6°C bezchmurnie

Solista z Celestynowa trzeci w ogólnopolskim festiwalu

Koncerty - muzyka, Solista Celestynowa trzeci ogólnopolskim festiwalu - zdjęcie, fotografia

Mieszkaniec gminy Celestynów Andrzej Powałka w 52 ogólnopolskim festiwalu w Kazimierzu Dolnym zajął 3 miejsce.

Na festiwal został nominowany decyzją jury, wygrywając I Przegląd Zespołów i Śpiewaków Ludowych organizowany 19 maja przez powiat otwocki. Spośród grup i solistów z powiatów: otwockiego, garwolińskiego, siedleckiego oraz mińskiego, których starości objęli patronatem majowy przegląd, okazał się najlepszy i tym samym otrzymał szansę dalszego występu na ogólnopolskim 52 Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

Festiwal odbył się w dniach 21-24 czerwca. Jak podają organizatorzy, udział w nim wzięło 800 artystów z 15 województw. Występujący jako solista Andrzej Powałka zdobył zaszczytne 3 miejsce. 

Pan Andrzej rozpoczął niedawno współpracę z zespołem ludowym „Podbielanki”. Prowadził również zajęcia muzyczne dla najmłodszych przybliżające im tańce i pieśni ludowe oraz tradycje regionalne. Wcześniej, bo 9 czerwca, w Maciejowicach Andrzej Powałka znalazł się także wśród laureatów, którzy zdobyli pierwsze nagrody w kategorii solistów śpiewaków XXV Konkursu Kapel i Śpiewaków Ludowych Regionów Nadwiślańskich „POWIŚLAKI”.
AnKa

Solista z Celestynowa trzeci w ogólnopolskim festiwalu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się