10°C pochmurno z przejaśnieniami

Pożegnanie lata na Ługach

Kiedy: 2018-09-08 , godzina: 15:00 | Gdzie: Ługi

Na placu wokół Zespołu Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego 8 września ( sobota ), zgromadzili się zarówno mieszkańcy osiedla, jak i zainteresowani z okolicy, na coroczną imprezę kończącą lato.

Kto się pojawił, na pewno nie mógł żałować spędzonego tu czasu, a to dzięki artystom występującym na scenie i różnym atrakcjom towarzyszącym wydarzeniu. Oto na placu przed szkołą rozstawiono m.in. pojazdy wojenne, do których była możliwość wejścia, obejrzenia i poznania ich historii. Maluchy miały okazję do zabawy w dmuchanych zamkach, natomiast trochę starsze dzieci, a często i dorośli mogli poczuć się jak ptaki, pędząc i „lecąc” na karuzelach. Swoje stanowiska promocyjne przygotowało także miasto i gmina Karczew.

Z kolei na scenie, po oficjalnych przemówieniach władz samorządowych, zaprezentowano osiągnięcia członków Klubu Grota - m.in.wystąpił zespół wokalny „Zdziśki”. Tuż potem przyszła pora na bogaty program artystyczny. Jako pierwsze wystąpiły dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. Marii Konopnickiej w Otwocku, a po nich Zespół Wokalny „Gębule” z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Karczewie. W biało-czerwonych strojach pojawili się „Sołtysi”, prezentując swoje ludowe przeboje. W dalszej części imprezy można było podziwiać występ orkiestry karczewskiej Ochotniczej Straży Pożarnej uświetniony przez mażoretki.

Wieczorem zaś w rytm discopolowych utworów bawiła się cała okolica, a to za sprawą zespołu MIG. Popularna grupa, obchodząca w tym roku 18-lecie istnienia, przypomniała na swoje najbardziej znane przeboje. Szaloną zabawę kontynuował zespół Fanaberia, który porwał do tańca wszystkich tych, którym wciąż nie brakowało chęci do wspólnego imprezowania mimo deszczu.

Warto dodać, że nikt nie mógł wyjść głodny z tej imprezy, a to za sprawą punktów gastronomicznych, gdzie można było znaleźć m.in. przysmaki z grilla.

Sebastian Rębkowski

 

Pożegnanie lata na Ługach komentarze opinie

  • Adolf - niezalogowany 2018-09-22 15:17:45

    JAKIE TO ŁUGI ! PRZECIEZ TO KARCZEW ! NIE RÓBCIE Z LUDZI IDIOTOW ! Kiedyś byly imprezy na osiedlu i mozna bylo śmiało mówić że to bylo na Ługach. A TERAZ TO BYŁO ZAKoŃCZENIE LATA W KARCZEWIE

Dodajesz jako: Zaloguj się