10°C słabe opady deszczu

Powitanie lata w Starej Wsi

Dzień 1 lipca, w którym sołtys Leszek Gąsiorowski wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu postanowili na placu przy stacji PKP w Starej Wsi powitać lato, był chłodny, wręcz wczesnojesienny. Mimo tego atmosfera pikniku była ciepła, a momentami wręcz gorąca.

Stało się tak głównie za sprawą artystów, którzy ze sceny zagrzewali mieszkańców do śpiewu i tańca.
- Witam Państwa gorąco i mam nadzieję, że chłód i wiatr nie przeszkodzi nam się bawić. Życzę zatem dobrej zabawy i zaklinam lato, by było gorące – mówił wójt gminy Witold Kwiatkowski, otwierając piknik.

Jako pierwsze wystąpiły przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Starej Wsi, śpiewając cztery wakacyjne piosenki. Po nich znane ludowe pieśni wykonał zespół „Podbielanki”. Po tych dwóch występach zrobiło się ciepło i miło. Jednak do czerwoności rozgrzał publiczność zespół „Szalone gitary”, przypominając rockowe przeboje lat sześćdziesiątych, czyli  piosenki „Beatlesów”, „Pink Floydów” i „Czerwonych gitar”. Po nich można było obejrzeć taniec nowoczesny: jazz i modern jazz w wykonaniu sekcji tańca GOKiS. Z kolei Dariusz Wesołowski zaprezentował swoich uczniów z Kuźni Talentów grających na gitarach, a następnie Małgorzata Przybysz z powiatu garwolińskiego zaśpiewała kilka piosenek, wykazując się wspaniałym talentem wokalnym. Publiczność później bawił zespół „Stereo”, a na zakończenie do tańca grał znany wszystkim zespół „Cover”. I cóż, było gorąco!!
AnKa
 

Powitanie lata w Starej Wsi komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się