18°C bezchmurnie

Samobójstwo na strzelnicy w Józefowie

Kiedy: 2017-10-05 , godzina: 13:00 | Gdzie: Józefów

Bezpieczeństwo, Samobójstwo strzelnicy Józefowie - zdjęcie, fotografia

W józefowskiej strzelnicy „9” przy ul. Nadwiślańskiej, 33-letnia mieszkanka Warszawy, odebrała sobie życie strzałem w głowę.

Jak podaje KPP Otwock, Joanna C. przyjechała do strzelnicy w czwartek (05.10.) ok. 10.30. Wcześniej wykupiła programowe strzelanie. Nie była to jej pierwsza wizyta w józefowskiej „9”. Kobieta korzystała w tym roku ze strzelnicy 3-4 razy. Trening odbywał się pod okiem instruktora z użyciem broni krótkiej GLOCK. Strzelano z ostrej amunicji.  Około godz. 13.00, w trzeciej serii sekcji strzeleckiej, Joanna przyłożyła pistolet do głowy i oddała strzał. Śmierć nastąpiła natychmiastowo. Zgon stwierdził lekarz wezwanego pogotowia ratunkowego. Na miejsce zdarzenia przybył też prokurator. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez monitoring strzelnicy. Tezę samobójstwa potwierdził list odnaleziony w torebce denatki, w którym żegna się z najbliższą rodziną (wiemy, że miała męża). Śledztwo prowadzi otwocka prokuratura.

Jak zapewnia jeden z funkcjonariuszy otwockiej policji, instruktor na każdej strzelnicy, przed podaniem broni klientowi, ma obowiązek ocenić stan psycho-fizyczny strzelającego. Nie ma takiej możliwości, aby broń otrzymała osoba w stanie nietrzeźwości, pobudzona, apatyczna, czy zachowująca się „dziwnie”, np. pod wpływem środków odurzających. Oczywiście możliwości instruktora są bardzo ograniczone, a jego ocena subiektywna. W tej sytuacji kobieta nie wzbudziła żadnych podejrzeń. Nie wiemy, czy była znana temu instruktorowi. Samobójstwo zaplanowała „z zimną krwią” i skrzętnie to ukryła aż do trzeciej serii, podczas której odebrała sobie życie.

Sławomir Wąsowski

Samobójstwo na strzelnicy w Józefowie komentarze opinie

 • red - niezalogowany 2017-10-07 22:26:05

  "strzelano z ostrej amunicji".... no a z jakiej niby miano strzelać na strzelnicy ?!?! Instruktor ma oceniać stan psychiczny ??? Pytam się: JAK ? Telepatia ? Chciała to się zabiła, jej sprawa, jej prawo.

 • Sławomir Wąsowski 2017-10-07 23:29:05

  Użycie ostrej amunicji nie jest oskarżeniem strzelnicy, tylko podaniem prawdziwej informacji do wiadomości publicznej. Nikt nie wymaga nadprzyrodzonych zdolności od instruktora, (czytaj tekst: "możliwości instruktora są bardzo ograniczone") ale jeśli zachowanie klienta budzi wątpliwości, instruktor ma prawo, a nawet obowiązek odmówić strzelania. "Chciała , to się zabiła" jest według mnie stwierdzeniem bezdusznym i nieludzkim. Nie wiemy, co ją popchnęło do tak dramatycznego wyboru, np. nie wiemy, czy była poczytalna. Życie ludzkie uważam za największy dar otrzymany od Boga, który winniśmy chronić do naturalnej śmierci, wyłączając obronę konieczną, czy obronę ojczyzny (to chyba to samo). Nikt z nas nie otrzymał prawa do popełnienia samobójstwa. Czy na pewno "jej sprawa"? Nie wiemy ilu ludzi, i jak bardzo, cierpi po jej śmierci.

 • Vlad - niezalogowany 2017-10-08 00:02:19

  Strzelnice powinny być dostępne tylko dla policji, bądź osób, które otrzymają specjalne zezwolenie komendanta policji (czyli np. kumpel komendanta). Pozwolenia na broń palną dla cywili należy w ogóle zlikwidować, broni czarnoprochowej oraz wiatrówek zakazać całkowicie, pozwolenia wydawane po przejściu bardzo rygorystycznych procedur powinny być wydawane wyłącznie na : łuk, procę, repliki ASG i paintball, gaz pieprzowy i NERF, słowem na każdy przedmiot zdolny do rażenia na odległość, a za takowy uznać także rękę rzucającą np. kamień. Za nielegalne posiadanie zwiększyć karę z 8 lat do 25 lat i od razu będzie bezpieczniej. Żeby zmniejszyć liczbę samobójstw polecam także wprowadzić specjalne pozwolenia (na podstawie badań psychiatrycznych, niekaralności oraz opinii sąsiadów rzecz jasna) na wchodzenie do budynków mających więcej niż jedno piętro, oraz na mosty i wiadukty. Albo lepiej ... wprowadzić odpowiedzialność karną za próby samobójcze dla sprawcy, a w przypadku udanego samobójstwa dla jego rodziny!

 • Rafal - niezalogowany 2017-10-08 00:03:58

  Ocena stanu..... Super. Są nadpobudliwi i cisi wariaci. Konia z rzędem temu kto oceni właściwie. P. S. Jestem instruktorem i kilkanaście lat szkolę.

