11°C słabe, przelotne opady deszczu

X finał Motoserca w Otwocku

Kiedy: 2018-06-23 , godzina: 10:00 | Gdzie: Otwock

W sobotę, 23 czerwca, na skwerze Szarych Szeregów obok Teatru Miejskiego im. St. Jaracza odbył się X finał otwockiej edycji „Motoserca”. Wydarzenie - pod hasłem ,,Krew darem życia” - zostało zorganizowane przez otwocki Zryw MC Poland należący do Kongresu Polskich Klubów Motocyklowych. Na placu stanął autokar Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, przed którym ustawiła się kolejka, aby oddać krew. Według naszych informacji udało się zebrać ( od 24 osób) prawie 11 litrów tego cennego płynu.

Podczas dziesiątego finału imprezy można było posłuchać m.in. lokalnego zespołu rockowego The Foolishly, który wystąpił na scenie rozstawionej na skwerze. Oprócz tego na uczestników czekało sporo atrakcji. Dzieci zachęcał dmuchany zamek, a na środku placu rozstawiona została trampolina, na której znajdowało się mnóstwo najróżniejszych pluszaków. Swój punkt przygotowała także Aurea - fundacja pomocy goldenom. Ta szczególna rasa psów jest bardzo przyjazna w kontakcie z człowiekiem, więc dla najmłodszych była to niemała radość. Na miejscu wydarzenia na wszystkich czekała woda od OPWiK, drożdżówki i przekąski z grilla, a oprócz tego możliwość naprawy oraz kupna galanterii skórzanej i - rzecz jasna - motocykle. Ustawione pojazdy znakomicie prezentowały się na ulicy, a przy okazji można było dowiedzieć się, jak wyglądały starsze modele. Na skwerze zlokalizowano także punkt z historycznymi wiadomościami o Otwocku.

Dla tych, którzy oddali krew w podstawionym autokarze, poza drobnymi upominkami będących darem wdzięczności, czekały też inne nagrody. Zwycięzca loterii zgarnął rower, a dwoje innych szczęśliwców zdobyło kamerę oraz bezprzewodowy głośnik. Pomimo późniejszego deszczu, uczestnicy chętnie korzystali z atrakcji. Trzeba zaznaczyć, że wśród oddających krew byli tacy, którzy robili to po raz pierwszy, bo ukończyli 18. rok życia, ale byli również weterani - po raz kolejny pomagali z potrzeby serca drugiemu człowiekowi.

Takie imprezy jak te pokazują, że w szczytnym celu warto zjednoczyć siły, by razem zrobić coś więcej i bez żadnego przymusu okazać pomoc cząstką siebie.

Sebastian Rębkowski

 

X finał Motoserca w Otwocku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się