalogowany 2017-05-05 13:29:37

  My nie dostaliśmy, Trzeciak podała trefną firmę (nieistniejącą) do umowy. Czy Trzeciakowa będzie na tym szkoleniu 20 maja? Może tam ją dorwać?

 • gość 2017-05-08 17:48:31

  Na 100% będzie ale ukryła w wydarzeniu adres. takie to szkolenie, że adres rozsyła na maila.....

 • gość 2017-05-12 12:16:11

  ok, czy możecie podać adres i czas kiedy odbędzie się szkolenie?

 • gość 2017-05-16 15:54:13

  PAnie Idziak kiedy obiecana trzecia część??????????

 • gość 2017-05-18 09:42:47

  Pani Magda nie płaci składek za zUS swoich pracowników!!! Jedna z dziewczyn jest w ciąży i Trzeciakowa nie wysłała żadnego z L4 do ZUSu!

 • gość 2017-05-22 10:04:27

  Dziś tj. 22.04 wszystkie dzieci zostały odesłane z przedszkola na ulicy Przewoskiej. Ze wstępnych informacji wynikało, że Panie Magdalena i Monika (matka i córka uściślając) zakończyły współpracę. Dzieci nie zostały przyjęte, gdyż Panie właścicielki nie uzyskały porozumienia w kwestii finansowej (nie zostały przekazane pieniądze na katering). W związku z nieopłaceniem kateringu, przedszkole zamknięto.!!!!!!!!!!!! A rodzice radźcie sobie. Szkoda, że nie pokłóciły się w piątek. Przez weekend można by sobie chociaż zorganizować opiekę nad dzieckiem, lub podjąć definitywną decyzję o rozstaniu z przedszkolem.

 • gość 2017-05-22 16:16:25

  Z jakim przedszkolem?? ludzie!!! to jest opieka na czarno ani przedszkole ani klub ani żłobek!!

 • gość 2017-05-22 18:20:54

  Zgłaszajcie się do wspominanej wcześniej pani mecenas, która będzie pisać pozew w imieniu pokrzywdzonych rodziców z Otwocka i Józefowa. W Piasecznie już prokuratura przesłuchała pierwsze osoby, sprawa jest w toku. Nie można pozwolić, żeby taka kryminalistka chodziła sobie bezkarnie.

 • gość 2017-05-22 18:23:52

  Ciekawe co z "ciociami", które miały być do końca miesiąca, na pewno tak jak i reszta nigdy nie zobaczą ani świadectw pracy, ani pitów. O wypłatach nie wspomnę. Ciekawe czy mamusia Trzeciakowej na prawdę jest taka głupia i nie wiedział w co się pcha? Teraz jest zdziwiona? Przecież rodzice jej to na zebraniu powiedzieli, że to sam syf a nie żadne przedszkole.

 • gość 2017-05-22 18:24:59

  Ktoś wie coś na temat tych jej warsztatów sobotnich?

 • gość 2017-05-24 17:32:49

  Na stronie facebook prowadzonej przez Panią Trzeciak wrze https://www.facebook.com/InspiracjeNauczycielkiPrzedszkola/ Wzięła od ludzi pieniądze na szkolenia. Szkolenia się nie odbyły. Nie odbiera telefonów. Klasyka.

 • gość 2017-05-24 18:22:34

  A kaske pusciła na randke w spa z meżusiem i nowa Pandore.Ma stajla. Byle ochłapem sie przeciez nie pochwali. Musi chyba żyć na jakims poziomie, ja nie wiem co wy od niej chcecie. Ma jesc suchary i ubierac rodzine w PEPCO?? Heloooł...

 • gość 2017-05-24 18:30:52

  I wy mamuśki jej ta kase dajecie! Jakby innych przedszkoli nie było w Otwocku A potem pseudo lament, ze dzieci jedzenia nie dostaja, ze ciocie bez wynagrodzenia.... A kto przepraszam pcha jej ta kase do kieszeni. Wszyscy naiwni, oszukani, pokrzywdzeni.Tylko ona sprytna. To sie dziecka tam nie prowadza. Mozna dac zarobic uczciwym przedsiębiorcom. Przedszkoli jak grzybow po deszczu, a na dzieci z otwartymi rekami czekają. Drodzy rodzice, dla mnie wspolpraca z p.Trzeciak to jawny współudział w tym całym procederze. Dajecie piwniadze oszustce wiedzac o tym, ze nie płaci pracownikom, nie placi za katering, nie splaca wierzycieli. Wpierdziela sushi z mezem w spa odziana w nowa Pandore.

