18°C bezchmurnie

Umowa na budowę oczyszczalni podpisana

Infrastruktura, Umowa budowę oczyszczalni podpisana - zdjęcie, fotografia

5 października Miasto Józefów zawarło umowę ze Spółką Akcyjną Instal Warszawa na budowę miejskiej oczyszczalni ścieków. W imieniu wykonawcy umowę podpisał prezes Instal Warszawa SA - Andrzej Grygo, a Józefowa - burmistrz Stanisław Kruszewski oraz skarbnik Halina Siwek.

Wykonawca instalacji został wyłoniony w przetargu na początku września br. Oferta złożona przez Spółkę Instal - zdaniem komisji przetargowej - przedstawia najkorzystniejszy bilans punktów w kryteriach oceny ofert, których w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego złożono w sumie dwie. Cena zaproponowana przez zwycięską firmę nie przekroczyła kwoty, którą miasto zdecydowało się przeznaczyć na sfinansowanie inwestycji. Wartość kontraktu brutto za budowę oraz serwis gwarancyjny opiewa na kwotę ponad 32 mln 207 tys. zł.

Roboty już w październiku

Według zakładanego harmonogramu budowy, do końca października 2018 r. mają być wykonane roboty budowlane niezbędne do uzyskania zezwolenia na użytkowanie części technologicznej obiektu - budynków, instalacji, urządzeń i wyposażenia umożliwiających prowadzenie procesów oczyszczania ścieków i gospodarki osadowej. Rozruch instalacji oraz osiągnięcie wymaganych efektów oczyszczania planowane jest na koniec listopada 2019 r. Do tego czasu mają być również zakończone pozostałe prace budowlane. Czas świadczenia usług w ramach serwisu gwarancyjnego wynosić będzie 60 miesięcy od końcowego odbioru realizowanej inwestycji. Budowa oczyszczalni ruszy, kiedy zleceniodawca zatwierdzi ostateczny harmonogram robót.

Wciąż nie ma funduszy z Unii

Nadal nie wiadomo, czy inwestycja otrzyma dofinansowanie ze środków unijnych. Teoretycznie powinna, bo projekt został oceniony pozytywnie i w sierpniu 2016 r. znalazł się w gronie zakwalifikowanych do przyznania unijnego dofinansowania. Wciąż jednak miasto czeka na podpisanie umowy o dofinansowanie Projektu ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Aktualnie józefowskie ścieki oczyszcza Otwockie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Nieczystości z całego miasta płyną prawie sześciokilometrową rurą do oczyszczalni ścieków w Otwocku.

Andrzej Idziak

Foto. www.jozefow.pl

Umowa na budowę oczyszczalni podpisana komentarze opinie

  • gość 2017-10-07 11:34:27

    No to teraz popłyną krótką rurą do rzeki Świder. Oczywiście oczyszczone i pachnące. Co do finansów to ciekawe po ilu latach te 32 mln zwróci się Józefowowi, który teraz korzysta z otwockiej oczyszczalni. Coś tu szambem śmierdzi.

  • gość 2017-10-17 21:53:43

    Typowy MIŚ...to jest nasze, przez nas wybudowane i nikt się nie zapyta PO CO? A im MIŚ droższy tym....więcej do podziału.

  • Gośćgość radosc - niezalogowany 2017-11-19 13:36:06

    Budujcie Józefowianie oczyszczalnie . Patrząc od lat na Otwock mamy wrazenie. ....ze tam rządzi jakiś dziwny kolektyw nie majacy żadnego pomysłu na siebie.......x Burmistrz owiec Joferowane to fachowcy od inwestycji inzynierowie. Mamy przyjaciół w Józefowie. Generanie jjest o.k...........niech Otwock zajmie się sobą a nie robi głupot jak budowa mostu o trży tory za daleko.

Dodajesz jako: Zaloguj się