 • Iner - niezalogowany 2017-10-08 05:38:13

  Wyrazy wsparcia dla instruktora

 • gość 2017-10-08 08:44:53

  współczuje instruktorowi - znam to też jestem instruktorem

 • gość 2017-10-08 09:29:33

  w Szwajcarii rocznie od postrzału ginie blisko 6 tysięcy osób. 4000 to samobójstwa. Lepiej gdy ludzie strzelają sobie w głowę niż mają skakać komuś na głowę jak ten satanista który skoczył na dziewczynę łamiąc jej kręgosłup. Jakoś nikt nie ogranicza liczby pociągów, pod którymi ginie każdego dnia 4-5 osób.

 • swiatjestnienormalnyaludzietoj - niezalogowany 2017-10-08 09:43:28

  @Vald człowieku jesteś chory. Jak by nie mogła zrobić tego na strzelnicy to by skoczyła z mostu. I co mamy zabronić budowy mostów?

 • gość 2017-10-08 10:09:02

  cyt : "Vlad - niezalogowany 2017-10-08 00:02:19 Strzelnice powinny być dostępne tylko dla policji, bądź osób, które otrzymają specjalne zezwolenie komendanta policji (czyli np. kumpel komendanta). Pozwolenia na broń palną dla cywili należy w ogóle zlikwidować, broni czarnoprochowej oraz wiatrówek zakazać całkowicie, pozwolenia wydawane po przejściu bardzo rygorystycznych procedur powinny być wydawane wyłącznie na : łuk, procę, repliki ASG i paintball, gaz pieprzowy i NERF, słowem na każdy przedmiot zdolny do rażenia na odległość, a za takowy uznać także rękę rzucającą np. kamień. Za nielegalne posiadanie zwiększyć karę z 8 lat do 25 lat i od razu będzie bezpieczniej. Żeby zmniejszyć liczbę samobójstw polecam także wprowadzić specjalne pozwolenia (na podstawie badań psychiatrycznych, niekaralności oraz opinii sąsiadów rzecz jasna) na wchodzenie do budynków mających więcej niż jedno piętro, oraz na mosty i wiadukty. Albo lepiej ... wprowadzić odpowiedzialność karną za próby samobójcze dla sprawcy, a w przypadku udanego samobójstwa dla jego rodziny!" Czy Ty człowieku sam czytasz co piszesz czy chcesz wywołać "gównoburzę" w około Swojej osoby ?? Niedługo napiszesz że trzeba noże kuchenne skasować z obiegu , a masło na kanapki już powinno być kupowane posmarowane na chlebie .... idiota

 • demokryt - niezalogowany 2017-10-08 10:17:03

  Zdaje się, że ktoś nie zrozumiał ironii kol. Vlada. :/

 • gość 2017-10-08 11:03:40

  Vlad - niezalogowany 2017-10-08 00:02:19 Strzelnice powinny być dostępne tylko dla policji, bądź osób, które otrzymają specjalne zezwolenie komendanta policji twoja matka powinna być dostępna tylko dla policji

 • ksionc - niezalogowany 2017-10-08 11:19:39

  Gdyby ta kobieta mogła normalnie kupić pistolet w sklepie, to nie narobilaby bałaganu na strzelnicy. To szczyt egoizmu z jej strony. Narobiła kłopotów niewinnym ludziom.

 • goromario - niezalogowany 2017-10-08 11:25:59

  Vlad -widac od razu ze jakis stary pies

 • Artur - niezalogowany 2017-10-08 12:35:43

  Do gość. Nie wyczułeś ironi w poście Vlada.

 • Max - niezalogowany 2017-10-09 14:18:45

  Demokrycie i Arturze, zdaje się, że większość tu piszących nie potrafi czytać ze... zrozumieniem. A już najwyraźniej nie przeczytali dalszych wpisów, które jasno pokazują, Vlad napisał ironicznie. Ale słowo ironia to widać dla niektórych zbyt trudne do pojęcia słowo, więc tylko na niego najeżdżają. Przyłączam się do słów wsparcia dla instruktora. Trzymaj się chłopie!! Nawet nie dopuszczaj do siebie myśli, że mogłeś zrobić cokolwiek, żeby temu zapobiec!!! Jakiś czas temu na ZKSie była identyczna sytuacja, tylko z facetem, który miał sznurek w torbie z którą przyszedł na strzelnicę...

 • BLISKI - niezalogowany 2017-10-10 11:06:36

  Witam wszystkich. W tej sprawie nikt nie jest winny, dziewczyna nawet nie zdawała sobie sprawy jak może zaszkodzić innym, jaki ból może sprawić bliskim. To osoba chora i nic nie mogło jej powstrzymać od samobójstwa . Współczuję instruktorowi, nic nie mógł zrobić to ułamki sekundy , WSPÓŁCZUJĘ MATCE I OJCU, wszystkim którzy ją kochali . Kochani nie oceniajcie innych bo nie znacie przyczyny dla której robią takie rzeczy, każdemu może coś się załamać w głowie i nic na to nie poradzimy. Wielcy i sławni tego świata odchodzą w ten sposób, przykre ale prawdziwe. Większość z nas ma lub miala takie chwile i dziękujmy BOGU że nie doszło do tragedii. Pozdrawiam

 • gość 2017-10-15 12:51:39

  OSOBA CHORA (DEPRESJA)NIE POWINNA MIEĆ MOŻLIWOŚCI WEJŚCIA NA STRZELNICE

Dodajesz jako: Zaloguj się