 • gość 2017-05-25 09:05:24

  Spokojnie, niedługo też będzie nosiła firmowe pasiaki na Białołęce ;-) Będzie lans pełną gębą na spacerniaku ;-)

 • gość 2017-05-25 11:09:32

  Warsztaty się nie odbyły, kasę jak zwykle ukradła.

 • gość 2017-06-06 16:00:13

  I co masz teraz do powiedzenia Michniku- zapadł wyrok w sprawie braku wpisu ;-) a już niedługo sprawa warsztatów na wokandzie ;-)

 • gość 2017-06-07 10:20:40

  Jaki jest wyrok?

 • gość 2017-06-07 16:58:34

  dostała grzywnę do zapłacenia ,

 • gość 2017-06-08 16:04:55

  Z czyjego powództwa?

 • gość 2017-06-08 21:41:23

  Urzad miasta złożył zawiadomienie na policje a ta skierowala wniosek do sądu.

 • gość 2017-06-22 22:09:33

  I tylko tyle dla tej złodziejki? Okrada wszystkich, nie płaci i ciagle sie wykręca z tego. Suka

 • gość 2017-06-26 12:12:59

  niestety nasze prawo chroni złodzieji takich jak ona

 • gość 2017-07-02 14:16:49

  Pani zrobiła się miłosierna i rozdaje radio, sztućce itp. w grupie https://www.facebook.com/groups/1548243935220574/

 • gość 2017-07-02 14:25:05

  Pozbywa się bo jej będą niedługo zbędne, na Białołęce będzie miała służbowe taki metalowy niezbędnik ;-)

 • gość 2017-07-06 18:31:21

  Obecnie oddaje: Suchą żywność - dam jutro, kaszki, kremy, i ewentualnie ubranka dla dzieci oraz chemia do domu https://www.facebook.com/groups/1548243935220574/ A czy oddała pieniądze winnym?

 • gość 2017-07-10 08:22:01

  Nam nie oddała. Pani Magdaleno, czekamy-Katarzyna Osiak-Sarzyńska.

 • gość 2017-07-22 21:53:35

  PANIE A GDZIE 3 CZĘŚĆ ?? CZYŻBY POŁOWA ARTYKUŁU TO STEK BZDUR? POMÓWIENIA? CHOĆ BYŚ NAPISAŁ ILE JESZCZE IM DŁUGÓW ZOSTAŁO I JAKIE WYROKI ZAPADŁY?

 • gość 2017-07-24 07:58:17

  Szanownej paniusi nie przeszkadza to bawić się na zlocie bloggerów #seeblogers - instagram mama.gda

 • gość 2017-07-25 09:07:08

  Widzę, że odkąd wyprowadziła się z Otwocka do teściowej to temat o niej przycichł troszeczkę.....

 • gość 2017-07-25 15:30:58

  Niestety ale mam nadzieję że dobiorą jej się do skóry. Aczkolwiek cwaniara jest w ciąży, więc mam nadzieję ze to nie bedzie okolicznosc lagodzaca, zwlaszcza ze dziewczynom ktore u niej pracowaly nie oplacala skladek do ZUSU i teraz mają ogromne problemy

 • Andrzej Idziak 2017-07-28 16:10:40

  Szanowni Czytelnicy, Pytacie Państwo w komentarzach kiedy ukaże się trzecia część artykułu… Tych, którzy na nią czekają chciałbym poinformować, że ujrzała ona światło dzienne już dawno, ukazując się drukiem w Nr 6(41) dwutygodnika „iOtwock.info” z dn. 20.03.-9.04.2017r., na stronie 7. W tym numerze zostały opublikowane od razu dwie części (2 i 3) mojego materiału. Możecie się z nimi zapoznać w wydaniu archiwalnym umieszczonym na portalu. Sprawy, o której piszę w artykule, póki co ciągnąć nie będę, zobaczymy co przyniesie czas… Młyny sprawiedliwości mielą powoli. Dziękuję za tak duże zainteresowanie przedstawioną sprawą.i zachęcam Państwa do lektury naszego dwutygodnika. Autor

 • gość 2017-08-09 18:21:34

  Ooo jak się okazuje ciągu dalszego nie będzie. Królowa jest tylko jedna. Smutne to.

