12°C pochmurno z przejaśnieniami

Trzy gorące Dni Karczewa 2018

Kiedy: 2018-06-15 , godzina: 10:00 | Gdzie: Karczew

W dniach 15-17 czerwca odbyły się Dni Karczewa. Jak co roku nie zabrakło wspaniałej zabawy, wielu atrakcji dla młodszych i starszych - licznie zgromadzonych - uczestników imprezy, którzy nie narzekali na nudę, szczególnie na niedzielnym koncercie gwiazdy wieczoru - Ewy Farnej.

Piątek, 15 czerwca

O godzinie 10:00 na Rynku Zygmunta Starego dzieci z karczewskich przedszkoli nr 1, 2 i 3 utworzyły napis „470”. W ten symboliczny sposób najmłodsi przypomnieli mieszkańcom o przypadającej rocznicy nadania praw miejskich dla Karczewa. Następnie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 przemaszerowali z transparentami oraz rymowankami na temat miasta. W dalszej części obchodów, w sali widowiskowej w Centrum Kultury, o godzinie 18:00 odbyła się Wieczornica Poetycka im. Jana Krzewniaka oraz spektakl pt. „Droga” w reż. Laury Łącz. Podczas wydarzenia wiersze recytowali Laura Łącz i Stanisław Górka, a akompaniował im Jerzy Derfel.

Sobota, 16 czerwca

Ten dzień rozpoczął się II edycją Karczewskiego Biegu Ulicznego, o którym piszemy w sekcji sportowej. Otwarto także boisko treningowe dla Mazura Karczew. Natomiast o godzinie 16:00 uczniowie SP nr 1 im. Bolesława Prusa wykonali uroczystego poloneza znanego z „Pana Tadeusza”. Po pięknym tańcu uczniów w eleganckich kreacjach nie zabrakło oklasków i słów uznania od dyrekcji szkoły i władz miasta. Wieczorem wydarzeniom nie było końca: na scenie umiejscowionej, jak co roku, na rynku, odbył się m.in. finał konkursu „Pokaż swój talent”, wystąpiła również wokalistka Julia Węgrowicz wraz z zespołem.

Niedziela, 17 czerwca

W samo południe rozpoczęła się msza święta w intencji mieszkańców, której towarzyszyła Orkiestra Dęta OSP oraz mażoretki. Po południu, już na karczewskim rynku, na scenie można było usłyszeć najróżniejsze gatunki muzyczne. Wystąpił ludowy zespół Sołtysi, gościem tegorocznych obchodów był także chór Głos Duszy z Mińska. Na uroczystościach pojawiły się w tym roku dwie ekipy z podkarpackiego Pilzna. Zagrali i zaśpiewali uczniowie tamtejszej Szkoły Muzycznej KIK Muza. Następnie z koncertem wystąpił zespół Why Not, który nie bał się rockowych brzmień i mocnego wokalu, wykonując chociażby piosenkę Agnieszki Chylińskiej. Na scenie można było też zobaczyć i usłyszeć Blues Station Dżem Cover, który przypomniał najbardziej znane utwory tego polskiego zespołu.

Kulminacyjnym momentem niedzielnego koncertu był występ Ewy Farnej. Piosenkarka wykonała swoje hity, które rozgrzały karczewską publiczność do czerwoności i zachęciły wszystkich do wspólnej zabawy. „Znak”, „Ewakuacja” i inne piosenki polsko- czeskiej artystki wykonywane na żywo przypadły do gustu uczestnikom imprezy, a muzyka była słyszalna w całej okolicy. Najwierniejsi i najwytrwalsi fani zdobyli pamiątkowy autograf i zrobili zdjęcie z gwiazdą tegorocznych Dni Karczewa. Na zakończenie wydarzenia odbyła się jeszcze zabawa taneczna z zespołem Fanaberia, a imprezę, jak co roku, uświetnił pokaz sztucznych ogni.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

Sebastian Rębkowski

 

Trzy gorące Dni Karczewa 2018 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się