20°C bezchmurnie

Piknik Rodzinny w Łukówcu

Kiedy: 2018-06-02 , godzina: 17:00 | Gdzie: Łukówiec

W ostatnią sobotę 2 czerwca w podkarczewskim Łukówcu, na terenie placu należącego do straży, odbył się Piknik Rodzinny. Impreza została przez OSP Łukówiec wraz z Radą Sołecką z okazji obchodzonego ostatnio Dnia Matki oraz Dnia Dziecka. Na wydarzenie licznie przybyli mieszkańcy wsi, a także okolicznych wiosek. Swoją obecnością zaszczycił również burmistrz Karczewa Dariusz Łokietek. Zabawa, która rozpoczęła się po południu, trwała aż do zmroku.

W organizację pikniku czynnie włączyli się łukówianie, przynosząc swoje domowe smakowitości. Podczas imprezy można było spróbować smacznych słodkości, a także specjałów z grilla. Oprócz to nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych- głównych bohaterów tego spotkania. Dla dzieci przygotowano liczne konkursy z nagrodami, dmuchańce, wspólne gry i zabawy integracyjne. Najodważniejsze pociechy swoich rodziców mogły sprawdzić swoje siły przed kamerą, robiąc zdjęcia w Foto Budce. Oprócz zabawy, nie zabrakło także czasu na edukację, najmłodsi mogli zapoznać się z misją bycia strażakiem, wejść do wozu, poznać i przymierzyć akcesoria, a także nauczyć pierwszej pomocy. Na pozostałych uczestników poza wspólnym spotkaniem, czekała wspólna zabawa oraz sprawdzenie swoich sił fizycznych w konkursie przeciągania liny i wokalnych podczas karaoke. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

Warto dodać, że podczas Pikniku mieszkańcy mogli zapoznać się z aktualną działalnością OSP oraz z postępem prac prowadzonych w remizie. Budynek łukówieckich strażaków przechodzi generalny remont wewnętrzny dofinansowywany przez gminę Karczew. Miejmy nadzieję, że odnawianie wnętrza nie potrwa długo, a budynek będzie cieszył oko łukówian na co dzień i podczas kolejnych imprez.

Fotorelacja:  Marta Winiarek

Piknik Rodzinny w Łukówcu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się