 • gość 2017-09-23 11:40:58

  jeśli jest w ciąży to pewnie znowu będzie siedziała na zwolnieniu, będzie brała najwyższe z możliwych zasiłków chorobowych - bo kontynuacja i dalej będzie pracowała- i będzie się śmiała że znowu się udało. Może ZUS powinien się bardziej tym zainteresować. A nie tylko jedną kontrole w pracy przeprowadzi, zobaczy że jej nie ma i odpuści temat. A ona uprzedzona przez koleżanki z pracy "chowa się". Gdyby zus wykazał więcej rzetelności to by szybko zweryfikował czy ona rzeczywiście siedzi w domu na chorobowym czy pracuje.

 • gość 2017-09-24 17:22:00

  Najnowszy twór Pani Trzeciak: https://www.facebook.com/mowmimamo/?hc_ref=ARRFt6SssOC9RCFFLorPHDB0sDATV46XIOlvS7qnlpYdd7-xMioxZX1mxiA5j_xFPVI http://www.mowmimamo.com.pl/2017/09/moj-pierwszy-raz-mama-bloguje-poznaj.html O sobie samej: 5 lat wspólnego własnego biznesu – 2 placówki opiekuńcze dla dzieci, przedszkole oraz kulkarnia - sala zabaw. Dziś podsumowując – czas iście fantastyczny, wspaniała kadra, cudowne dzieciaki, niejednokrotne wzruszenia - było warto i jest za czym tęsknić! Jest cała masa cudownych wspomnień. Ale teraz – on, ona i .... fasolka- rodzina. Może jak dzieci podrosną to do tego wrócimy? Kto wie…

 • johnson - niezalogowany 2017-11-18 10:16:36

  Ma to na celu poinformowanie ogółu społeczeństwa, że mężczyzna lub kobieta są zdrowi i w 100% poważne w oddawaniu nerki powinni pilnie skontaktować się z Dr. johnson, jestem nefrologiem w Szpitalu Ogólnym .. Ponieważ mamy wielu pacjentów, którzy są tutaj po przeszczepie nerki, Are szukasz możliwości oddania nerki za pieniądze z powodu finansowy podział, nasz szpital specjalizuje się w chirurgii nerki / transplantacji i inne leczenie narządów, mamy również do czynienia z zakupem i transplantacja nerek z żywym i zdrowym dawcą. Oferujemy dla ciebie 500 000,00 USD nerki Jeśli jesteś zainteresowany oddaniem nerki, nie wahaj się skontaktuj się z nami poprzez e-mail, [email protected]

 • gość 2017-11-23 15:59:28

  uwaga! Na blogu www.mowmimamo.com.pl Trzeciakowa umieszcza zdjecia dzieci z fiku-miku! Rodzice czuwajcie!

 • Ola - niezalogowany 2017-12-20 12:18:16

  hm... to ja się pytam, kto odebrał to przedszkole?? przecież wymogów jest cała górka: https://www.eporady24.pl/przedszkole_niepubliczne_warunki_lokalowe,artykuly,8,114,1315.html nie da się ot tak w byle jakim lokalu z połową kadry otworzyć przedszkola... tym bardziej ,że na szyldzie było info o dofinansowaniu z UE a ta naprawdę wszystko sprawdza. MASAKRA!!

 • gość 2018-07-09 08:45:00

  Tygodnik Linia Otwocka 6 lipca o 03:30 • ... WŁAŚCICIELKA PRZEDSZKOLA ODPOWIE ZA OSZUSTWA I PRZESTĘPSTWA GOSPODARCZE. Magdalena T., która prowadziła niepubliczne przedszkole w Otwocku pod wdzięczną nazwą „Fiku-Miku”, okazała się nieuczciwą pracodawczynią. Śledczy przedstawili kobiecie łącznie 18 zarzutów. Do otwockiego sądu trafiły dwa akty oskarżenia. Teraz 27-latka będzie tłumaczyła się z oszustw i innych przestępstw gospodarczych, za które grozi jej nawet osiem lat więzienia. https://linia.com.pl/2018/07/06/fiku-miku-przed-sadem/

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez iotwock.info, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

"WBB" PAŚNICZEK IRENEUSZ JÓZEF z siedzibą w Otwock 05-400, WSPANIAŁA 35 B.,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"